O tym, że PiS oraz prezydent chcą, by przygotowywana przez Platformę Obywatelską reforma służby zdrowia weszła w życie napisał dziś tygodnik "Newsweek". Według tygodnika "PiS liczy, że po zafundowanej przez PO kuracji służba zdrowia padnie trupem, a grzmiący nad jej trumną Lech Kaczyński zwiększy swoje szanse na reelekcję".

W poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik klubu PiS określił te doniesienia jako "nieprawdziwe". "Sugestie autorów artykułu jakoby PiS zależało na kryzysie w służbie zdrowia są nieuprawnionymi insynuacjami" - podkreślił Mariusz Kamiński.

PiS chce pracować nad przedstawionym przez siebie "pakietem Religi"

Kamiński zapewnił, że klub PiS podtrzymuje swoją negatywną oceną całego pakietu reformującego służbę zdrowia przygotowanego przez rząd Donalda Tuska. "Opinia posłów PiS pracujących w komisji zdrowia jest w tej sprawie całkowicie jednoznaczna. Klub PiS wielokrotnie podkreślał na swoich konferencjach prasowych, że nie popiera i nie będzie popierał pomysłów reformy służby zdrowia przygotowanych przez rząd" - napisał rzecznik klubu PiS.

Jak dodał, "PiS jest partią propaństwową a nie anarchistyczną". Zaznaczył, że jego ugrupowanie przedstawiło "pakiet Religi" dotyczący zmian w służbie zdrowia, nad którym chce pracować. "Dla nas liczy się przede wszystkim to, aby uratować system ochrony służby zdrowia" - zadeklarował.