W 2009 roku może zabraknąć pieniędzy na pomoc dla niepełnosprawnych

autor: Łukasz Guza16.09.2008, 10:44; Aktualizacja: 16.09.2008, 10:59

Powiaty otrzymają w 2009 roku o 254 mln zł mniej na zadania związane z rehabilitacją niepełnosprawnych. O ponad połowę zmniejszą się też środki na realizację programów PFRON.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • to ja(2009-02-28 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    prawda

    Odpowiedz
  • ktos(2008-09-20 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    i tak polowa kasy biora do swoich kieszeni... pamietam jak sie staralam o remont lazienki.. i jak zobaczylam czym przyjechal to mi szczeka opadla nie jakims gruchotem tylko jeepem nowiutkim

    Odpowiedz
  • mjhg(2009-02-09 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy braknie pieniędzy na wypłaty całego rządu!!!

    Odpowiedz
  • gabi(2008-09-17 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z tym co napisano poprzednio JEST TO SZALONA POMOC DLA LUDZI SPRYTNYCH I PRZEBIEGŁYCH,a takich w Polsce nie brakuje pewnie powiedzą takim na prawdę chorym ludziom ,że też mogą z tego korzystać ja na przykład mam syna 21 lat z porażeniem mózgowym ,który siedzi cały czas na wózku i trzeba wszystko przy nim robić i niestety nie mam siły pojechać z nim gdzieś na turnus,nie mogę również ubiegać się o dofinansowanie na samochód bo mąż zarabia 1 200 złotych na miesiąc a samochód ma być fabrycznie nowy więc nie mam wkładu własnego,pomimo że mam prawo jazdy,a na dodatek w tym roku odebrano mi świadczenie pielęgnacyjne 420 złotych,ponieważ mąż w 2007 roku otrzymał nagrodę jubileuszową za 30 lat pracy i ten śmieszny dochód który obowiązuje od 2004roku został przekroczony.Mówiąc szczerze to nawet komputer musiałam sobie kupić sama ponieważ ta pomoc dla niepełnosprawnych jest rzeczywiście dla niepełnosprawnych ,a nie dla całkowicie niesprawnych.Roślinkom do życia potrzebna jest woda.

    Odpowiedz
  • Człowiek(2008-09-16 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Pierwszy krok do unicestwienia osób niepełnosprawnych. Oszczędzanie na ludziach chorych i pokrzywdzonych przez los to wg liberałów trampolina do irlandzkiego skoku cywilizacyjnego. Cóż... nie od dziś wiadomo, że "ciche" pozwolenie na aborcję i eutanazję to tak na prawdę początek do tego aby w przyszłości eliminować ludzi niepełnosprawnych z tego świata... Wiem... ktoś powie "dosyć wyzysku i dosyć bogacenia się na niepełnosprawnych" ok.. zgadzam się... ale pod tym wszystkim znajduje się i cierpi prawdziwie pokrzywdzony czyli chory człowiek... inwalida

    Odpowiedz
  • obserwator(2008-09-16 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam się nie dziwię, że pieniędzy jest coraz mniej. Znam temat z bliska i wiem jak to wygląda. Po pierwsze orzecznictwo- zespoły orzekające to fabryka osób niepełnosprawnych- orzekanie o niepełnosprawności to czysta fikcja- znam osoby niewidome jeżdzące za kierownicą, inwalidów ruchu ,nie potrafiących powiedzieć w czym są niepełnosprawni -interesowało ich tylko by dostać kartę parkingową, pojechać na wczasy zwane turnusem i dostać dofinansowanie do zakupu samochodu.
    Po drugie to rozdawnictwo PFRONu. Zero pomyślunku w realizacji programów pomocowych. Ich idee niby słuszne, tylko gorzej z realizacją.
    Np. Niedowidzący pracownik dostaje dotacje na samochód w programie "dojazd do pracy" Co w tym dziwnego? Ano to, że jest to osoba samotna bez możliwości uzyskania prawa jazdy i na dokładkę mieszkająca w bezpośrednim sąsiedztwie firmy w której pracuje. A naprawdę potrzebujący nie mogą doprosić się o pomoc

    Odpowiedz
  • lezacy 1 grupa 2 udary.(2008-09-16 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    a co z tymi kturzy sa cakowicie niepelnosprawni i trzeba sie nimi opiekowac bo wiekszosc niepelnosprawnych ma orzeczenia powiatowych centruw pomocy rodzinie a wiec sa to sztucznie zrobieni niepelnosprawni dla potrzeb pracodawcuw kturzy wymagaja przy zatrudnianiu grupy inwalidzkiej dosc tych praktyk albo chory albo pracuje a nie tak troszke chory by pracowac pozdrawiam niepelnosprawnych tych prawdziwych.

