PO nie przesądziła jeszcze, którzy esbecy stracą przywileje emerytalne

07.09.2008, 11:19; Aktualizacja: 07.09.2008, 17:32

PO, która przygotowuje projekt zmian w przepisach dotyczący obniżenia wysokości emerytur byłych funkcjonariuszy SB, nie przesądziła jeszcze, czy będzie wnosić o odebranie przywilejów emerytalnych także tym esbekom, których pozytywnie zweryfikowano w 1990 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • Ludzie bez nerwów to tylko kampania wyborcza(2008-09-09 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nikomu nie zabiorą nic bo prawo nie działa wstecz chyba że znowu wybierzecie Wałęsę i Falandysza to prawo nie będzie działać wstecz chyba że będzie działać wstecz . Spokojne za chwilę Dzielny Donald będzie zabierał enerytą i rencistom dawał nauczycielom ,pó

    Odpowiedz
  • maria(2008-09-08 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Według nowego projektu M Pi Polityki Społecznej byli S B cy przejdą na emerytury z ZUS.I kto za to zapłaci? My biedni emeryci cywilni.Wszelkie niby próby reformowania systemu emerytalnego to czysta kpina.Jak można wypłacać pieniądze z ZUS ludziom,którzy przez wiele lat nie płacili składek emerytalnych
    i jeszcze w uprzywilejowany sposób mają obliczaną emeryturę.

    Odpowiedz
  • ddyyy(2008-09-08 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura za poglady poltyczne. Brawo PO. Jestescie glupsi od PiS.

    Odpowiedz
  • DO 28(2008-09-08 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjacielu drogi mam sąsiadów policjantów obok mojej działki budowlanej ja mam firmę to mnie stać na wybudowanie domu , a skąd mają biedni policjanci zakładając że uczciwie pracowali . Odpowiadam ci państwo my podatnicy po przez resort dajemy tym biednym ludziom oprócz emerytury wysokiej za 15-lat pracy bezzwrotne pożyczki na budowę willi pokaż mi gdzie zwykły robol dostanie takie przywileje od państwa . Płaczesz marne grosze po 15-latach obiboctwa mój brat ma 5-tyś i buduje nową chałupę z darmowej bezzwrotnej pożyczki . Ja sobie pluję w brodę że nie poszedłem do policji życie - sielanka , teraz brat poszedł jako emeryt do pracy za 8-tyś i dostaje bez ograniczeń emeryturę mundurową . Kolego czy ci się w dupie nie po przewracało z dobrobytu czy ty udajesz takiego czy ty jesteś taki . Nie interesuje mnie czy to ubek czy nie , wiem jak stoją finansowo z pensji brat ma samochód , żona nie pracuje ma samochód , dwoje dzieci studiuje i ma każde samochód , samochody nie starsze niż 5-lat .

    Odpowiedz
  • Zdzisław(2008-09-08 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Służby mundurowe tylko 15 lat pracy i godziwa emerytura , rolnicy renty strukturalne po 50 roku zycia składki na KRUS symboliczne pozostali pracować aż do smierci i tak mamy najmłodszych emerytów .

    Odpowiedz
  • POZD(2008-09-08 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    widze ze nadal trwa zabawa przez rzad tzn.PO i ich pomocników Pis dajcie sobie luz panowie bo kiedys ktos wasz rozliczy-i tu widac ze oni niepotrzebuja ani policji ,wojska i sluzb specjalnych oni sami sie obronia dlatego tylko idyjota idzie teraz do sluzby mundurowej niedlugo tez im wszysko zabiora i bedzie równosc a bandyci beda mieli raj-BO KTO BEDZIE SIE NARAZAL ZA TAKIE MARNE GROSZEZ znam ludzi którzy pracowali wywiadzie itp.niebiora wcale duzych emerytur ale ciagle im sie wypomina im ze sluzyli dla panstwa które bylo legalne i uznawane zagranica-ALE PO I PiSUARY CHCA ZNISZCZYC WSZYSTKO

    Odpowiedz
  • Wyboru tuż tuż Donald pieprzy trzy po trzy już(2008-09-08 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    .

    Odpowiedz
  • dziadek(2008-09-08 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    BOB idz sie leczyc jak zlikwidujesz emerytury mundurowe to chyba ty tylko bedziesz sluzyl.Ale co to za sluzbe bedziesz mial,ze strachu w kiblu bedziesz siedzial ,no moze czasem zobaczysz Jareczka z bratem w sasiedniej kabinie z pistolecikami na kolanach.EJ,BOB nawet mi cie nie zal.

    Odpowiedz
  • Zyczliwy(2008-09-08 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie chce sie przy was wyc.Panstwo placic powinno za prace,a praca policjanta,zolnierza to ciezka praca z waszymi dziecmi,synami,wujkami stryjkami ,ludzmi genetycznie uszkodzonymi,pijakami,narkomanami,dziwka mi,zlodziejami,mordercami.Co mamy sie zaczac obijac jak niektorzy z was,dobra wystrzelamy to robactwo i bedzie czysto sterylnie,az do czasu kiedy nie splodzicie nowej porcji dewiatow,genetycznie skiksowanych,wtedy idzcie do czarnych niech wam ich odczaruja,bo jak nie to wam wlasne dzieci przegryza tetnice.Pa.

    Odpowiedz
  • Juzio(2008-09-07 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Haha, to kpina z państwa prawa, panstwo ktore nie szanuje prawa ,to państwo z którego trzeba wiać , proponuje zabrć gornikom i dzialaczom solidarnosci ktorzy są w rządzie i dają sobie mega kase, tym samym ,, odbijając sobie i mamiąc spoleczeństwo o sprawiedliwosci i uczciwości'' zacznijcie od nich iech dadzą przyklad. Za 15lat i tak was sie rozliczy i zabierze przywileje ktore teraz sobie dajecie!!!

