PO nie przesądziła jeszcze, którzy esbecy stracą przywileje emerytalne

07.09.2008, 11:19; Aktualizacja: 07.09.2008, 17:32

PO, która przygotowuje projekt zmian w przepisach dotyczący obniżenia wysokości emerytur byłych funkcjonariuszy SB, nie przesądziła jeszcze, czy będzie wnosić o odebranie przywilejów emerytalnych także tym esbekom, których pozytywnie zweryfikowano w 1990 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • Wyboru tuż tuż Donald pieprzy trzy po trzy już(2008-09-08 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    .

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-09-07 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    czyli byli SB-cy lepsi i gorsi?.. haha ot pokretnna logika oszukańczej partii PO

    Odpowiedz
  • filologini(2008-09-07 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Muszą przecież teraz zbadać, który z nich to 'swój' człowiek, który z nich służy poparciem albo może jeszcze okazać się przydatny w interesach. Tego nie da się zrobić tak szybko. To polityka, moi państwo!

    Odpowiedz
  • cyrus(2008-09-07 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    andin- może przestań chdzić na piwo . Widzę że ci szkodzi.

    Odpowiedz
  • Kika(2008-09-07 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury. Nie powinno być żadnych kastowych systemow emerytalnych typu : mundurowe, rolnicze, górnicze i inne.
    Liczyć się winno ,tylko staż pracy np. kobieta 30 lat , mężczyzna 35 lat .
    Wiek dla wszystkich 60 lat, oraz ten sam sposób obliczania wysokości emerytury.
    W każdym innym przypadku, ogół społeczeństwa jest OKRADANY przez kasty zawodowe.
    Za cięzką , niebezpieczna pracę winny być odpowiednio wysokie wynagrodzenia . Zresztą nikt nikomu nie zabrania zmienić pracę , jeżeli mu nie odpowiada.

    DOŚĆ ZŁODZIEJSTWA.

    Odpowiedz
  • Robert(2008-09-07 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie straci emerytury bo esbecy to elektorat Tuska.

    Odpowiedz
  • Stanley(2008-09-07 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czas najwyższy zrobić z tym porządek. Czym się zasłużył esbek dla narodu?
    Pytanie następne: dlaczego mundurowi emeryci mogą dorabiać bez żadnych ograniczeń, a inni nie - co na to Trybunał Konstytucyjny?

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-09-07 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    11: ja
    Masz słuszną rację ja też tak myślę

    Odpowiedz
  • ja(2008-09-07 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    I słusznie-kobieta 35,mężczyzna 40 lat pracy-i zadnych przywilejów.
    A z tego co piszą o SB-ekach,nic nie wyjdzie tylko dużo szumu i to wszystko.

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-09-07 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    3: Kika napisała:
    Liczyć się winno ,tylko staż pracy np. kobieta 30 lat , mężczyzna 35 lat .
    Wiek dla wszystkich 60 lat, oraz ten sam sposób obliczania wysokości emerytury

    I Ty uważasz, że taki właśnie sposób jest sprawiedliwy?
    Jestem kobietą i w wieku 60 lat będę miała 42 lata pracy wszystkie składkowe a niby mam mieć tyle samo co moja rówieśnica, która przepracowała 30 lat i do przepracowania dodatkowe 12 lat,
    Staż pracy powinien dla kobiety wynosić 35 lat a dla mężczyzny 40 zaś emerytura bez względu na wiek po przepracowaniu tych lat. Proste?

    Zastanów się zanim coś napiszesz bo to byłaby kolejna niesprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • qery(2008-09-07 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wobec takich projektów należy mieć na uwadze fakt temat zastępczy kolejny przed wyborami-no i nie ma się co dziwić,że coraz mniej osób bedzie chciało służyć w formacji mundurowej z uwagi na brak szacunku do praw nabytych,zaufania do państwa,kolejnej pseudo weryfikacji za 10-15lat.Podpisując umowę o pracę państwo gwarantowało podkreślam uprawnienie do emerytury a nie przywilej.Co do faktu przejścia po 15 latach-przypominam,że w Niemczech przechodzi się po 10latach i jakoś nikt nie piszczy,bo to nie jest żadna łaska państwa.Ten hałas ma wydżwięk polityczny pod publiczkę.Nikt nikomu nie zazdrości-niech spełni warunki i złoży stosowne dokumenty.

