Rząd: zwolnienia w urzędach nie ominą kobiet w ciąży

autor: Artur Radwan18.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 18.09.2009, 12:05

Kobiety pracujące w urzędach państwowych, które po 1 stycznia 2010 r. zajdą w ciążę, nie będą chronione przed zwolnieniem. W podobnej sytuacji będą pracownicy korzystający z urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego czy wychowawczego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (57)

  • marta(2009-10-30 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    najpierw niech zwolnia te emerytki, które przeszły na emeryturę a dalej dorabiaja sobie w urzędach, to jest paranoja i blokowanie miejsc pracy młodym i wykształconym

    Odpowiedz
  • przyszła matka(2009-10-29 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ja żyję w XXI wieku czy w XIX. Pewnie zabiorą też becikowe, a można jeszcze wprowadzić, że kobiecie w ciąży przysługuje tylko jedna wizyta u ginekologa w ciągu 4 miesięcy płatna przez NFZ, za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni, a właściwie to kobiety powinny rodzić w domu, taniej to wyniesie dla państwa...

    Odpowiedz
  • Filipe(2009-10-26 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada! Gratuluję rządzącym pomysłowości! Może powinni poprostu zwolnić wszystkich razem ze sobą.
    Świetne perspektywy dla rodzin które chcą mieć dzieci - rewelacja! Chcesz mieć pracę nie miej dzieci, bo cię zwolnią. Rządzący zarobią i na swoją i Twoją emeryturę!

    Myślę że ktoś powinien postawić im pomnik, już za życia!

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-12 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    No to świetnie :(. Tak się składa, że jestem w ciąży i rodzić będę około maja/czerwca 2010. Zamiast się cieszyć to już trzęsę spodniami czy mnie nie zwlnią. PARANOJA. NIech najpierw zwolnią emerytów i renistów nadal mpracujących.

    Odpowiedz
  • realista(2009-10-11 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolnić emerytów, a nie kobiety w ciąży lub na urlopach, to co wymyśle Po jest chore!!!

    Odpowiedz
  • king(2009-09-30 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Hmm... jestem pracownikiem um, od lipca jestem na urlopie wychowawczym (który wzięłam na rok), nie mam z kim zostawić Córeczki.. czy to znaczy, że będąc na tym urlopie po 01.01.2010 mogę zostać zwolniona? Bo jeśli tak to oznacza chyba dla mnie rezygnację z urlopu, powrót wcześniej do pracy i pracowanie na Nianię i 300zł na swoje wydatki. Co ja za to kupię dziecku? Ktoś pomyślał?

    Odpowiedz
  • EKS-PRAWNIK(2009-09-27 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    To jest przykre, że własne "PAŃSTWO" jest przeciwko swoich obecnym i przyszłym obywatelom (przyszłym- mam na myśli dzieci)...
    Przykre to i żałosne, że Rząd nie stać na bardziej ambitne pomysły!!!

    Odpowiedz
  • EKS-PRAWNIK(2009-09-27 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal!!! Jeszcze trochę i Polska będzie krajem ludzi starych, no bo pomysł ze zwalnianiem kobiet w ciąży równa się z tym, że zamiast rodzić się więcej dzieci, będzie ich coraz mniej! Obudźcie się jajogłowi!!! Nie niszczcie NARODU POLSKIEGO, o który walczyli nasi rodzice i dziadkowie!!!

    Odpowiedz
  • Jordan(2009-09-24 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycje Pana Boni to zamiar wprowadzenia w Państwie reguł rasistowskich .Miejsce pracy ma determinować prawa obywatela!Takie propozycje kompromitują cały Rząd.

    Odpowiedz
  • magda(2009-09-22 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację ( JA32)...zapomniał wól jak cielęciem był. Też jestem w ciąży..i co...mam być zwolniona.
    A te "starsze Panie" najpierw paplały dookoła, że już dawno czas na dziecko...bo one w moim wieku ( 31) ... a teraz cwaniakują, że one całą ciążę chodziły do pracy i bardzo ciężko pracowały. To niech się cieszą, że dobrze znosiły ciążę bo sama jestem w 5 miesiącu i ciągle na podtrzymaniu..ciągle drżę o mała fasolkę...

    Odpowiedz
  • ja32(2009-09-21 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    najbardziej zacięte są te panie, które 20 lat temu siedziały po 3 lata na wychowawczych i wracały na swoje wygrzane krzesełka...a teraz przyklaskują takim projektom...zapomniał wół jak cielęciem był, co?? mam takie przykłady w swojej pracy.Sama pracuję od kilku lat w urzędzie, a teraz jestem w ciąży. I boję się co dalej..

    Odpowiedz
  • anna(2009-09-21 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    hej Przekonana..umiesz czytać. Tu nie chodzi o kobiety na zwolnieniach lekarskich!!!

    Ps. Ciekawe ilu dzieci się dorobiłaś pracując jako pracodawca i korzystając z urlopu macierzyńskiego

    Odpowiedz
  • przekonana(2009-09-21 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    a ja jestem za. jako pracodawca dobrze wiem, ze kobiety w ciazy naduzywaja zwolnien lekarskich ! a zus im placi z naszych skladek !!!

    Odpowiedz
  • Anna(2009-09-20 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w Urzędzie od 8 lat...najpierw nie mogłam planować ciąży bo nie miałam umowy na stałe..dostałam ją po 8 latach..Zdecydowałam się na ciążę ( mam 32 lata) i chyba niedługo mnie zwolnią...chory kraj...

    Odpowiedz
  • kicia(2009-09-20 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję w administracji państwowej, mam 26 lat i przez ten przepis mam wybierać praca albo dziecko to jakiś absurd!!! gratuluje bezmyślności

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2009-09-20 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    normalnie to jest polityka prorodzinna!!
    to jest chore

    Odpowiedz
  • :D(2009-09-20 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Głupoty nie należy komentować.

    Odpowiedz
  • kaz(2009-09-19 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Były donosiciel Pan ? Boni pisze przepisy prawa!

    Odpowiedz
  • DGP zmusi rząd do wycofania sie z pomysłu(2009-09-19 06:40) Zgłoś naruszenie 00

    tak jak w wypadku pasibrzuchow emerytow-urzędasów
    nie ma sie co bac

    Odpowiedz
  • co z nami będzie?(2009-09-18 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    to jest tak, jak w polsce rządzą obcy ,to sie ich chwali. co taki kaszeba dobrego zrobił dla nas polaków,?on chce upadku narodu, brak dzieci w polsce to zagłada narodu. komuniści nie dali rady nas zniszczyć, a liberałowie to robia w majestacie prawa. głosujcie na tuska i na platformę to zobaczycie co z polski zostanie?

    Odpowiedz