KRUS poinformuje rolników o wysokości składek

autor: Bartosz Marczuk01.10.2009, 03:00

Od dzisiaj zmieniają się zasady opłacania składek do KRUS. Dotyczą one zaledwie 20 tys. spośród 1,6 mln ubezpieczonych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • weteran(2009-10-03 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    pracownicy z ponad 35 letnim stażem pracy traktowani są jak nowicjusze

    Odpowiedz
  • rolnik(2009-10-01 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    do 4 - dla osób ubezpieczonych w KRUS i prowadzących działalność gospodarczą, po osiągnięciu podatku należnego 2850zł i tak wypadją z KRUS-u.

    Odpowiedz
  • bibuła(2009-10-01 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    O tej niesprawiedliwości ksiądz na kazaniu nie mówi

    Odpowiedz
  • to jest kpina, biedni ludzie z miasta dokładają si(2009-10-01 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    to jest kpina, biedni ludzie z miasta dokładają się na obszarnicze emerytury

    Odpowiedz
  • Obniżka składki na KRUS(2009-10-01 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie informuje , że zmiana do ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników faktycznie obniża składke dla osób ubezpieczonych w KRUS i prowadzących działalność gospodarczą o 30 zł miesięcznie czyli 90 kwartalnie. Niezłe oszczędności dla budżetu , pogratulować! Biedni nadal płaca taką samą lub większą ale osoby z działalnościa zyskuja sporo bo płaca znacznie mniej. Ale przeciez kolesie wrócili do gry!!!

    Odpowiedz
  • fryzjer(2009-10-01 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Końska sprawiedliwość, taka uczciwość chłopska, wielkie zakłamanie, pazerność i hańba...

    Odpowiedz
  • Nie tylko KRUS kochani ale też ..................(2009-10-01 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    -wyznania uratowanego górnika
    Podziękowania dla Jerzego Buzka od uradowanego Górnika --na faktach autentycznych...

    Drogi Przyjacielu , Najlepszy Kolego,
    list otwarty ..
    wybacz te epitety ale muszę Ci ogromnie podziękować .
    Słowem mój drogi Dobroczyńco ! -- Lecz pozwól ,że Ci wyjaśnię od początku;

    W szkole podstawowej szło mi z trudem , praktycznie dwa lata powtarzałem 6 klasę,lecz w siódmej dyrektor szkoły zaproponował mi awans ,bez uczęszczania do 8-mej abym rozpoczął naukę w szkole górniczej. Tam po roku nauki wyrzucili mnie jako nie nadającego się . Mama załatwiła mi szkołę mechanika samochodowego lecz po pół roku nauki znów mnie wyrzucili za wagarowanie. Ponieważ moja przyszła żona zaszła w ciążę a byłem już pełnoletni przyjęto mnie do pracy w KWK Borynia w Jastrzębiu o ile dobrze pamiętam ( na dole). Lecz tam nie za bardzo podobał Im się mój styl pracy i wiesz – pozbyli się mnie. Później pracowałem jeszcze w kilku okolicznych kopalniach „Zofiówka”,”Krupiński”” Jastrzębie” zakład PRG > zawsze na każde 12 miesięcy pracy miałem do lutego już wybrany urlop wypoczynkowy a później sam rozumiesz przez kolejne miesiące jakieś 7 miesięcy L-4 ,30 dni praca i znowu. Czasami mi dawali kopniaka ,więc czyściłem papiery w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym i znowu do górnictwa. Już po raz kolejny mieli mnie wyrzucić jak nastałeś TY -mój Wybawicielu.
    Dałeś mi 5- letni urlop górniczy ,(razem naliczono mi ze szkołą górniczą 20 lat zatrudnienia w górnictwie choć może zjazdów faktycznej pracy to miałem z 5 lat ).
    Jesteś Cudowny : Barbórka ,13-stka, 14-stka, węgiel,karta górnika ,socjalne wczasy> to wszystko mi przysługiwało na urlopie górniczym no i płaca oraz staż zatrudnienia zaliczany do emerytury. Ileż to taniej wódy zwożonej z pobliskich Czech wówczas się wypiło (polska wóda pamiętasz była droga – Twój Rząd był pazerny na podatki),jakie to balangi nie szły !a teraz mam niezłą emeryturę górniczą i to dopiero jest życie !
    W trakcie tej emerytury dostałem „za psi grosz” dzięki Twojemu Rządowi mieszkanie zakładowe do wykupienia i zaraz je sprzedałem ( bez podatku od dodatkowego dochodu) za 70 000 zł ,a był to rok 2006 . Kochany wyobraź sobie, znów jakie balangi ,piłem ,dzień trzeźwiałem i dalej piłem. Sprzedałem i już nie mieszkam w Jastrzębiu Zdroju – prawdę mówiąc zaliczyłem też mały pobycik w górniczym szpitalu -no wiesz wątroba ale ogólnie nie martw się -zdrówko OK.
    Wszystko przyjacielu dzięki Tobie ( nie liczę odszkodowań które otrzymałem z PZU i ZUSu , a brałem je za to ,że mi kwas na dupę się wylał z lampy górniczej ,a to za to ze sobie oczko zaprószyłem > no przecież jakiś powód L-4 musiał być < Nawet z tej firmy ubezpieczeniowej mnie chcieli wyrzucić tyle tego było !.