    Odpowiedz
  • Tomasz(2008-09-16 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    pewnie zabrać choremu ...lepiej dać kasę rolnikom! to skandal PSL któremu przytakuje PO

    Odpowiedz
  • Kinga(2008-09-24 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    jestem całkowicie niezdolna do pracy i do samodzielnej egzystencji (orzeczenieZUS)ponieważ pracowałam 20 lat w pomocy społecznej wiem że wiele osób młodych które mogłyby pracować,pobiera świadczenia tj: renty socjalne +renty rodzinne na podstawie orzeczeń powiatowych zespołów ,ich świadczenia są wiele wyższe od mojego wypracowanego .świadczenia socjalne powinny być ,ale nie wyższe niż emerytura wypracowana,przyznawanie pomocy powinno być weryfikowane aby uniknąć wyłudzeń świadczeń

    Odpowiedz
  • Niepełnosprawny, od 30 lat na wózku(2008-10-22 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Super! Niepełnosprawni muszą poczekać na EURO 2012, wtedy zobaczą na co poszły pieniądze, których zabrakło na pomoc PFRON-u już dzisiaj i dlaczego będzie ich o 30 proc. mniej w przyszłym roku. Igrzyska zawsze były ważniejsze od niepełnosprawnych. Komuna chociaż stwarzała pozory, dziś okrada się nas bez skrupułów!

    Odpowiedz
  • pyskaty(2009-02-28 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    mam lekki stopien niepelnosprawnosci na stale czy pracodawca bedzie spekulowal i marudzil czy czy bedzie czlowiekiem i przyjmie mnie , boprzecie robilem nie takie rzeczy jak w biedronce tylko przy budowie drug i ukladaniu kraweznika bo i tak cale zycie jada na klamstwie - aco my mamy muwic zeby pracy nie stracic mi sie nie chce chodzic po sadach , chcialbym od tych chronionych pracodawcow prawdy i uczciwosci i tak duzo chce ??? oni zwalniaja takich jak ja bo ich juz wydoili i wykorzystali ja pracowalem prawie 11 lat u tego chama niech mu bog wynagrodzi tym samym co mi zrobil

    Odpowiedz
  • m(2008-10-21 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczymy jak kiedys studenci beda leczyc chorych wtedy ich uszanuja

    Odpowiedz
  • adrian(2008-09-30 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności na trwałe i czy w związku z tym od przyszłego roku nie stracę PRACY!

    Odpowiedz
  • m(2008-10-21 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zabraknie pieiedzy dla studencików co sie ucza na doktorów

    Odpowiedz
  • NIEPELNOSPRAWNY PO AMPUTACJI(2008-10-31 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    zlodziejstwo to malo powiedziane!!!

    Odpowiedz
  • XYZ(2008-09-16 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze, bo najczęściej wykorzystują to wszelkiego rodzaju cwaniacy
    Wykorzystujący lokalne układy i znajomości.
    Podwyższyć renty dla rzeczywiście potrzebujących pomoc

    Odpowiedz
  • mjhg(2009-02-13 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pan premier mający taki sztab ludzi nie potrafi podzielić pieniędzy tylko i wyłącznie na niepełnosprawnych. Prosty rachunek 7 mld podzielić na 70 tys niepełnosprawnych, wynik 100 tys złotych na jedną osobę... Kto bierze te pieniądze i gdzie znikają, bo w tamtym roku nie korzystałam z pomocy PFRON-u, więc gdzie jest moje 100 tys zł???!!!ZLIKWIDOWAĆ PFRON i PCPR i rozdać pieniądze bezpośrednio niepełnosprawnym!!!

    Odpowiedz
  • pyskaty(2009-02-28 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    prawda sami klamcy pracodawcy chronieni

    Odpowiedz
  • marian(2009-08-13 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez pamietam jak sie ubiegalem w zeszlym roku o dofinansowanie lazieniki przyjechala trzy osobowa szanowna komisja nowiutkia toyota pan z komisji bronzoleta na rece zlota napewno wazyla z pol kilo lancuch na szyji gruby jak u byka, po krecili sie poogladali i poszli decyja przyszla odmowna, z braku funduszu.

    Odpowiedz