Rząd: zwolnienia w urzędach nie ominą kobiet w ciąży

autor: Artur Radwan18.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 18.09.2009, 12:05

Kobiety pracujące w urzędach państwowych, które po 1 stycznia 2010 r. zajdą w ciążę, nie będą chronione przed zwolnieniem. W podobnej sytuacji będą pracownicy korzystający z urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego czy wychowawczego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (57)

  • Viraha(2009-09-18 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda słów. A słupki rosną ...

    Odpowiedz
  • magda(2009-09-22 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację ( JA32)...zapomniał wól jak cielęciem był. Też jestem w ciąży..i co...mam być zwolniona.
    A te "starsze Panie" najpierw paplały dookoła, że już dawno czas na dziecko...bo one w moim wieku ( 31) ... a teraz cwaniakują, że one całą ciążę chodziły do pracy i bardzo ciężko pracowały. To niech się cieszą, że dobrze znosiły ciążę bo sama jestem w 5 miesiącu i ciągle na podtrzymaniu..ciągle drżę o mała fasolkę...

    Odpowiedz
  • Jacek(2009-09-18 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Dzień dobry, proszę o informację który punkt regulaminu złamałem, że nie umieszczono mojego komentarza "anons do młody liberał"?
    Chyba, że "młody liberał" to jednocześnie moderator?
    Cenzura? Nie wierzę!

    Odpowiedz
  • ojo(2009-09-18 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    W kazdym Urzędzie jest na etacie Kapelan (z pensją dyrektorską) Może od nich zacząć?

    Odpowiedz
  • tutor(2009-09-18 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Super!!! Gratuluję pomysłu... sama jestem urzędnikiem i nie mam jeszcze dzieci ta ustawa spowoduje że nasz przyrost naturalny spadnie do minimum, a niby mamy politykę prorodzinną... ciekawa jestem kto będzie pracował na nasze emerytury... Pozdrawiam niezadowolona

    Odpowiedz
  • dixi(2009-09-18 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ale dzięki Bogu ominął posłów, senatorów, rady nadzorcze, rady powiatowe, rady gminne, rady miejskie i resztę kraju rad.
    A kobiety w ciąży, kto by się nimi w PO przejmował, tak jak i resztą tych co robią na tych pierwszych.

    Odpowiedz
  • dixi(2009-09-18 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wyniszczenie administracji ma też swoje "plusy dodatnie". Nie będzie komu wdrażać tych głupich przepisów Unii Europejskiej, jak te o żarówkach czy bananach. Zresztą tych polskich też nie będzie komu pilnować. Dzięki temu nie będzie "sprzęgła" między egzystującym w wirtualnym świecie rządem a resztą społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • POtoDNO!!!(2009-09-18 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie narzekać mi tu teraz!!! PiS się nie podobał,choć to najlepszy rząd jaki kiedykolwiek w Polsce rządził???!!! Najlepsi ludzie,najuczciwsi, najbardziej życzliwi Polakom!! Dobrze wam tak!!! Wybieracie złodziei to dobrze wam tak!!!

    Odpowiedz
  • rsc(2009-09-18 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszym rozwiązaniem będzie likwidacja kodeksu pracy. I tak omijają go pracodawcy, także pracownicy wolą coraz częściej "na czarno" a teraz jeszcze państwo chce omijać kp. Jako gratis zlikwidować należy jeszcze ZUS i wreszcie państwo nie będzie miało możliwości okradać obywatela z zarobionych przez niego pieniędzy.

