W przyszłym roku będzie dwa razy więcej środków na szkolenia

autor: Paweł Jakubczak13.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 13.10.2009, 14:31

Dyrektorzy urzędów pracy obawiają się, że w 2010 roku mogą nie wydać wszystkich pieniędzy, jakimi będą dysponować na szkolenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Teśka(2009-10-13 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Owszem i zgoda. Można wspomóc przedsiębiorców i stażami i szkoleniami, gdyż to efekt najlepszy, ale jak zagwarantują utrzymanie przyjętego stażysty na przyuczenie. Obecnie po skończeniu stażu zwalniają i przyjmują następną osobę. Nie patrząc na to, że poprzednia osoba czegoś już się nauczyła. Potem narzekają, że kandydaci do pracy nie mają odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Pytam, jak mają mieć? Jak jest tylko chęć zatrzymania pieniędzy, bo za staże płaci UP, a pracodawca jakby nie patrzyć, jakiś zysk ma. Raz, że nie płaci ze swojej kasy, a drugie przecież ten stażysta jakąś w końcu pracę wykonał. No, a jak można wydać więcej środków na szkolenia, skoro w rekrutacji nie jest przewidziane nawet dofinansowanie do kosztów dojazdu. Choćby chętna osoba chciała uczestniczyć to się nie załapie bo nie ma opłaconego dojazdu. Tyczy się to głównie bezrobotnych i poszukujących z wiosek. Samo przekonanie do zmiany myślenia, że Państwo musi coś dać, nie jest łatwe. A inna sprawa dotyczy osób niepełnosprawnych. Niedawno przeczytałam artykuł o ich bierności zawodowo- społecznej. Więc pytam, jak taka osoba, która chce i mogłaby w efekcie pracować, ma dotrzeć nie tylko do UP, by się zarejestrować, a potem się szkolić skoro mieszka na wsi i nie ma środków na dojazd na szkolenie. Bo UP nie ma możliwości na tę pomoc. Bo programy są tak skonstruowane, że nie przewidziano. Więc myślę, że w programach szkoleń powinno się zagwarantować również koszty dojazdu. A skoro szkolenia i promocja zatrudnieniowa jest skierowana do osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem to wiadomo, że ta osoba samodzielnie nie dojedzie, wie trzeba przewidzieć większe środki na ten cel.

    Odpowiedz
  • Niech sie nie obawiają -podam im swoje konto(2009-10-13 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    i ja na pewno wydam >

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane