DGP zmusiło resort pracy do wycofania się z pomysłu ograniczeń w łączeniu pracy i pobierania emerytury

autor: Bartosz Marczuk18.09.2009, 13:57; Aktualizacja: 18.09.2009, 14:06

Po naszym tekście opublikowanym w piątkowym wydaniu DGP, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce przywrócić, zmieniony na jego wniosek w styczniu tego roku, przepis, który zakazuje ZUS wypłaty emerytury, jeśli ubezpieczony nie rozwiąże ze swoja firmą stosunku pracy Ministerstwo rozesłało do prasy i do PAP komunikat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • Mirosław emeryt(2009-09-19 01:08) Zgłoś naruszenie 00

    my emeryci bardzo chętnie nie będziemy pracować, to prawda - niech młodzi pracują, tylko niech te emerytury będą godziwe. Jeśli ktoś ma 3000 netto emerytury, to niech nie pracuje, ale poniżej, szczegolnie samotni emerytci, nie wyżyją w tym kraju, gdzie ceny są jak w UE, leczenie płatne (np. dentysta,), wysokie ceny lekarstw, wysokie opłaty. Potrzebna jest porządna reforma emerytur, ale nie ma co na nią liczyć w naszym korupcyjnym i niefachowym układzie politycznym.

    Odpowiedz
  • pracujacy(2009-09-20 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    tusk i jego rzadowi nieudacznicy muszą szybko albo jeszcze szybciej pozostawić Ojczyznę ludziom madrym i potrafiacym kierować nowym rządem!!!
    dość kłamstwa oszukańczych obietnic , wynocha!!!

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-09-22 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do 31: Droga Marylu! Proponuję poczytać podręczniki do ekonomii. 2500 zł brutto- to moja pensja po 36 latach pracy/ z wyższym wykształceniem/ w "budżetówce". Moja naliczona "wczesna emerytura" -to 1750 zł brutto. Takich ludzi, jak ja , są setki tysięcy, jeżeli nie miliony. W jaki sposób i kto , miałby Twoim zdaniem, sfinansować te podwyżki płacy minimalnej i emerytur? Obciążenie fiskalne pracy w Polsce, należy do najwyższych na świecie. Realnie biorąc :PIT, NFZ, ZUS,VAT, akcyza itp. obciążenia, stanowią prawie 60% naszych zarobków. Już Lenin pisał, że takie opodatkowanie "stwarza sytuację rewolucyjną". Żeby podnieść zarobki i emerytury milionom ludzi, Państwo musiałoby ,znowu!, drukowac "pusty pieniądz". Zapomniałaś już o inflacji z lat 80 i 90-tych? A o "sprawiedliwości społecznej" zapomnij, bo tak naprawdę, nigdy jej nie było... Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • 100 g.(2009-09-21 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Młody - posłuchaj. Skoro przyjmują do roboty emeryta, to znak dla ciebie że jesteś jeszcze cienki Bolek. Ucz się więc chłopie, bądż czujny i cierpliwy i nie kłap że Ci ktoś zabiera miejsce pracy. Życie to bezustanna konkurencja więc nie biadol a walcz. Uczciwie.

    Odpowiedz
  • 1954(2009-09-21 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    przyszla emerytka - post 26 - w pelni popieram wypowiedz.
    EMERYCI i RENCISCI POWINNI MIEC PRAWO DORABIANIA BEZ OGRANICZEN. Kwota wolna od podatkow dla emerytow powinna byc wyzsza jak dla pozostalych platnikow.

    Odpowiedz
  • Rocznik 1954(2009-09-21 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale złodziejestwo, jedni mają emerytury po staremu- tzn. wyższe i wynagrodzenie za pracę - a Ci co urodzili się po 1953 roku dziadoską emeryturę i to dopiero po 60 - ce . To mi dopiero sprawiedliwość. Ale fałsz, obłuda . Jak można tak robić. gdzie te oszczędne państwo !!! .

    Odpowiedz
  • Pozdrawiam "mądrych rządzących"(2009-09-21 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Może zacząć kombinować (zwolnienia lekarskie itd), aby zaniżyć nieco swoje dochody. Znam wiele takich przypadków wśród znajomych, ale czy to o to chodzi? Emeryt sobie prawo do tej emerytury wypracował i nie chce nic za darmo. Chce tylko nadal pracować, ale ta praca przestaje mieć sens, bo albo zakaz pracy albo limit, który blokuje wypłatę wypracowanej emerytury.
    Wiek 55-60 lat to jeszcze nie starość. A Polska nie może pozwolić sobie na rezygnację ze "złotej Kury", która odprowadza podatek i składki do ZUS-u. Ustanawiając limity, zmusza ogromną część młodych emerytów do pracy na czarno.

    Odpowiedz
  • przyszła emerytka(2009-09-21 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Obecne prawo zmusza osoby, które nabrały prawa do wcześniejszej emerytury, do zwalniania się z pracy, ustalając limity do wys. których można otrzymywać swoją wypracowaną emeryturę. Kwitnie szara strefa, traci na tym budżet państwa, bo ma mniejsze wpływy z podatków. Mniej składek ma również ZUS, który z bieżących wpływów od legalnie zatrudnionych pracowników finansuje świadczenia społeczne. Im mniej składek, tym mniej pieniędzy na emerytury, zasiłki, renty.
    I jeszcze do młodych krzykaczy: nikt Wam nie odbiera pracy. Jak już popracujecie po 40 lat i zaproponują wam emeryturę "głodową" i każą w wieku 55 lat iść na emeryturę bez możliwości dorobienia, to wtedy porozmawiamy o sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • nina(2009-09-21 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    No to praca do 75 lat .Gratulacje dla rządu , młodzi na garnuszek babci, ale logika.Post 22 popieram.

