DGP zmusiło resort pracy do wycofania się z pomysłu ograniczeń w łączeniu pracy i pobierania emerytury

autor: Bartosz Marczuk18.09.2009, 13:57; Aktualizacja: 18.09.2009, 14:06

Po naszym tekście opublikowanym w piątkowym wydaniu DGP, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce przywrócić, zmieniony na jego wniosek w styczniu tego roku, przepis, który zakazuje ZUS wypłaty emerytury, jeśli ubezpieczony nie rozwiąże ze swoja firmą stosunku pracy Ministerstwo rozesłało do prasy i do PAP komunikat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • Ada(2009-09-18 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Bo ten tekst był napisany bez sprawdzenia informacji. Gazeta prawna dużo straci na mariażu z Dziennikiem , w który juz nieraz sie dał poznać z niekompetentnych dziennikarzy.

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-09-18 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    to znaczy ,że już niepotrzebne są oszczędności

    Odpowiedz
  • tora(2009-09-18 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada, wstyd!!!

    Odpowiedz
  • Danusia(2009-09-18 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    BARDZO SLUSZNIE ZE POMYSL TEN ZOSTAL WYCOFANY.TAKA PROPOZYCJA NIE SPOWODOWALA BY WCALE ZWIEKSZENIA ZAUFANIA DO CALEGO SYSTEMU EMERYTALNEGO.Byloby to jawne odbieranie praw nabytych tej grupie ludzi.EMERYTOM NIE NALEZY OGRANICZAC MOZLIWOSCI DORABIANIA.to zysk dla emeryta i dla panstwa.

    Odpowiedz
  • HL(2009-09-18 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    DGP zmusiło? Śmiech na sali.

    Prawda jest taka: ktoś tam w MPPiS rzucił pomysł: zlikwidujmy możliwość dorabiania. Zebrał się sztab rozważali, rozważali, ale nic nie uradzili. Sprawa przycichła i umarłaby śmiercią naturalną, gdyby nie dzisiejsza publikacja DGP.

    Odpowiedz
  • ewa.(2009-09-18 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Takie jest prawo w Polsce ,kto raniej wstanie ten rządzi.Żenada ktoś wcześniej napisał

    Odpowiedz
  • EMERYCI W ADMINISTRACJI PASTW(2009-09-18 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    NO TO WIADOMO o o co tak naprawde chodzi
    starzy wyżeracze poprzechodzili na emerytury i biora niezła kasę z naszych podatkow
    maja niezłe uklady siedząc tam od lat i IM PANI FEDAK KRZYWDY NIE ZROBI

    SKANDAL, SKANDAL, SKANDAL

    Tusek ma w nosie swoj elektorat - młodych ludzi ktorym obiecal cud.

    Odpowiedz
  • była nauczycielka(2009-09-18 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wielka szkoda. Przydałyby się miejsca pracy dla młodych. Jeśli ktoś przechodzi na emeryturę, to jeśli chce pracować, niech szuka pracy w innym miejscu. W mojej szkole jest 30 emerytów na dwie trzecie i prawie całe etaty, a młodzi nie mogą dostać pracy. Jeśli ktoś odszedł ze szkoły w wieku 50 paru lat, to niech pracuje np.w kiosku ruchu ale już nie w szkolnictwie. Albo niech uczy do 60/65 lat. Ciekawe kiedy zrobią z tym porządek, przecież bezrobocie jest coraz większe.

    Odpowiedz
  • a może to tylko koszmarny sen?(2009-09-18 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    W jednym artykule piszą, że zwolnienia nie ominą nawet kobiet w ciąży a tutaj, że emeryt może nadal pracować i pobierać emeryturę, dotyczy to również wcześniejszych emerytów.
    To jakaś paranoja. Jeden na bruk z jeszcze nie narodzonym nowym obywatelem a drugi pensja i emerytura?
    Mam wrażenie, że oglądam sztukę Mrożka bo to co się dzieje w naszym kraju nie mieści mi się w głowie.

    Odpowiedz
  • Mirosław emeryt(2009-09-19 01:08) Zgłoś naruszenie 00

    my emeryci bardzo chętnie nie będziemy pracować, to prawda - niech młodzi pracują, tylko niech te emerytury będą godziwe. Jeśli ktoś ma 3000 netto emerytury, to niech nie pracuje, ale poniżej, szczegolnie samotni emerytci, nie wyżyją w tym kraju, gdzie ceny są jak w UE, leczenie płatne (np. dentysta,), wysokie ceny lekarstw, wysokie opłaty. Potrzebna jest porządna reforma emerytur, ale nie ma co na nią liczyć w naszym korupcyjnym i niefachowym układzie politycznym.