    Odpowiedz
  • dziadek(2008-09-07 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie ja wiem ze wam ciezko,ale wbijcie sobie do glowki ze prawo nie dziala w stecz,mozna komus cos zabrac - emeryture jak bedzie mial uczciwy proces,gdzie strony sa rowne w postepowaniu i procesie,nie ma zbiorowej odpowiedzialnosci.Jezeli chcieli byscie to zrobic ,to najpierw zmiencie Konstytucje,potem uchwalcie nowe ustawy.No i wtedy byli funkcjonariusze zaskarza panstwo Polskie do Trybunalu Miedzynarodowego,gdzie wygraja procesy dostana kolosalne odszkodowania,ktore defakto zaplaci skolowane spoleczenstwo,bo oni juz dawno beda prowadzic swe interesy za pieniazki ktore wam dzis kradna.Nie wierzcie ze SB ma dzis jakies kolosalne emerytury.Przecietnie ci oficerowie co odeszli w latach 80-tych maja nie wiecej niz 2-2,5 tys.Wiecej maja ci sluszni co dawal im juz Jareczek.Ludzie nie wierzcie ze to przez SB macie zlew konia zrobila was Solidarnosc i ich mocodawcy finansowi za granica.Wezcie ich za dupe i niech zaczna myslec i dzialac na rzecz ludzi pracy.Ale oni olewaja spoleczenstwo.

    Odpowiedz
  • obywatel(2008-09-07 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    ...posłuchaj KIKA!!! od górników to się "odwal" bo górnicy uczciwie przepracowali swoje 25 lat w ciężkich warunkach a jak porównujesz prace SB-ków z górnikami to proszę!!! przyjmij sie do pracy w górnictwie i po 5 latach pogadamy ...o ile będzie jeszcze tam pracował...

    Odpowiedz
  • Kika(2008-09-07 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    do Kapselek-dluższy staż pracy wyższa emerytura. Ale nie opieram się . WAŻNE ,ażeby zasady przyznawania emerytur, były dla wszystkich jednakowe , BEZ PRZYWILEJÓW KASTOWYCH ,typu mundurowi , górnicy , rolnicy SB -cy itp.
    Wypracowany staż pracy/ do ustalenia/ , osiągniety wiek/ do ustalenia/ powinien dawać mozliwośc przejścia na emeryturę.

    Odpowiedz
  • Tadeusz z Zabrza(2008-09-07 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie emerytury powinny być naliczane na jednakowych zasadach.Podstawą obliczeń powinny być przepracowane lata i wysokość placonej skladki.Zadnych dosatków i wyjątków!!!Prawo nie dziala wstecz,więc tego, co bylo nie można zmienić.Ale teraz mozna uzdrowic system.

    Odpowiedz
  • ewa(2008-09-07 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    podział bedzie następujący: jezeli SB-ek nalezy do PO to dobry SB-ek, jeslini enalezy do PO to zły SB-ek

    Odpowiedz
  • don(2008-09-07 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dla kilkudziesięciu lub kilkuset ludzi robić szopke?? to w stylu PO, ze zamiast reform, gra sie pod publiczke i wmawia sie ludziom ze byłych esbeków są setki tysięcy!!!

    PiSie wróć!!!

    Odpowiedz
  • bob(2008-09-07 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego TAK DŁUGO TO TRWA W SUMIE JUZ 19 LAT !!!
    Zlikwidowac wszystkie emerytury mundurowe !!!
    i bez obaw, ze nikt nie pojdzie do Policji i wojska.

    Odpowiedz
  • Zawiedziony(2008-09-07 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    wszędzie są układy wielce liberalna PO a gdzie teraz jest mój ulubieniec Dyduch kto ma ochote niech sprawdzi nio i oczywiście za co tam jest? ale ok Donaldzie tanie państwo jaki człowiek był głupi że głosował na ciebie a pani Pitera po co się zaczęła babrać w politykę straciła cały autorytet który miała ale pewnie przez te kilka lat się tyle zarobi że później to już nic

    Odpowiedz
  • klezmer(2008-09-07 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kto przeżył lata 1980-1990 i miał wówczas min.35-40 lat to nic go nie zaskoczy. Zabawa trwa w najlepsze ale większość już w szatni więc kapela się nie wysila.

    Odpowiedz