Pracownicy socjalni nie mają czasu na pracę z rodziną

autor: Michalina Topolewska09.10.2009, 03:00

Resort pracy nie zamierza przygotować ustawy o zawodzie pracownika socjalnego. Zamiast pracą z podopiecznymi pracownicy socjalni wypełniają dokumenty. Zawód pracownika socjalnego nie jest doceniany mimo ważnej roli, którą pełni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • filologini(2009-10-11 15:44) Zgłoś naruszenie 00

  Rozdęta do absurdalnych rozmiarów biurokracja niszczy wszystko. W oświacie spowodowała, ze nauczyciel nie ma czasu na pracę z uczniem. Nauczyciel wypełnia stosy papierów, których nikt potem nie czyta, ale dyrektorzy na wyścigi obarczają nauczycieli coraz to nowymi papirkowymi robótkami. Upokarzające formuły awansowania każą nauczycielowi dokumentować wszystkie niemal czynności. Niedługo po pracy, według ściśle opracowanych wzorów będziemy opisywać każdy dzień swojej pracy i żądać potwierdzenia wykonania każdej czynności przez osoby trzecie. Tu chyba chodzi o to, aby niewolnik nie miał czasu na refleksję i żeby mu czasem do głowy nie przyszło, żeby położyć kres idiotyzmom wymyślanym przez wybrańców narodu. W sumie cała UE ma niezły wkład w rozbudowanie mechanizmów biurokratycznych. Mam pytanie: jak polski poseł dokumentuje każdy dzień swojej pracy, bo ani efektów, ani dowodów na podejmowane działania nie widać. Przecież słowa i zapewnienia, ze wszystko jest O.K. nie wystarczą. Czy ta papierowa zabawa jest przeznaczona wyłącznie dla maluczkich?

  Odpowiedz
 • c.michalska(2009-10-11 19:26) Zgłoś naruszenie 00

  Tak...problem jest, pozwoliłam sobie napisać krótki esej, biorąc pod uwagę ten temat

  http://szkicezsocjologii.blogspot.com

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane