Emeryci będą mogli mniej dorobić

autor: Paweł Jakubczak01.09.2009, 03:00

Osoby otrzymujące emeryturę, rentę będą mogły mniej dorobić bez zawieszenia lub obniżenia ich świadczeń. Także zasiłek pogrzebowy będzie niższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • bezrobotny(2010-10-07 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    emeryci powinni być karani za prace w wieku emerytalnym bo dla młodych nie ma pracy

    Odpowiedz
  • MARIA(2009-11-07 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie się podziały te obietnice rządu że rencista od 1 stycznia 2009r.dorobi bez ograniczeń - zniknęły wraz z innymi "cudami".

    Odpowiedz
  • STARYPIERDOŁA(2009-11-04 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mam policyjną emerytyrę za15 lat tyry wmilicji a poźniej w policji w tym 8 lat w wydziale kryminalnym. Wszystkie rządy jakie kierowały RP dusiły emerytów
    Wypracowałem emeryturę i h... kogo obchodzi kto mnie Chce zatrudnić i ile mi za to zapłaci. Płacę podatki, tak? płacę 2 x kasę chorych i ZUS ? to kiego wała.Zmuszacie mnie i wielu innych do oszustwa a to się jeszcze nikomu nie opłaciło.
    POLSKA I TAK JEST NA KOŃCU LISTY JAKO PAŃSTWO NAJBARDZIEJ SKORUMPOWANE I OSZUKAŃCZE. pANOWIE POLICJANCI , PRZYSZLI EMERYCI POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • stan(2009-11-02 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    ile wydajemy na te renty moze mi ktos odpowie bo tylko te renty i renty zabrac wszystkim na rok zobaczymy ile sie poprawi saldo prl.

    Odpowiedz
  • xyz(2009-10-22 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju juz nigdy nie bedzie dobrze,ciagle jestesmy przez kolejne rzady oszukiwani.

    Odpowiedz
  • józek(2009-09-22 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    byłem ręcistą przez 6-latprzepracowałem 27lat w wypatku wpracy straciłem prawe oko dorabiając na portiernistwierdzon że jestem zdrowy jak macie pracować na ręcie legalnie to lepiej się zastanówcie cz nielepiej naczarno

    Odpowiedz
  • ekonomistka 60 lat(2009-09-18 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Z punktu widzenia ekonomisty najlepiej byłoby emerytów wyekspediować do nieba i nie ma problemu, tylko oszczędności... Jednak wydaje mi się, że z punktu widzenia polityka, trzeba pokazać, że się myśli o ludziach. Jak Janosik: zabieram "bogatym", czyli tym, których firmy jeszcze chcą i łaskawie dają zarobić i daję biednym: czyli posłom, albo na marmury dla ZUSu (przetargi, remonty). Jak by nie patrzył widać tu wpływ polityki. Bo jak inaczej, skoro przez 40 lat państwo tworzyło mój fundusz emertylany i nadal jeszcze tworzy - płacę przecież podatki, składki FUS i FP. Chcę zapytać: kiedy go otrzymam ten mój fundusz w postaci emerytury - bo teraz to co figa z makiem? A wy młodzi płaćcie do filarów, funduszy i innych zarządców waszych ciężko zarobionych pieniędzy. Jak dożyjecie to może coś, kiedyś dostaniecie! A co do osób po 60 i 65 roku życia, najlepiej od razu do nieba! Jeśli zaś chodzi o polityków... Doszłam do wniosku, że mój wybór był niewłaściwy.

    Odpowiedz
  • bat(2009-09-18 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rupi, ty faktycznie pieprzysz jak głupkowaty!!! Najpierw poznaj fakty i napisz dopiero coś z sensem!!!

    Odpowiedz
  • rosomak1(2009-09-18 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt to zbędny śmieć, wiem sam po sobie i ma zdychać w tempie przyspieszonym, by odciążyć budżet. Żyjemy w ustroju super niewolniczym i jak murzyn zrobił swoje, to na drzewo niech spieprza i nie pęta się pod nogami. Z drzewa chop! I po bólu. Same kłopoty z takim, bo to i żre za darmo w głodnych kuchniach i szpitale obciąża ponad możliwości FOS i komunikacja miejską jeździ za darmochę jak jaki poseł czy senator. Won na drzewo!

    Odpowiedz
  • do pytajnika(2009-09-17 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę ,że jednak NIE. Ale jak przypomnę sobie jak zusik chciał się wymigać od decyzji TK to raczej szans na zmianę tej sytuacji nie ma.

