Emeryci będą mogli mniej dorobić

autor: Paweł Jakubczak01.09.2009, 03:00

Osoby otrzymujące emeryturę, rentę będą mogły mniej dorobić bez zawieszenia lub obniżenia ich świadczeń. Także zasiłek pogrzebowy będzie niższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • Emeryt(2009-09-01 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    Na siłę wpycha się emerytów w czarną strefę - dlaczego?. Państwo polskie ma chyba za dużo pieniędzy i nie potrzebuje płacenia podatków. Lekarze i prawnicy dalej bez kas fiskalnych, nie płacą podatków od wszystkich swoich dochodów, a p. Tusk na to przyzwala. Gdzie tu uczciwość wobec polaków i te obiecane "cuda" p. Tusk.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2009-09-01 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie nasz Rząd zadba o emerytów i rencistów zamiast pchać ich do pracy za coraz mniejsze pieniądze.

    Odpowiedz
  • emeryt 2(2009-09-01 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Bo trzeba dać wysokie emerytury posłom.
    Przecież podpisane.

    Odpowiedz
  • rupi(2009-09-01 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    A czy to dotyczy też młodych emerytów mundurowych? Dostają po 15 latach pie...nia w stołek około 2-3tys. zł i dalej robia, ale już cywilu nierzadko an tych amych stanowiskach praktycznie bez ograniczeń - oto państwo policyjno-mundurowe - reszta ludzi to szmelc

    Odpowiedz
  • em.(2009-09-01 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    W naszym Państwie nigdy nie będzie dobrze. Jednym sie zabiera a drudzy żeruja na plecach innych.

    Odpowiedz
  • antyfedak(2009-09-01 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    najważniejsze, że posłowie oprócz mega diet mogą pobierać emerytury! a motłoch niech zdycha z głodu!

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-09-01 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    prezydent Kaczyński podpisał emerytury dla posłów żeby niedorabiani jak skończy im się kadencja w sejmie .

    Odpowiedz
  • Policjant operacyjny(2009-09-01 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety nie zgadzam się z wypowiedzią "rupi" - 4 pozycja. Obecnie jestem Policjantem operacyjnym i wiem dlaczego ta emerutyru po 15 latach mi się należy (ale to tylko 40% więc szału nie ma). Nie wiem natomiast dlaczego należy się żołnierzom, którzy siedzą za płotem koszar i dłubią w nosie? Tych z misji pokojowych to jeszcze rozumiem, bo sam przeżyłem jedną misję, ale pozostali 40 latkowie jako wojskowi emeryci to faktycznie paranoja!!!

    Odpowiedz
  • bmx(2009-09-01 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluje wyborcom PO !

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-09-01 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    problem emerytur jest problemem który powinien być załatwiony przynajmniej 10 lat temu. dzisiaj państwo musi miliardy dodatkowych pieniędzy w wpompowywać w ZUS, rozdymane do granic absurdu przywileje emerytalne górników, mundurowych a na dodatek lewe renty za to wszystko dzisiaj podatnik musi płacić niestety.

    Odpowiedz
  • tik(2009-09-01 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim należy doprowadzić do tego żeby mundurowi, prokuratorzy, sędziowie, górnicy i inni opłacili składki za przywileje, które otrzymują w wysokości pokrywającej otrzymywane świadczenia do średniej życia. Nic więcej od nich nikt nie żąda. Niech ich praca będzie ubezpieczona społecznie w wysokości pokrywającej świadczenia aż do średniej życia. Niech te koszty będą poniesione przez pracodawców i pracowników w odpowiednich proporcjach. Niech wreszcie będzie sprawiedliwość społeczna.

    Odpowiedz
  • ewka(2009-09-01 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy czepiacie się emerytur wojskowych. Trzeba było się i czyć i iść do wojska, być na każde pirnięcie przełożonego. Odbywać słóżby w święta i te ciągłe rozłąki z rodziną . Czemu nie czepicie się emerytów którzy mają emerytury z komuny i to są niemałe kwoty albo posłów emerytury i diety tych nie obejmuje limit.

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2009-09-01 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Smieszą mnie te limity niech pokażą mi osobe niepełnosprawną która ma pensje ponad limit? Jak zarobi 900 zł na ręke to wszystko.

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-09-01 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani! Limity "dorabiania" zmalały, bo obniżyła się średnia pensja. Jeżeli "wsześniejszy emeryt" zarabia brutto ponad 4000 zł, to chyba może przeżyć zawieszenie wypłaty świadczenia do osiągnięcia pełnego wieku: 60-K i 65-M ? Do "Młodego Liberała": wreszcie przemówiłeś "ludzkim głosem" i przestałeś się czepiać ludzi starych, których warunki zmuszają do "dorabiania. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • obiektywny(2009-09-01 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sam jestem na wcześniejszej emeryturze mundurowej, niezorientowanym powiem tylko, że każdy mógł i nadal moze skorzystać z przepracowania w zaszczytnej służbie i po 15 latach odejść na 40 % emkę. Ja pracuje w budżetówce i emka jest regularnie potrącana. Odchodzę i idę dorabiać w szrej strefie gdzie sam będę pracował ile mi się spodoba i zarabiał będę bez zbędnych potrąceń. Uczciwą pracą dorobiłem się nerwicy i nadciśnienia.Carpe Diem.

    Odpowiedz
  • AWE(2009-09-01 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    A jak wygląda sprawa "dorabiania" rolników ? Znam takich którzy oddali swe ziemie rodzinie za rentę a teraz dalej na niej tyrają a KRUS już nie płacą

    Odpowiedz
  • SENIOR(2009-09-01 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    TUSK NAS WYKIWAŁ- TO WSZYSTKO CO MÓWI TO PROPAGANDA , A CO ROBI- OKRADA I ROZDAJE ZA ODSYPY POLSKĘ I POLAKÓW !!!

    Odpowiedz
  • Hek(2009-09-01 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tak sobie zadaję pytanie - czy można podać nasz rząd czy sejmitów do sądu o łamanie podstawowych zasad współżycia społęcznego, o powodowanie dyskryminacji ze względu na wiek, stan zdrowia itp. Chyba też i aż tak mądrych prawników też w Polsce nie ma...

    Odpowiedz
  • No limit(2009-09-01 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem na jakiej podstawie wprowadza się limity. Jeśli należy mi się emerytura to ją dostaję, a jeśli to dla mnie za mało to sobie dorabiam. Jeśli potrzebuję 10 tysięcy miesięcznie to nikt nie powinien się wtrącać. W naszym kraju najwyraźniej nie chce się, żeby emerytom żyło się dobrze. Na trzecim filarze też są limity wpłat w ciągu roku. Tego też nie rozumiem. Ludzie oszczędzają na IKE na różne sposoby, czy to na koncie w Millenium, czy to w funduszach Aviva, CU do niedawna, limit jest ten sam. Czego rząd się obawia - że ściągnie za mało pieniędzy z podatku Belki? Że będą mieli za mało na własne emerytury?

    Odpowiedz
  • s(2009-09-01 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli w budżecie brakuje pieniędzy ,dlaczego nie przywróci się poprzednich progów podatkowych , nie zajmuje się sprawa KRUS itd. tylko ciągle zabiera się najbiedniejszym - a nawet nie daje się możliwości uczciwego zarobienia przez nich pieniędzy

    Odpowiedz