Emerytury i renty pochłonęły w ubiegłym roku 110 mld złotych

08.09.2008, 15:45; Aktualizacja: 08.09.2008, 18:58

W roku 2007 wpływy ze składek zapewniły pokrycie 73,8 proc. wydatków FUS, podczas gdy w 2006 r. było to 70,3 proc. W 2007 roku Fundusz Ubezpieczeń Społecznych otrzymał dodatkowe środki z budżetu państwa. Dotacja dla FUS została zwiększona o 2,3 mld zł w porównaniu do roku 2006 i wyniosła 23,8 mld zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • konkret(2008-09-09 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba ustalić czyje są pieniądze ze skałądek na ten ZUS. Uważam że każdego kto wpłaca, a mie ZUSu czy Rządu. Więc po 30 latach pracy, otrzymując wynagrodzenie średnej krajowej każdy uzbiera ok. 200tyś. zł a z tego można otrzymać emeryturę rentienską/ oprocentowanie kapitału/ ok. 1330zł miesięcznie, a kapitał pozostaje. Każdy z nas powinien w pełni decydować, co zrobić z tym kapitałem. Kto zabiera nasze pieniądze w razie naszej śmierci??.
    Czas aby zlikwidować ten ZUS, bo to największe przekrętasy za PRL aż do teraz.

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2008-09-09 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    A kto ludzi wypychał na emerytury.Trzeba bylo zaklady pracy prywatyzować za bezcen i pracowników na emeryturę żeby nie protestowali.Jak brakuje pieniązków to znieść.Trzeba składki na ZUS przyjmować od wszystkich nie robić limitów.

    Odpowiedz
  • arimgdynia(2008-09-09 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    ABC ; MASZ RACJĘ ORAZ EMERYT ZUS ; DO TEGO KONKORDAT,NIEPŁACĄCE STOCZNIE ZUS A ARMIA DO 2018 MA POCHŁONĄĆ 64 miliadry TO ILE??? WYNIESIE NASZ DŁUG PUBLICZNY BO TERAZ JEST 500 MLD. A DO 2018 ROKU ILE TO WYNIESIE NIE UMIEM TEGO POLICZYĆ ???

    Odpowiedz
  • :-((2008-09-09 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Miesięczna składka ZUS to ponad 800 zł
    Ta sama składka KRUS to tylko 70 zł
    Średnia EMERYTURA z ZUS to 1300 zł a KRUS 700 zł
    Mundury i jeszcze kilku innych nie płaci składek
    Czy jescze coś dodać ???

    Odpowiedz
  • ja(2008-09-09 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje!!!

    Odpowiedz
  • Emerytów i Rencistów PSL i PO przerobią na mydło to się nazywa biznes recykling(2008-09-09 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    bee

    Odpowiedz
  • wrona(2008-09-09 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    "...Dotacja dla FUS została zwiększona o 2,3 mld zł w porównaniu do roku 2006 i wyniosła 23,8 mld zł..."

    Z taka progresją to niedługo nie będzie na zapewnienie bezpieczeństwa (policja), na sądownictwo, na oświatę, na infrastrukturę itd. ale za to będziemy mieli emerytów i rencistów, którym i tak będzie mało.
    Kiedy Polacy wreszcie zmądrzeją?

    Odpowiedz
  • wronek(2008-09-11 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Weterani pracy, skoro po przepracowaniu 35/40 lat pracy nie ma pieniędzy dla nas na emerytury, nie możemy pozwolić , żeby młodzi na nas pracowali., ale my też nie będziemy z naszych podatków finansować im nauki, studia czy choćby nawet licea.Nauka odpłatna !!!

    Odpowiedz