    Odpowiedz
  • klezmer(2008-09-07 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    do sexpistols - jak wiesz zawsze są dwie szkoły. Jak myślisz która będzie silniejsza?

    Odpowiedz
  • klezmer(2008-09-07 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kto przeżył lata 1980-1990 i miał wówczas min.35-40 lat to nic go nie zaskoczy. Zabawa trwa w najlepsze ale większość już w szatni więc kapela się nie wysila.

    Odpowiedz
  • lexpistols(2008-09-07 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    myślę, że dobrze napisdana ustawa zawierająca nowy sposób obliczania świadczeń emerytalnych dla osób zatrudnionych w SB mogła by się obronić w TK, nie ma tu mowy o zasadzie, iż prawo nie działa wstecz, która to zasada jest wyraźnie wyartukułowana w k.c. i k.k.. Na gruncie konstytucji możemy mówić o zasadzie ochrony praw nabytych, która w orzecznictwie TK wyprowadzana jest z art. 2 Konstytucji. Zmiana wyskości świadczenia, przez jego obniżenie i odjęcie poszczególnych dodatków nie może być traktowana jaka odebranie prawa nabytego, prawem jest bowiem prawo do świadczenia emerytalnego, a nie prawo do świadczenia emerytalnego o określonej wyskości, / byle tylko ustawodawca nie przesadził z obniżką/ tak mi się przynajmniej wydaje.

    Odpowiedz
  • olek(2008-09-07 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    Pobieranie wysokich emerytur przez ubecką bandę jest bezprawne,dlatego że to kaci narodu je ustanowili. Emerytry powinni pobierać od swoich mocodawców,czyli bandy radzieckiej.

    Odpowiedz
  • Tadeusz z Zabrza(2008-09-07 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie emerytury powinny być naliczane na jednakowych zasadach.Podstawą obliczeń powinny być przepracowane lata i wysokość placonej skladki.Zadnych dosatków i wyjątków!!!Prawo nie dziala wstecz,więc tego, co bylo nie można zmienić.Ale teraz mozna uzdrowic system.

    Odpowiedz
  • Zawiedziony(2008-09-07 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    wszędzie są układy wielce liberalna PO a gdzie teraz jest mój ulubieniec Dyduch kto ma ochote niech sprawdzi nio i oczywiście za co tam jest? ale ok Donaldzie tanie państwo jaki człowiek był głupi że głosował na ciebie a pani Pitera po co się zaczęła babrać w politykę straciła cały autorytet który miała ale pewnie przez te kilka lat się tyle zarobi że później to już nic

    Odpowiedz
  • qery(2008-09-07 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wobec takich projektów należy mieć na uwadze fakt temat zastępczy kolejny przed wyborami-no i nie ma się co dziwić,że coraz mniej osób bedzie chciało służyć w formacji mundurowej z uwagi na brak szacunku do praw nabytych,zaufania do państwa,kolejnej pseudo weryfikacji za 10-15lat.Podpisując umowę o pracę państwo gwarantowało podkreślam uprawnienie do emerytury a nie przywilej.Co do faktu przejścia po 15 latach-przypominam,że w Niemczech przechodzi się po 10latach i jakoś nikt nie piszczy,bo to nie jest żadna łaska państwa.Ten hałas ma wydżwięk polityczny pod publiczkę.Nikt nikomu nie zazdrości-niech spełni warunki i złoży stosowne dokumenty.

    Odpowiedz
  • dziadek(2008-09-07 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie ja wiem ze wam ciezko,ale wbijcie sobie do glowki ze prawo nie dziala w stecz,mozna komus cos zabrac - emeryture jak bedzie mial uczciwy proces,gdzie strony sa rowne w postepowaniu i procesie,nie ma zbiorowej odpowiedzialnosci.Jezeli chcieli byscie to zrobic ,to najpierw zmiencie Konstytucje,potem uchwalcie nowe ustawy.No i wtedy byli funkcjonariusze zaskarza panstwo Polskie do Trybunalu Miedzynarodowego,gdzie wygraja procesy dostana kolosalne odszkodowania,ktore defakto zaplaci skolowane spoleczenstwo,bo oni juz dawno beda prowadzic swe interesy za pieniazki ktore wam dzis kradna.Nie wierzcie ze SB ma dzis jakies kolosalne emerytury.Przecietnie ci oficerowie co odeszli w latach 80-tych maja nie wiecej niz 2-2,5 tys.Wiecej maja ci sluszni co dawal im juz Jareczek.Ludzie nie wierzcie ze to przez SB macie zlew konia zrobila was Solidarnosc i ich mocodawcy finansowi za granica.Wezcie ich za dupe i niech zaczna myslec i dzialac na rzecz ludzi pracy.Ale oni olewaja spoleczenstwo.

    Odpowiedz
  • bob(2008-09-07 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego TAK DŁUGO TO TRWA W SUMIE JUZ 19 LAT !!!
    Zlikwidowac wszystkie emerytury mundurowe !!!
    i bez obaw, ze nikt nie pojdzie do Policji i wojska.

    Odpowiedz
  • obywatel(2008-09-07 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    ...posłuchaj KIKA!!! od górników to się "odwal" bo górnicy uczciwie przepracowali swoje 25 lat w ciężkich warunkach a jak porównujesz prace SB-ków z górnikami to proszę!!! przyjmij sie do pracy w górnictwie i po 5 latach pogadamy ...o ile będzie jeszcze tam pracował...

    Odpowiedz