Umowy szpitali z NFZ zagrożone, w 2010 r. będzie trudniej się leczyć

autor: Dominika Sikora30.10.2009, 08:40; Aktualizacja: 30.10.2009, 13:18

W przyszłym roku dostęp pacjentów do leczenia może się pogorszyć. Stanie się tak nie tylko za sprawą malejących wpływów do NFZ, który otrzyma o 1,5 mld zł mniej niż w 2009 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • Kopacz przed TS(2009-11-01 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest RUM (komputeryzacja), na ktory PiS przeznaczyl pieniadze, gdzie jest kasa? Co macherka zrobila z ow kasa?

    Precz ze zlodzieksim tuksizmem demolujacym kraj i niszczacym wszystko za koleja, poniewierajacym chorymi ludzmi...

    Co macherka zrobila z kasa 6 mld.zl ktora PiS zostawila na reformy ??
    Precz ze zlodziejami i kreceniem lodow!!

    Gdzie sa szuflady pelne ustaw , ktorymi oszutka mamila naiwny elektorat, podobno ytelygentny (sic!)??
    Macie rzady popalancow..:/

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-11-01 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    narodu nie muszą leczyć ważne ,że posłowie ,ministrowie,prezydent premier i krzykacze pisiory będą leczeni ta świta to sa nadludzie im należy się wszystko co tam szara masa

    Odpowiedz
  • realista(2009-11-01 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Yntelygent spod 10, po 6 latach studiów, przymierający głodem - tak w wolnej chwili między liczeniem mamony zajrzyj do słownika i zwróć uwagę jak pisze się zażalenie.

    Odpowiedz
  • marek(2009-10-31 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Będziecie dalej Państwo psioczyć na lekarzy, czy może zastanowicie się, jak działa cały "system opieki" zdrowotnej.
    ps
    1.Hipokrates leczył za pieniądze
    2.Treścią "przysięgi" Hipokratesa żaden z lekarzy nie zapłaci należnych rachunków
    3.Za pieniądze nauczają nauczyciele, prowadzą kierowcy itp

    Odpowiedz
  • arzt(2009-10-31 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    do wszystkich yntelygentów najpierw przeczytajcie przysięge hipokratesa dokladenie i się na jej temat wypowiadajcie nie będe po 6 latach studiów przymieral glodem jak macie jakieś obiekcje to na wiejską zarzalenia tam się robi walki albo sorry nagonki na porządnych ludzi

    Odpowiedz
  • r(2009-10-31 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    NFZ = Łowcy skór. Co do niektórych lekarzy to chyba rzeczywiście składali przysięgę nie Hipokratesa, lecz Hipokrytesa. Tylko jedna litera różnicy a tak wiele znaczy.

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2009-10-31 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba na to popatrzeć z różnych stron. 1. nie za wszystkie badania płaci NFZ. Np. za badania aby wykryć boleriozę płaci pacjent- 100zł badanie.
    2. Lekarze są skąpi to prawda , nie chcą oddać ze swojej puli kasy na badania ,ale jak się skoczy na skargę do gazety regionalnej to od razu ma się potrzebne badania, lekarze bardzo boją się złej opini w mediach. Najgorszy jest stosunek lekarza do pacjenta.Tego nie da się zmienić .

    Odpowiedz
  • zyga(2009-10-31 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    A w 2009 roku to łatwo jest się leczyć .
    Banda ignorantów .

    Odpowiedz
  • Lean(2009-10-30 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    W rządzie pracują sami kretyni. To ludzie na studiach potrafią lepiej myśleć niż te patałachy. Powinno się ich wszystkich wystrzelać!! Potrąca mi się co miesiąc składkę na ubezpieczenie zdrowotne ponad 160 zł. I co z tego mam?? ****** Do lekarza specjalisty musze czekać do nowego roku, bo teraz już nie ma miejsca. Wolę, żeby mi oddali te pieniadze i będę się leczyć sama, prywatnie. A tak trace podwójnie. Złodzieje

    Odpowiedz
  • sydsyd(2009-10-30 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    każdy człowiek który się wykształci na lekarza i dostaje uprawnienia do leczenia ludzi składa przysięgę HIPOKRATESA , widocznie lekarze traktują ta przysięgę jak jakiś wierszyk bez sensu do odczytania żeby głupio nie było na wręczeniu uprawnień.

    Odpowiedz
  • Jaga(2009-10-30 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    System ochrony zdrowia niszczą lekarze swoją zachłannością i niereformowalnością. Dla nich pacjent sie nie liczy. Dla rodzinnych najważniejszy jest pacjent zdrowy i młody. Ma za niego ok 100zł, nawet jak nigdy sie do niego nie zgłosi.

    Odpowiedz
  • jaga(2009-10-30 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    Za nic nie musi płacić. Lekarze wmawiają pacjentom ponieważ szkoda im pieniędzy z własnego budżetu wydać na badania. No coż niewiedza kosztuje. Trzeba złożyć skargę do NFZ, do rzecznika praw pacjenta.

    Odpowiedz
  • Franio(2009-10-30 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO ???
    przecież jest tak świetnie, mamy wzrost gospodarczy.
    Dlatego - bo to wszystko lipa.
    Propaganda gorsza niż w realnym socjalizmie.

    Odpowiedz
  • nfz(2009-10-30 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Chory system, przepisałam swoją 85 letnia matke do przychodni prywatnej która może leczyć pacjentów NFZ ( przy miejscu zamieszkania). Dla mojej i jej wygody.
    W trakcie wizyt dowiedziłam się, że mamie przysługuje owszem darmowa wizyta lekarska ale za pozostałe badania musi płacić. Tu jest coś dziwnego bo skoro NFZ podpisuje umowe z taka przychodnią to wydawało mi się, że autoamtycznie idą za pacjentem badania. Ale to tylko moje złudzenia.
    I gdzie mam teraz zrobić mamie badania.
    Odpłatnie już się narobiłam.
    TO JEST KRADZIEŻ w żywe oczy. W takiej sytuacji , taki pacjent powinien mieć możliwość wykonania bezpłatnych badań w państwowej przychodni. Ale jak to zrobić? Niech myślą Ci co rządzą. Młodego można wsadzić w samochód i wziąc na ręce i zanieść.

    Odpowiedz