Rolnik i małżonek zapłacą wyższe składki do KRUS

autor: Bożena Wiktorowska15.09.2009, 03:00

Rolnicy i ich małżonkowie posiadający gospodarstwa powyżej 50 ha zapłacą od 1 października wyższe składki do KRUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • fryzjer(2009-09-15 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ale rewelacja.??? Wstyd pisać, rolnik się śmieje...

    Odpowiedz
  • astra(2009-09-15 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    A sie napracowali biedaki przy zmianie... Chyba powinni mega premie dostac...
    Moze tak w koncu ktos by sie NA PRAWDE wzial za ten krus a nie takie jakies niewiadomo co sie odstawia?

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-09-15 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    No zaszaleli !

    Odpowiedz
  • wjw(2009-09-15 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlaki górą !!! Całe społeczeństwo płaci składki chłopom. Czy to nie PRL bis ?

    Odpowiedz
  • Miastowy(2009-09-15 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnik nie frajer powyżej 50 ha rozpisze na rodzinę i będzie mu można naskoczyć

    Odpowiedz
  • HL(2009-09-15 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Kwota powinna być liczona od ha. Przecież jak ktoś ma 50 ha, to go z całą pewnością stać na płacenie 600 zł ZUSu miesięcznie.

    Odpowiedz
  • gruch(2009-09-15 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    skladka KRUS to 10% emerytury - czy pozniej emerytura bedzie 100% ? jesli tak to kto doplaca pozostale 90% ?

    Odpowiedz
  • mis(2009-09-15 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    stawka KRUS = 10% emerytury, czy pozniej emerytura wynosi 100% ? jesli tak, kto doplaca pozostale 90% ?

    Odpowiedz
  • Rolik(2009-09-15 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    śmiechu Warte !!! powinni płacić jak wszyscy !!! Ale PSL musi mieć eketorat aby znowu sie do kogoś podczepić !!!

    Odpowiedz
  • Mc(2009-09-15 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Najprostszy sposób na zmniejszenie przyszłorocznej "dziury budzetowej" to zlikwidować KRUS i niech rolnicy płacą składki w ZUS-ie. Ale nasze "słońce Peru" chłoPOm się nie podłoży, bo może z kolesiami pozbyć się "koryta".

    Odpowiedz
  • czyt(2009-09-15 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    skladki male a potem chca wiekszych emerytur!! Nich placa od dochodu jak wszyscy

    Odpowiedz
  • anna(2009-09-15 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    powinni wszyscy rolnicy płacić bez względu na ilość hektarów!!!

    Odpowiedz
  • LB(2009-09-15 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnicy powinni płacić tak jak całe społeczeństwo tylko nie doprowadźmy do tego aby rolnicy otwierali firmy na Litwie. Żeby mniej płacić. Musimy zrozumieć że ZUS marnotrawi nasze pieniądze. Im więcej kasy dostanie tym więcej zmarnuje. Jeszcze jedna sprawa podatek na ZUS nalicza się od wysokości dochodów a nie od tego że posiadamy hektary czy hotel. Jeżeli ziemia czy hotel nie zarabia, nie przynosi dochodu to się nie płaci chyba że się ma działalność. Żeby się nie okazało że rolnicy zarabiają tak mało w porównaniu z mieszkańcami miast, że nie dość że nie będą płacić więcej podatków to zaczną otrzymywać znacznie więcej wsparcia socjalnego.

    Odpowiedz
  • nn(2009-09-15 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    No nie rozumiem... Jak ktoś ma 300ha i rocznie jego dochód wynosi w czasie najgorszej suszy i kataklizmu 300 000 zł to płaci miesięcznie 392zł na ZUS? A np jak ktoś ma rocznie 60 000 zł dochodu to płaci 700 zł?

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-09-15 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do nn: DOBRZE ROZUMIESZ. Jeżeli ktoś ma 300 hektarów- to płcił do teraz ok.130zł miesięcznie i ani grosza składki do NFZ/ na leczenie/, bo tę składkę odbiera się z podatku dochodowego. Rolnicy podatku dochodowego nie płacą, więc nie płacą również składki do NFZ, ale leczenie mają darmowe. Dlatego każdy podatnik- leczy rolnika i jego dzieci. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • córka rolnika mieszkająca w mieście(2009-09-15 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    DO LB
    Rolnicy zarabiają tak mało, że budują domy, sobie i dzieciom, kupują auta, maszyny, różne dobra luksusowe.
    A potem korzystają z zapomóg socjalnych, stypendiów socjalnych dla dzieci, z wyprawek szkolnych, darmowych kolonii, a oprócz tego dostają dotacje z UE, za które jeżdżą np, na wczasy, a ziemię wydzierżawią..
    I śmieją się z rządu i innych ludzi z miasta, mówiąc: jak głupi, to niech płaci...

    Odpowiedz
  • TW(2009-09-15 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Mc

    wyobraź sobie że "słońce Peru" sie podłoży i chce zreformować KRUS.

    Jak myślisz kto pierwszy stanie u bram Warszawy ?

    Nie, nie Pan Lepper. TO BĘDZIE OBROŃCA ROLNIKÓW, PAN JAROSŁAW KACZYŃSKI, on pierwzy zaprotestuje i niczym Rejtan rozedrze szaty.

    Odpowiedz
  • Szeneb(2009-09-15 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co za problem?Mozna kupić pare hektarów i żyć luksusowo, do dzieła, a nie tylko gadać i biadolić jak to inni mają dobrze.

    Odpowiedz
  • mark(2009-09-15 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    ja płace ZUS i wiem że będę miała dużo większą emeryturę niż rolnik,a jak tak wszystkim za dużo płacić to niech się zarejestrują w urzędzie pracy na bezrobociu za darmo ubezpieczają

    Odpowiedz
  • Alina(2009-09-15 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy na emeryture pracujemy jak mozna wyrozniac rolnika,gornika zeby panstwo czyli my mamy doplacac im do emerytury.Jest to karygodne lekarze i inne zawody tez musza pracowac w niedziele, rolnik w nocy nie pracuje.Nikt niechce zaczynac z PSL Dlatego jest miedzy innymi ta dziura budzetowa kiedy za to sie zabiora politycy trzeba sie narazic zeby bylo dobrze .Takie sa realia ale niema juz duzo czasu pracujecie na starych zasadach boicie sie PSL!

    Odpowiedz