Dla kogo świadczenia rodzinne

autor: Michalina Topolewska16.09.2009, 03:00

Gminy zaczęły już przyjmowanie wniosków o świadczenia rodzinne. Złożenie ich we wrześniu i październiku gwarantuje, że gdy 1 listopada zacznie się nowy okres zasiłkowy, nie nastąpi przerwa w wypłacie świadczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • mól(2009-09-16 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo GP ! Teraz codziennie drukujecie artykuły o świadczeniach rodzinnych! A gdzie byliście przed 12 sierpnia, kiedy powinno się nagłośnić tę sprawę na maxa - a teraz po decyzji rządu - to już trochę za późno.
    A może chcecie "rozmydlić" dyskusję na ten temat ?
    I znikną z "pola widzenia" artykuły :
    - z 12 sierpnia z ponad 200 komentarzami,
    - z 4 sierpnia z ponad 90 komentarzammi,
    - z 12 maja z ponad 150 komentarzami,
    - z 11 maja z ponad 140 komentarzami.
    A teraz codziennie nowy artykuł ... i niech frajerzy piszą !

    Odpowiedz
  • eva56(2009-09-16 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie złożyłam wniosek po obliczeniu przekroczyło mi 7zł.i rodzinnego nie mam ,a alimenty których przez cały rok nie dostawałam od byłego są dochodem nie utraconym DLATEGO ŻE BYŁ CHORY NA RAKA I NIE MÓGŁ PRACOWAĆ ,PYTAM SIĘ DLACZEGO NIE MOŻNA WPISAĆ JAKO DOCHÓD UTRACONY BO CO .CO ZA IDIOTA WYMYŚLIŁ TAKIE BZDURY.

    Odpowiedz
  • mól(2009-09-17 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję WSZYSTKIM, których bulwersuje sprawa nie podwyższenia (skandalicznie niskich, takich samych od 2004 roku) progów dochodowych uprawniających do zasiłków rodzinnych, pisanie swoich komentarzy pod artykułami z tych czterech dat z kom. 1.
    Wtedy nasze opinie - umieszczone w jednym miejscu - będą lepiej docierać:
    - do POLITYKÓW,
    - do DZIENNIKARZY,
    - i może kogoś ruszy sumienie ...

    Odpowiedz
  • Aśka(2009-09-17 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal jestem ciekawa kto da prace matce która wychowuje niepełnosprawne dziecko skoro wiekszość rodzin pozbędzie sie zasiłków i świadczeń pielegnacyjnych.Jestem członkiem stowarzyszenia dzieci z autyzmem pod opieka mamy 100 rodzin gdzie 60% utraci możliwość korzystania z tych świadczeń. Najlepiej pozbyć środków tych najsłabszych.

    Odpowiedz
  • matka samotna(2009-09-20 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie jestsm samotna matka corki niepelnosprawnej bo nie mam alimentow zasadzonych sadowniemimo ze mam rozwod ,a alimentow nie dostane bo ojciec jest tez niepelnosprawny nie ma zadnych dochodow ,mam swiadomie naciagac podatnikow zalozyc o alimenty sprawe ,ktora z gory jest przegrana .Nie moge zlozyc deklaracji ze chce w calosci sama ponosic kosztow utrzymania corki .Pytam kto wymyslil taka bzdure.ELA

    Odpowiedz
  • Polak(2009-09-21 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    to są dranie! zarabiającym grubo ponad 6 tysięcy miesięcznie podnieśli progi
    o kilka tysięcy adla dziecka niw można nawet kilkanaście zł. POlityka prorodzinna Tuska! icałej tej bandy chciwych Hien

    Odpowiedz
  • Zbulwersowana matka trójki dzieci(2009-09-26 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    kobiety oddajmy nasze dzieci do państwowych domów dziecka dajmy na nie 504 zł i zobaczymy czy im starczy BANDZIORY

    Odpowiedz
  • susana09(2009-09-29 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    dokładnie,skandal!!! żenujący jest w ogóle sposób weryfikacji - czy się zasiłek należy czy nie!!! przecież rok wcześniej człowiek mógł zarabiac krocie a dziś byc bezrobotnym...!!! i za co w takiej sytuacji wykarmic rodzinę...??? pytam ...???!!! może Ci od "koryta" co zarabiają krocie kiedyś tego doświadczą to zobaczą jak to jest...

    Odpowiedz
  • matka(2009-09-30 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Te 100 zł na książki to czysta kpina ceny idą w góre a ten dodatek nie zmienił się od kilku lat a ceny książek są kosmiczne .Ten kto ustalił tą kwote to napewno nie miał dzieci i nie ma pojęcia o kosztach wyprawki dziecka do szkoły!!!

    Odpowiedz
  • bezradna(2009-10-08 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal !!! Jak na utrzymanie w Domu Poprawczym to Państwo wydaje od 8 do 16tyś. zł. na jednego wychowanka , a nam rodzicom dzieci niepełnosprawnych ustala się limity dochodowe , żeby otrzymac marne 420 zł. Oddajmy nasze chore dzieci na państwowy wikt.!!! Niech "nasze opiekuńcze państwo" zobaczy ile to będzie kosztowało i o ile procent wzrośnie skala bezrobocia !!!.

    Odpowiedz
  • Kasia(2009-10-14 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    chcialam przedluzyc rodzinne okazalo sie ze mi sie nie nalezy bo ojcu dziecka zalozylam sprawe o ojcostwo i alimenty i mam oddac pieniadze ktore nieprawnie pobieralam a to bylo ich przeoczenie, nie obchodzi ich fakt ze alimentow nie dostaje a sprawe wygralam zaocznie bo na zadnej sie nie stawil, to jest chore i niesprawiedliwe. dziecko wychowuje sama nie pracuje ani nic z tych rzeczy wiec nie wiem jakim prawem oni zadaja zwrotu tych pieniedzy?

    Odpowiedz
  • matka(2009-10-18 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie to kpina jeśli chodzi o te 504 na osobe kto zato wyżyje oraz skandalicznie niski grosze które dają niewspomne o 100zł na książki co można kupić za te pieniadze jak im nie wstyd taki grosze to skandal

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-19 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Witam to naprawdę skandal wzrosła najniższa średnia krajowa wszystko drożeje a kryterium na zasiłek rodzinny od kilku lat się nie zmienia nigdzie na świecie nie zaniedbuje rząd dzieci tak jak w POLSCE

    Odpowiedz
  • zrozpaczona(2009-10-20 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce wszystko jest możliwe aby zabrać niech giną z głodu a sobie podwyszać diety banda złodzieji nie chce się w tym kraju żyć.

    Odpowiedz
  • basia(2009-10-21 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie , moj syn podjął naukę na stódjach wyższych ( zaocznie) ale pozostaje na moim utrzymaniu czy w takim przypadku przysługuje mu zasiłek rodzinny ? nasz dochód na osobe to 410 zł miesiecznie . bede wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam .

    Odpowiedz
  • basia(2009-10-21 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    przepraszam za błąd tak mi sie klikneło ( STUDJA)

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-23 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Basia zależy ile ma lat jeśli nie ukończył 24lat to tak

    Odpowiedz