Rząd: zwolnienia w urzędach nie ominą kobiet w ciąży

autor: Artur Radwan18.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 18.09.2009, 12:05

Kobiety pracujące w urzędach państwowych, które po 1 stycznia 2010 r. zajdą w ciążę, nie będą chronione przed zwolnieniem. W podobnej sytuacji będą pracownicy korzystający z urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego czy wychowawczego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (57)

  • EKS-PRAWNIK(2009-09-27 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    To jest przykre, że własne "PAŃSTWO" jest przeciwko swoich obecnym i przyszłym obywatelom (przyszłym- mam na myśli dzieci)...
    Przykre to i żałosne, że Rząd nie stać na bardziej ambitne pomysły!!!

    Odpowiedz
  • EKS-PRAWNIK(2009-09-27 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal!!! Jeszcze trochę i Polska będzie krajem ludzi starych, no bo pomysł ze zwalnianiem kobiet w ciąży równa się z tym, że zamiast rodzić się więcej dzieci, będzie ich coraz mniej! Obudźcie się jajogłowi!!! Nie niszczcie NARODU POLSKIEGO, o który walczyli nasi rodzice i dziadkowie!!!

    Odpowiedz
  • king(2009-09-30 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Hmm... jestem pracownikiem um, od lipca jestem na urlopie wychowawczym (który wzięłam na rok), nie mam z kim zostawić Córeczki.. czy to znaczy, że będąc na tym urlopie po 01.01.2010 mogę zostać zwolniona? Bo jeśli tak to oznacza chyba dla mnie rezygnację z urlopu, powrót wcześniej do pracy i pracowanie na Nianię i 300zł na swoje wydatki. Co ja za to kupię dziecku? Ktoś pomyślał?

    Odpowiedz
  • realista(2009-10-11 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolnić emerytów, a nie kobiety w ciąży lub na urlopach, to co wymyśle Po jest chore!!!

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-12 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    No to świetnie :(. Tak się składa, że jestem w ciąży i rodzić będę około maja/czerwca 2010. Zamiast się cieszyć to już trzęsę spodniami czy mnie nie zwlnią. PARANOJA. NIech najpierw zwolnią emerytów i renistów nadal mpracujących.

    Odpowiedz
  • Filipe(2009-10-26 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada! Gratuluję rządzącym pomysłowości! Może powinni poprostu zwolnić wszystkich razem ze sobą.
    Świetne perspektywy dla rodzin które chcą mieć dzieci - rewelacja! Chcesz mieć pracę nie miej dzieci, bo cię zwolnią. Rządzący zarobią i na swoją i Twoją emeryturę!

    Myślę że ktoś powinien postawić im pomnik, już za życia!

    Odpowiedz
  • przyszła matka(2009-10-29 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ja żyję w XXI wieku czy w XIX. Pewnie zabiorą też becikowe, a można jeszcze wprowadzić, że kobiecie w ciąży przysługuje tylko jedna wizyta u ginekologa w ciągu 4 miesięcy płatna przez NFZ, za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni, a właściwie to kobiety powinny rodzić w domu, taniej to wyniesie dla państwa...

    Odpowiedz
  • Do Polaka(2009-09-18 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    załaczam CI link do art. z GP odnosnie ile kasy idzie rocznie na sejm i senat.

    www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/92479,projekt_budzetu_kancelarii_sejmu_mniejszy_o_8_5_mln_zl.html

    wszystkie laczne koszty (jak przeczytasz w tym artykule) sejmu i senatu nie przekraczaja 500mln zl rocznie.

    Pytam wiec znowu jak z tego zaoszczedzic 3mld?

    Chyba przydalby sie cud na miare Kany Galilejskiej

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-09-18 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    a ja kocham Tuska o PO. Oni myslą jedynie o Polsce prywata czy partyjniactwo są im obce

    Odpowiedz
  • prawnik(2009-09-18 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada, po prostu żenada...

    Odpowiedz
  • sceptyk(2009-09-18 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    TRYBUNA LUDU w latach 1970 1989 pisała prawdęo o docelowych zamiarach Korowcow, wolnych związkowców , Biskupów i im podobnych

    ostrzeżenia te sprawdziły się polacy maja zdychać z głodu i chorób to był i jest faktyczny cel nowych elit III Rzeczpospolitej
    blogośławionych przez biskupów
    proponuje jeszcze opodatkowac łapówki prawniczo-koscieleno-poltyczno-dziennikarskie i skarbowe
    roczny przychod przy stawce podatkowej 20% około 20-30 mld żłotych rocznie,

    Likwidację dotacji i łapówek dla pseudoinstytutów około 5 mld zł rocznie,

    Odpowiedz
  • Agnes(2009-09-18 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    A to pewnie dlatego, że ostatnio telewizja podaje, że jest za mało miejsc w żłobkach i przedszkolach, więc prostrszym rozwiązaniem jest wprowadzenie takich ograniczeń, że znowu będzie coraz większy niż demograficzny.

    Odpowiedz
  • Dosia(2009-09-18 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej niech się Pan Boni przyzna, że nie ma pojęcia o stanowieniu prawa. Nic nie robił, chciał zabłysnąć a tu taki pasztet...Może jest w tym rządzie ktoś rozsądny kto wrzuci ten bubel prawny do kosza.