    Kochany , -mój sąsiad to „idiota „ ; 34 lata już pracuje w elektrowni jako fachowiec na blokach energetycznych ,a może budowlanych – nie za bardzo wiem na czym polega różnica. Dodatkowo przepracował jak twierdzi także 1000dni-w dni świąteczne .Chodzi systematycznie do pracy a Donald mówi ,że ma go gdzieś i choć sąsiad naprawia no te ….automaty bo tam one zamiast ludzi muszą pracować , takie mają uroki pracy, ten „idiota „wyobraź sobie wchodzi do różnych niebezpiecznie fajnych dziur gdzie one są zainstalowane i je przywraca do sprawnego stanu technicznego a teraz jak twierdzi nie otrzyma emerytury bo Ty i Donald mu ją rozpieprzyliście i że powinieneś być postawiony za to przed TS .-- Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak twierdzi?

    Kochany ,słodziutki – piję toast za Twoje zdrówko >lecę po nowe piwko i winko > życie jest piękne !

    PS: Ty też się urządziłeś za niezłą kasę w tym Europarlamencie .


    Ja wiem ,że Donald jest tak mądry jak TY,razem w jednej szkole chyba nauki PObieraliście . On uchwalił pakiet antykryzysowy dla pracowników aby Im pomóc i aby też się nie męczyli tyle w pracy.
    W załączniku masz treść tego pakietu !!Wybacz ,że treść tego dziękczynienia o „Mój Wielki Dobroczyńco „,pomógł mi redagować mój znajomy bo ja na kompie to nie za bardzo kumaty. Wiem jednak ,żeś Ty Frendlly chłop -zrozumiesz.!

    Będę Ciebie dozgonnie pamiętał:
    Twój przyjaciel Górnik -ZByś.

    Załączam załącznik:
    "Rzeczpospolita" pisze, że obowiązujący od trzech tygodni pakiet antykryzysowy umożliwia firmom pozbywanie się pracowników bez wypłacania odpraw.

    A więc nie tylko Pawlak ,ale Donald i Buzek przed Trybunał Stanu

    Odpowiedz
  • Nie mam pretensji do rolnimków i górników ,że(2009-10-01 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    korzystają z tego co im dają dla własnego splendoru w sposób nieuzasadniony POlitycy-złodzieje którzy okradają własny Naród i zabierają jednym aby dać innym.
    To Oni POwinni stać przed Trybunałem Stanu - to Buzek za URLOPY GÓRNICZE powinien być tam sądzony ,to Pawlak za niski KRUS dla majętnych rolników powinien tam zostać posadzony , bo to ONI ponoszą za to winę i mam nadzieje ,że kiedyś ktoś to im uczyni!

    Odpowiedz