    Odpowiedz
  • ACH.(2009-09-21 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co jest z tymi informacjami. O godz. 12 w wiadomościach - radio RFM znów podawali informację o zawieszaniu emerytur i rent. Gdzie jest prawda?
    Jaki jest cel , żeby tak mieszać ludziom w głowach.

    Odpowiedz
  • do post 10(2009-09-19 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Mirosławie masz racje bo trudno wyżyć za taką emeryturę która jest jak zasiłek z pomocu społecznej i tak napewno nie powinno być. Ale jestem przeciwna blokowaniu miejsc pracy przy bezrobociu. Emeryt jeśli chce powinien mieć możliwość stworzenia własnego miejsca pracy, czyli własnej działalności i właśnie w tym kierunku rząd powinien ułatwić to tym ludziom. W ten sposób nikomu nie zajmujesz miejsca, tworzysz własne i niezależne, odprowadzasz podatki i nikt na tym nie traci, Nie jest to proste dlatego powinno się emerytom ułatwić procedury i nawet "poprowadzić za rączkę" przez gąszcz przepisów.

    Odpowiedz
  • Jan(2009-09-21 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Ci młodzi nie zazdroszczą nam tych małych emerytur, oni też nimi będą i zyczę im dużych emerytur tak aby im starczyło na wszystko bo myśmy się tego nie doczekali.Dziękujemy rządowi, że możemy sobie dopracować, dzięki temu nie musimy zebrać a uczciwie pracować i cieszyć się każdym dniem, który nam został.Ato naprawdę radość życia, krórą sznujemy.Bo mamjej tylko 956zł.

    Odpowiedz
  • pracownik(2009-09-21 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    czekam cierpliwie aż stanie się dzień gdy tzw dorabiający emeryt nie zobaczy swojej emerytury bo kasa państwa będzie pusta a absolwenci na zasiłkach lub za granicą bo emeryci w tym czasie pracowali i miejsc nie oddali .Amerykanom też nikt nie powiedział że nie stać ich na duże domki w kredycie . powodzenia

    Odpowiedz
  • a może to tylko koszmarny sen?(2009-09-18 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    W jednym artykule piszą, że zwolnienia nie ominą nawet kobiet w ciąży a tutaj, że emeryt może nadal pracować i pobierać emeryturę, dotyczy to również wcześniejszych emerytów.
    To jakaś paranoja. Jeden na bruk z jeszcze nie narodzonym nowym obywatelem a drugi pensja i emerytura?
    Mam wrażenie, że oglądam sztukę Mrożka bo to co się dzieje w naszym kraju nie mieści mi się w głowie.

    Odpowiedz
  • ed(2009-09-19 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego wierzycie żądnym sensacji dziennikarzom a nie pani minister?

    Odpowiedz
  • Jan z Olecka(2009-09-21 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    BARDZO SLUSZNIE ZE POMYSL TEN ZOSTAL WYCOFANY!!!

    TAKA PROPOZYCJA NIE SPOWODOWALABY WCALE ZWIEKSZENIA ZAUFANIA DO CALEGO SYSTEMU EMERYTALNEGO.
    Byloby to jawne odbieranie praw nabytych tej grupie ludzi.
    EMERYTOM NIE NALEZY OGRANICZAC MOZLIWOSCI DORABIANIA,
    to zysk dla panstwa:
    - pobiera składki remeytalne,
    - rentowe ( KIEDY NIKT Z EMERYTÓW JUŻ NIE PRZEJDZIE NA RENTĘ !!!)
    - składki zdrowotne.
    Państwo na tym podwójnie zarabia składki od emerytury i składki od umów o pracę!!!
    KTO LIKWIDUJE KURĘ, KTÓRA ZNOSI ZŁOTE JAJKA ???

    Odpowiedz
  • tez obywatel(2009-09-20 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    DO 12- to wlasnie mlodzi powinni tworzyc nowe miejsca pracy ,zakladac nowe dzialalnosci / przeciez sa dodrze wyksztalceni/ A NIE CZEKAC AZ IM KTOS COS ZAPROPONUJE .Z tego wszystkiego wynika ze emeryci potrafia sie lepiej zorganizowac .TRZEBA TO ZROZUMIECzmusza do tego nedzna emerytura .

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-09-18 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    to znaczy ,że już niepotrzebne są oszczędności

    Odpowiedz
  • DO INTERNAUTÓW(2009-09-20 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    popieram Ninę - zaczynam szukać bardziej kompetentnych i przyjaznych stron internetowych, GP wypada z zakładki moje ulubione

    Odpowiedz
  • Kobieta -rocznik 1956.(2009-09-20 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy resort MPiPS nie powinien rozważyć natomiast możliwości dobrowolnego wyjścia z OFE do ZUS ?Dlaczego tylko osobom które będą przechodziły na emeryturę do 2013r dano tylko możliwość POWROTU z OFE do ZUS i liczenia emerytury po staremu a my inni np.rocznik kobiet 1954,1955,1956...to co???

    Odpowiedz