    Odpowiedz
  • POLOK(2009-09-18 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Boni pod Trybunał Stanu i Europejski Trybunał Sprawideliwosci za zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu. Ten pan powinien dawno odejść z życia publicznego. Najpierw zniszczył dzieło Jacka Kuronia a teraz niszczy ludzi. To patałach nieznjaący się na prawie.

    Odpowiedz
  • zet(2009-09-18 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jaką rolę sprawują ochraniarze w urzędach.
    Czy przypadkiem nie jest ich za dużo.
    Zamiast sie w pracy czymś wykażać , nie ma jak. Dopiero na siłowaniach można się napocić. Bo gdzieś trzeba spalić energię.
    Nic nie robią , za nic nie odpowiadają. Nawet żarówki nie wkręcą. Siedzą nudza się i pieniądze biorą.Szkoda bo sa młodzi, niejeden z przymusu podjął się tej pracy, bo innej nie ma.
    Może przekwalifikować ochraniarzy, i dać im cos do robienia, może zmienić im warunki pracy. I np 4 godziny ochraniania, a 4 godziny do dyspozycji kier.administracyjnego i niech sie wykażą pracą. Bo jak mozna za nic nierobienie i jeszcze młodemu płacić , a kobietę w ciąży zwolnić.
    HUMANITARNE PANISTWO. Proponuję zamiast fotoradary na drogach , powinny być zamontowane w sklepach. I powinno wystarczyc ochrony. Młodych zdolnych za przyzwoitą płacę zatrudnic przy budowie dróg.

    Odpowiedz
  • POLOK(2009-09-18 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy pracownicy urzędów któzy będziecie zwalniani. Prawo i konstytucja jest po waszej stronie. Zniszczymy rząd Tuska wraz z Bonim na czele a budzet obciążymy cholendarnymi odszkodowaniami które tzykrotnie przekroczą ich iluzoryczne oszczędności.
    A oszczędnosci należy szukać:
    1. z 560 do 100 paralamentarzysów = 3 mld zł;
    2. KRUS zrównać z ZUS = 7 mld zł
    3. Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników = 3 mld zł
    4. Likwidacja gabinetów politycznych w ministerstwach = 3 mld zł
    5. Likwidacja wszelkch zwolnień podatkowych = 10 mld zł;
    6. Uracjonalnienie i doprecyzowanie przepisów podatkwoych = 15 mld zł;
    7. Likdiwacja NFZ a wproadzenie tzw. pdoatku zdrowotnego, który będzie zbierany przez powiaty i one będą skuteczniej i racjonalniej wydwac tę kasę - bynajmniej nie na swoje pałace - 14 mld zł;
    Ale do tego trzeba polityków z jajami a nie politykierów grających tylko od wyborów do wyborów.

    Odpowiedz
  • realista(2009-09-18 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    tworzy się nierówność wobec prawa, pracodawca którym jest państwo będzie mógł zwalniać kobiety w ciąży prywatny przedsiębiorca nie... to jest chore

    Odpowiedz
  • ZIETEK(2009-09-18 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw niech zwolnią kobiety w ciąży, następnie inwalidów, potem osoby na umowę zlecenie, wszystkich na L4, później męża lub żonę jeśli druga osoba w rodzinie ma pracę, następnie te osoby, których rodzice jeszcze żyją i mają renty lub emerytury, następnie te osoby, które leczą się na kasę chorych, jak już zostanie ich mało, to te kobiety, które mają młodsze niż 2 letnie dzieci. A jak już wszystkich zwolnią to niech się wezmą do roboty.

    Odpowiedz
  • azis(2009-09-18 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jednak niesamowite, że rząd uważa się za stojącego ponad prawem i wszelkimi zasadmi ponieważ to on ustanawia te prawa i te zasady - to zaprzeczenie Państwa prawa
    Ps. widziałam już wcześniej takie przypadki ale i tak za każdym razem nie mogę pojąć krótkowzroczności takich działań , kto będzie przestrzegał prawa jeżeli zauważy że służy ono tylko jako straszak i posiadanie władzy zwalnia z jego przestrzegania?

    Odpowiedz
  • do 8(2009-09-18 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    POLAK
    a powiedz skad TY masz te dane? Bo jedyne co z twojego postu wynika to, ze masz fantazje i kompletne oderwanie od rzeczywistosci.

    Nie bede sie odnosil do kazdego z twoich punktow oszczednosci (chociaz co kolejny to bardziej idiotyczny) . Napisze dwa zdania o pkt nr 1.

    Twierdzisz, ze z oszczednosci na 460 poslach i senatorach da sie uzyskac 3.000.000.000zł. rocznie. Czyli sugerujesz ze Panstwo wydaje na kazdego posla po 6.5mln zlotych rocznie - czyli 500.000zl miesięcznie...
    Gdy tym czasem jest to ok. 12.000zł plus kolo 14.000zl na biura poselskie miesiecznie. A wiec zaledwie 5% tego co podajesz.

    Przestan sie osmieszac

    Odpowiedz