    Odpowiedz
  • POLOK(2009-09-18 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    no cóż. na tym forum jeden z jego uczestników zbeształ mnie za szacunki. Koszty utrzymania naszych osiołków i senatorów łącznie wynosza 3 mld zł rocznie. Wykazałem co na to się składa. I nie nalezy tylko szykać tych liczb w budzecie Kancelarii Sejmu RP tylko trzeba jeszcze umieć troche liczyć jakie koszty w związku z przepisami prawa dotcyzącymi posłów i senatorów są przez nas podatników ponoszone. No cóż są tacy na tym forum, któzy zieją nienawiścia do urzędników i dlatego próbują dezwuować pomysły inne niż tzw. racjonalizacja zatrudnienia w administracji publicznej. Jeśli ktoś się zapoznał z tym projektem, to spokojnie stwierdzi, że takiego bubla to by nie napisał nawet student I roku studiów prawniczych. Jedno można napisać o tym bublu,- łamie wszelkie przepisy konstytucyjne i konwencje międzynarodowe, jest szkodliwy dla funkcjonowania i bezpieczeństwa państwa. Jego autorów mozna nawet posądziać o próbę zamachu stanu, bo paraliżując funkcjonowanie administracji mogą doprowadzić do nieodrwacalnych szkód i zjawisk takich jak rozwój szarej strefy, przemyt, łamanie przpeisów podatkowych itp. Być może autorom jako samym zagrozonym przez odpowiednie służby skarbowe, celne zależy na tym z własnego interesu. Tak mozna odczytać z projektu tej ustawy. Natomaist ja swoje propozycje oszczedności podtrzymuję i mam nadzieję ze już w tym roku zajmą się nimi ludzie z jajami. a nie politykierzy i ludzie nienawidzący urzedników.

    Odpowiedz
  • kaz(2009-09-19 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Były donosiciel Pan ? Boni pisze przepisy prawa!

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2009-09-20 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    normalnie to jest polityka prorodzinna!!
    to jest chore

    Odpowiedz
  • kicia(2009-09-20 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję w administracji państwowej, mam 26 lat i przez ten przepis mam wybierać praca albo dziecko to jakiś absurd!!! gratuluje bezmyślności

    Odpowiedz
  • Anna(2009-09-20 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w Urzędzie od 8 lat...najpierw nie mogłam planować ciąży bo nie miałam umowy na stałe..dostałam ją po 8 latach..Zdecydowałam się na ciążę ( mam 32 lata) i chyba niedługo mnie zwolnią...chory kraj...

    Odpowiedz
  • A - boni - a(2009-09-18 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że dobrze jest wiedzieć o czym się mówi. bip.kprm.gov.pl/kprm/dokumenty/61_3328.html na tej stronie znajdziecie projekt oraz stanowiska ministerstw, związków zawodowych rady służby cywilnej. Jak to się podobno kiedyś mówiło " I śmieszno i straszno".

    Odpowiedz
  • co z nami będzie?(2009-09-18 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    to jest tak, jak w polsce rządzą obcy ,to sie ich chwali. co taki kaszeba dobrego zrobił dla nas polaków,?on chce upadku narodu, brak dzieci w polsce to zagłada narodu. komuniści nie dali rady nas zniszczyć, a liberałowie to robia w majestacie prawa. głosujcie na tuska i na platformę to zobaczycie co z polski zostanie?

    Odpowiedz
  • przekonana(2009-09-21 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    a ja jestem za. jako pracodawca dobrze wiem, ze kobiety w ciazy naduzywaja zwolnien lekarskich ! a zus im placi z naszych skladek !!!

    Odpowiedz
  • anna(2009-09-21 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    hej Przekonana..umiesz czytać. Tu nie chodzi o kobiety na zwolnieniach lekarskich!!!

    Ps. Ciekawe ilu dzieci się dorobiłaś pracując jako pracodawca i korzystając z urlopu macierzyńskiego

    Odpowiedz
  • ja32(2009-09-21 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    najbardziej zacięte są te panie, które 20 lat temu siedziały po 3 lata na wychowawczych i wracały na swoje wygrzane krzesełka...a teraz przyklaskują takim projektom...zapomniał wół jak cielęciem był, co?? mam takie przykłady w swojej pracy.Sama pracuję od kilku lat w urzędzie, a teraz jestem w ciąży. I boję się co dalej..

    Odpowiedz
  • Jordan(2009-09-24 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycje Pana Boni to zamiar wprowadzenia w Państwie reguł rasistowskich .Miejsce pracy ma determinować prawa obywatela!Takie propozycje kompromitują cały Rząd.

    Odpowiedz