Emerytury i renty pochłonęły w ubiegłym roku 110 mld złotych

08.09.2008, 15:45; Aktualizacja: 08.09.2008, 18:58

W roku 2007 wpływy ze składek zapewniły pokrycie 73,8 proc. wydatków FUS, podczas gdy w 2006 r. było to 70,3 proc. W 2007 roku Fundusz Ubezpieczeń Społecznych otrzymał dodatkowe środki z budżetu państwa. Dotacja dla FUS została zwiększona o 2,3 mld zł w porównaniu do roku 2006 i wyniosła 23,8 mld zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • pipi(2008-09-08 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda czasu na te bzdury!p

    Odpowiedz
  • filozus(2008-09-08 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Pani Minister Fedak zajmie się sabotowaniem przez Antoniego Malakę, Zbigniewa Raka i im podobnych aparatczyków ZUS-u polityki prozatrudnieniowej rządu (konkretnie: represjonowaniem bezrobotnych za podejmowanie przez nich pracy). Adam Kłykow

    Odpowiedz
  • 54(2008-09-09 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Wypowiedź 12/ FILOLOFINI popieram w pełni, taki głos powiien popłynąć z mównicy sejmowej i konferencji prasowej na cały kraj. te myśli sa prawdziwe i szlachetne w pełni oddają sytuację- popieram w każdym zdaniu.

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2008-09-09 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    A kto ludzi wypychał na emerytury.Trzeba bylo zaklady pracy prywatyzować za bezcen i pracowników na emeryturę żeby nie protestowali.Jak brakuje pieniązków to znieść.Trzeba składki na ZUS przyjmować od wszystkich nie robić limitów.

    Odpowiedz
  • arimgdynia(2008-09-09 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    ABC ; MASZ RACJĘ ORAZ EMERYT ZUS ; DO TEGO KONKORDAT,NIEPŁACĄCE STOCZNIE ZUS A ARMIA DO 2018 MA POCHŁONĄĆ 64 miliadry TO ILE??? WYNIESIE NASZ DŁUG PUBLICZNY BO TERAZ JEST 500 MLD. A DO 2018 ROKU ILE TO WYNIESIE NIE UMIEM TEGO POLICZYĆ ???

    Odpowiedz
  • ja(2008-09-09 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje!!!

    Odpowiedz
  • :-((2008-09-09 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Miesięczna składka ZUS to ponad 800 zł
    Ta sama składka KRUS to tylko 70 zł
    Średnia EMERYTURA z ZUS to 1300 zł a KRUS 700 zł
    Mundury i jeszcze kilku innych nie płaci składek
    Czy jescze coś dodać ???

    Odpowiedz
  • Emerytów i Rencistów PSL i PO przerobią na mydło to się nazywa biznes recykling(2008-09-09 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    bee

    Odpowiedz
  • akro(2008-09-09 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro do FUS wpłyunęło o prawie 20mld zł więcej niż wypłacono,to na co wydano 23,8 mid zł z budżetu państwa,noa Kanary dla aparatu

    Odpowiedz
  • Przyszły_niedoszły(2008-09-08 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury. Propaganda ustawia ludzi przeciw emerytom, zeby zabrać im to co się nalezy. Bezczelność PSL i PO

    Odpowiedz
  • Klemens(2008-09-08 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chodzi o ustawianie ludzi p-ko sobie.Rzecz w tym by każdy człowiek zrozumiał istotę tworzenia systemu emerytalnego.Dlatego oprócz wieku /65 lat/,trzeba uwzgledniać okres opłacania składek emerytalnych przez świadczeniobiorcę. I ograniczać tzw. wcześniejsze emerytury.

    Odpowiedz
  • nbbvn(2008-09-08 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    rolnicy zwolnieni, kler zwolniony, zolnierze nie musza plcic podatku i skad brac pieniadze

    Odpowiedz
  • mira(2008-09-08 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Równouprawnienie !!!
    Emerytura należy sie po 15-25-latach !!!
    Jednak 35-45 to wciąż za mało !!!
    Analfabetyzm naszych ustawodawców na podstawie szkoły podstawowej !!!

    Odpowiedz
  • azja(2008-09-08 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tak długo istniał system emerytalny i pieniędzy wystarczyło,a teraz nie starcza. Niestety spora część polaków żyje w niezasłużonym luksusie i wiadomo, kosztem tych najbiedniejszych.
    Jak to możliwe,żeby rząd zapomniał że trzeba zabezpieczać emerytury, rząd to chyba obcokrajowcy i mieli nadzieję, że wszyscy z Polski wyjadą.
    Tylu pojawia się pseudo ekonomistów,którzy zapomnieli,że człowiek jest coraz starszy, a nie młodszy. To skutek myślenia nogami zamiast głową.

    Odpowiedz
  • ezan(2008-09-08 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Klemens ma rację.Jednak powszechny analfabetyzm starzejących się rodaków nie rokuje dobrze w zrozumieniu istoty systemu emerytalnego.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-09-08 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    4: ezan
    A fe nie kalaj takiego nicka

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt(2008-09-08 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mogę już czytać tych bzdur, Nagle okazuje się, że emerytury rujnują gospodarkę a emeryci to zaraza, która przyszła nie wiadomo skąd, Ludzie opamiętajcie się bo kiedyś każdy z was będzie emerytem, Tak było jest i będzie no chyba, że wprowadzi się obowiązkową eutanazję bez względu na wiek dla osób które kończą swoją aktywność zawodową. Jakoś dziwnie mi to przypomina starożytny rzym albo bardziej współczesny nazizm.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-09-08 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Bez względu na to, jak ciężko będziemy pracować, tym u koryta zawsze będzie brakować na własne potrzeby a co dopiero mówić o jakich tam emeryturach czy rentach. Emerytury i renty pochłonęły... Złodzieje bez honoru! Jak się bez umiaru podbierało i cały czas bierze ze wspólnej kasy, to jasne, że nagle pieniędzy brakuje. Z tym, że brakuje akurat tylko dla niektórych. Dla kogo kasa jest? Np. dla posłów - bo im koszty prowadzenia biur poselskich wzrosły, dla domagających się zniesienia ustawy kominowej prezesów tworzonych przez naród spółek skarbu państwa, dla kleru, całej bandy samorządowców i pierdzących w stołki i utrudniających ludziom życie urzędników w polskich ministerstwach głupoty i obłudy.

    Odpowiedz
  • iza(2008-09-08 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Niech zlikwidują emerytury po 15 latach pracy (mundurowi pracują 15 lat a potem przez 50 trzeba im płacić emeryturę) urealnią KRUS to zaraz znajdą się pieniądze dla tych co pracowali 35-40 lat. Przy tak długim stażu pracy my i tak nie zdążymy wykorzystać zgromadzonych na koncie środków (średni okres pobierania emerytury przez kobietę to ok. 25 lat przy przejściu na emeryturę w wieku 55 lat). Więc chyba zgromadziliśmy sobie środki na swoją emeryturę a jeżeli rząd chce komuś finansować emeryturę po 15 latach pracy (mundurowi) lub rolnikom, którzy na KRUS płacą grosze to ze swoich srodków a nie naszych, Na to zgody społeczeństwa NIE MA. Wkrótce rząd się o tym przekona.

    Odpowiedz
  • emert z ZUS(2008-09-09 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jak podniosą składki KRUS, to będą mieć jak piano około 15 mld zł.

    Odpowiedz