    Odpowiedz
  • kk54(2009-09-19 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda słów, oczywiście sobie nie zrobią krzywdy

    Odpowiedz
  • do post 10(2009-09-19 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Mirosławie masz racje bo trudno wyżyć za taką emeryturę która jest jak zasiłek z pomocu społecznej i tak napewno nie powinno być. Ale jestem przeciwna blokowaniu miejsc pracy przy bezrobociu. Emeryt jeśli chce powinien mieć możliwość stworzenia własnego miejsca pracy, czyli własnej działalności i właśnie w tym kierunku rząd powinien ułatwić to tym ludziom. W ten sposób nikomu nie zajmujesz miejsca, tworzysz własne i niezależne, odprowadzasz podatki i nikt na tym nie traci, Nie jest to proste dlatego powinno się emerytom ułatwić procedury i nawet "poprowadzić za rączkę" przez gąszcz przepisów.

    Odpowiedz
  • Nina(2009-09-19 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Od wielu lat prawie codziennie czytałam GP w internecie i nieregularnie kupowaną w kiosku, ale ostatnie zmiany zupełnie mi nie odpowiadają. Co za pomysł, by dzielić czytelników na prenumeratorów i innych? Jestem zainteresowana prawem jako zwykły obywatel, pracownik, przyszły emeryt. Chcę wiedzieć więcej niż podają dzienniki radiowe i telewizyjne, ale nie ma to zwiazku z moim samokształceniem zawodowym. Poprzednie ograniczenia w dostępie do serwisu internetowego, coraz bardziej zawężane przez GP i teraz
    DGP i obecne różnice wydań dla prenumeratorów, wyraźnie wskazuja na rezygnację z chęci edukowania szeroko pojętego społeczeństwa. Szkoda, że przeważyły względy finansowe pomimo tego, że niektórzy autorzy bywają ekspertami rządu. To chyba nie bedzie już moja lektura :-( . PS. Poza tym ciekawi mnie, czy te komentarze czyta ktokolwiek z pracowników GP.

    Odpowiedz
  • ed(2009-09-19 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego wierzycie żądnym sensacji dziennikarzom a nie pani minister?

    Odpowiedz
  • Do post 12(2009-09-20 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zdecydowanie większe udogodnienia, oraz przede wszystkim predyspozycje, do stworzenia nowego miejsca pracy (założenia firmy) mają w tym momencie "młodzi". Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jest mało miejsc pracy, ale dlaczego mamy odbierać prawo do pracy=często godnego życia emerytom.
    Czy kolejnym rozwiązaniem będzie ograniczenie możliwości pracy dla dwóch lub więcej firm - w końcu to też blokowanie miejsc pracy ?

    P.s. A tak walczyli żeby w Polsce nie było eutanazji - zadumajmy się nad tym, ile obowiązkowa eutanazja rozwiązała by problemów obecnego rządu.

    Odpowiedz
  • Kobieta -rocznik 1956.(2009-09-20 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy resort MPiPS nie powinien rozważyć natomiast możliwości dobrowolnego wyjścia z OFE do ZUS ?Dlaczego tylko osobom które będą przechodziły na emeryturę do 2013r dano tylko możliwość POWROTU z OFE do ZUS i liczenia emerytury po staremu a my inni np.rocznik kobiet 1954,1955,1956...to co???

    Odpowiedz
  • DO INTERNAUTÓW(2009-09-20 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    popieram Ninę - zaczynam szukać bardziej kompetentnych i przyjaznych stron internetowych, GP wypada z zakładki moje ulubione

    Odpowiedz
  • tez obywatel(2009-09-20 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    DO 12- to wlasnie mlodzi powinni tworzyc nowe miejsca pracy ,zakladac nowe dzialalnosci / przeciez sa dodrze wyksztalceni/ A NIE CZEKAC AZ IM KTOS COS ZAPROPONUJE .Z tego wszystkiego wynika ze emeryci potrafia sie lepiej zorganizowac .TRZEBA TO ZROZUMIECzmusza do tego nedzna emerytura .

    Odpowiedz
  • pracujacy(2009-09-20 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    tusk i jego rzadowi nieudacznicy muszą szybko albo jeszcze szybciej pozostawić Ojczyznę ludziom madrym i potrafiacym kierować nowym rządem!!!
    dość kłamstwa oszukańczych obietnic , wynocha!!!

    Odpowiedz
  • Jan z Olecka(2009-09-21 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    BARDZO SLUSZNIE ZE POMYSL TEN ZOSTAL WYCOFANY!!!

    TAKA PROPOZYCJA NIE SPOWODOWALABY WCALE ZWIEKSZENIA ZAUFANIA DO CALEGO SYSTEMU EMERYTALNEGO.
    Byloby to jawne odbieranie praw nabytych tej grupie ludzi.
    EMERYTOM NIE NALEZY OGRANICZAC MOZLIWOSCI DORABIANIA,
    to zysk dla panstwa:
    - pobiera składki remeytalne,
    - rentowe ( KIEDY NIKT Z EMERYTÓW JUŻ NIE PRZEJDZIE NA RENTĘ !!!)
    - składki zdrowotne.
    Państwo na tym podwójnie zarabia składki od emerytury i składki od umów o pracę!!!
    KTO LIKWIDUJE KURĘ, KTÓRA ZNOSI ZŁOTE JAJKA ???

    Odpowiedz