ZNP podpisało porozumienie z rządem ws. podwyżek

03.09.2009, 14:18; Aktualizacja: 03.09.2009, 16:28

Związek Nauczycielstwa Polskiego w czwartek podpisał z rządem porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w 2010 roku. Tym samym wyraził zgodę na propozycję premiera Donalda Tuska, by płace nauczycieli wzrosły w przyszłym roku tylko raz, o 7 proc., we wrześniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • filologini(2009-09-03 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    ZNP od dawna już nie reprezentuje interesów grupy zawodowej, która utrzymuje jego zarząd.

    Odpowiedz
  • związkowiec(2009-09-03 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pięknie ZNP najpierw razem z SLD wykołowali emrytury dla nauczycieli a teraz futurystyczne podwyżki w 2010 czy też 2012 roku.
    Członkowien ZNP nie chcą podwyżek a inni związkowcy TAK.

    Odpowiedz
  • Moze nalezaloby.....(2009-09-03 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Moze nalezaloby obciac pensje gwiazdom publicznej telewizji oraz bankowcom i przeznaczyc uzyskane pieniadze dla nauczycieli.

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-09-03 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    7% podwyzki - to kpina. 70% to za mało. 1400 zł - po 5latach studiów + podyplomówka + rózne kursy.

    Odpowiedz
  • Ekwita(2009-09-03 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ja znam nauczycieli, którzy zarabiają dobrze w prywatnych szkołach, są to fachowcy i praktycy.

    Jak słyszę 5 lat studiów + dyplomy i marne grosze, można skończyć wiele studiów i być przysłowiowym cieniasem.

    Rynek potrzebuje praktycznych fachowców, a nie dyplomowanych cieniasów !

    Odpowiedz
  • OlaP(2009-09-03 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ekwita - a skąd wziąc fachowców, skoro oferuje im się takie wynagrodzenie? Wolontariat?

    Odpowiedz
  • aaa(2009-09-03 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    W szkołach państwowych obowiązują minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatki. A dodatki jedni maja większe, jedni mniejsze, nie powiedzieć marne, a jedni wcale. Jestem cieniasem, bo pracuję w publicznej placówce?

    Odpowiedz
  • HENRYK(2009-09-04 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    KTO DOKONUJE KRYTYKI NAUCZYCIELI?
    1. BIEDNI
    Mało zarabiający ludzie, szukający winy swojego losu wśród innych.
    2. ZAZDROŚNICY
    Nie kształcą własnych dzieci w kierunkach pedagogicznych. Nie wyobrażają sobie samych siebie w roli nauczyciela. Pomimo to bardzo zazdroszczą.
    3. NIEUDACZNICY
    Zna się na pracy innych, słabo na swojej.
    4. „MŁODE WILCZKI”
    Partyjna kariera za tworzenie opinii publicznej.
    5. MĄDRALA
    Typ człowieka przemądrzałego. Uwaga! Nie mylić z mądrością.
    6. LUDZIE TWÓRCZY, MĄDRZY
    Proponują dyskusję, dialog. Chcą wypracować nowoczesny model szkoły.
    (niestety w zdecydowanej mniejszości)

    Odpowiedz
  • grzegorz t(2009-09-04 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    do Henryk; znam ludzi biednych i nie szukają winy swojego losu żyją wychowują dzieci mimo biedy mają spaniele kochające rodziny, wiec nie obrażaj ich , bo to po prostu z twojej strony zwykła podłość.

    Odpowiedz
  • HENRYK(2009-09-04 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie o których pisze Grzegorz "nie szukają winy". Więc nie o nich pisałem. Chodzi o biednych z petem w ustach, tyranizujących rodziny, nadużywających alkohol o pretensjonalnej i biorczej postawie życiowej.

    Odpowiedz
  • ada(2009-09-04 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Premier mówił: cyt: "Nasze dzieci będą uczyć dobrze zarabiający nauczyciele" Czy to chodzi o tych, co zarabjają 1400 zł???
    Dla nauczycieli nie ma pieniędzy ale dla kancelarii sejmu, senaty, kancelarii prezydenta, premiera są. Na przyszły rok w/w kancelarie żądają po kilkanaście i kilkadziesiąt MILIONÓW więcej niż w roku 2009.!!! Tz. jest ten kryzys czy go nie ma?

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR(2009-09-07 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele nikt za Was nie wywalczy podwyżek. Musicie zrobić to sami tak jak lekarze, których często przygotowwliście na srudia, dziś oni o tym nire pamietają . Pensje nauczycieli są tragiczne, nauczyciel z 10 letnim stażem zarabia dziś 1800 zł na rękę i pracuje często 50 godzin na dobę, nie ma biurka , komputera , papiery nawet długopisu. Do zawodu nauczyciela idą dzisiaj osoby z negatywnego naboru lub utrzymywane przez kogoś innego. Sytuacja ta jest bardzo zła dla naszych dzieci, nauczyciel powinien być pasjonatem dobrze opłacanym a nie rozgoryczonym nieudacznikiem tak
    dzisiaj. Dopóki nie zrozumiecie że trzeba strajkować nic nie wywalczycie.

    Odpowiedz