    Odpowiedz
  • do JM(2009-09-17 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Jeżeli "wsześniejszy emeryt" zarabia brutto ponad 4000 zł, to chyba może przeżyć zawieszenie wypłaty świadczenia do osiągnięcia pełnego wieku: 60-K i 65-M ?..." Dorabiam by wreście zobaczyć jak wygląda świat a nie na chlebek .Wycieczka USA 8dni -79oo + kieszonkowe + dodat.opłaty namiejscu =11.500zł. Kanada 17 dni - jw. =17.000zł. Więc nie będę mógł pozwolić sobie przez najbliższe 4 lata na zawieszenie emy.

    Odpowiedz
  • młody emeryt(2009-09-17 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie czepiajcie się młodych emerytów ,czepcie się pracodawców którzy kobinują na umowach o prace. Niech płacą zus od każdej umowy,koniec z limitami , limity dla emerytów obniżają realne wynagrodzenie dla pracowników

    Odpowiedz
  • gość(2009-09-17 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    System emerytalny jest chory,jak chorzy rządzący.Cygany,złodzieje /prezes ZUS siedzi/ tylko dla siebie.To wszystko powinno być rozwalone. W dwóch trzech zdaniach można napisać ustawę emerytalną. Ale w Polsce co jeden to mądrzejszy.Kończę szkoda nerwów.

    Odpowiedz
  • olo(2009-09-17 06:33) Zgłoś naruszenie 00

    ZA DRUGI KWARTAŁ ZMNIEJSZYŁA SIE ŚREDNIA I DLATEGO SĄ MNIEJSZE KWOTY DO ZARABIANIA!!! JAK WIDAĆ WIĘKSZOŚĆ CZYTA TYLKO NAGŁÓWEK ARTYKÓŁU I JAK ZWYKLE ZABIERAJA GŁOS POLSCY MALKONTENCI

    Odpowiedz
  • senior(2009-09-11 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    PRZYSZLI EMERYCI- WYBORCY PO-PSL PODZIĘKUJCIE TUSKOWI I PAWLAKOWI- BĘDZIECIE GOLI I WESELI, jak ten program który wam stworzyli w telewizji !!! ON WAS NAKARMI I ROZGRZEJE !!! TUSKOMATOŁY !!!

    Odpowiedz
  • serek(2009-09-07 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury dla biologicznych emerytów.Skonczyć z rozdawnctwem publicznych pieniedzy i produkcją 40 letnich emerytów ztytułu noszenia czapki z daszkiem.Emerytury pomostowe na śmietnik historii-renty tylko z uwagi na utrate zdrowia.święte krowy muszą znać drogę do pracy a nie do kasy państwowej tego wymaga zwykła ludzka uczciwosć.Przestać kołowac prawdziwych emerytów.

    Odpowiedz
  • red-aktor(2009-09-07 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czasem trudno zrozumieć logikę pokrętnych sformułowań z Gazety Prawnej. Tym razem już w samym nagłówku: w pierwszym zdaniu autor artykułu informuje o zmianie prawa pozytywnym dla odbiorcy. Drugie zdanie zawiera informacje negatywną, zatem łącznik "także" jest w tej sytuacji nieadekwatny. Jak się takich drobnostek nagromadzi, zniechęca to do dalszego czytania.

    Odpowiedz
  • iwona(2009-09-07 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    zabrac 2 grupy bo przeciesz na 2 pracuja ,i dac im 3 grupy a 15% kasy wiecej w budzecie i po sprawie a tak naprawde to z gr 1 rowniwz pracuja i maja sie dobze chociasz maja zasilek pieegnacyjny ale to sprawiedliwe maja sie calkiem nie zle i kase tez zbieraja za afriko pozdrawiam

    Odpowiedz
  • JO ACHIM(2009-09-04 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    idz precz z takimi ZAKŁAMANYMI RZADAMI OD 1989 roku
    GDZIE TA JAPONIA
    EMERYCI EUTANAZJATYLKO WY MOZECIE ZUS URATOWAC!!!
    TO CZEKA POLSKIEGO NIEWOLNIKA!!!
    PANOM MOZNA WSZYSTKO!!!

    Odpowiedz
  • agata(2009-09-04 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    a rolnicy tradycyjnie nie płacą nawet składki zdrowotnej i to jest państwo prawa

    Odpowiedz