Dziecko w samochodzie bezpieczne tylko w foteliku

autor: Dominika Sikora08.08.2009, 03:00

Wakacje z dzieckiem wymagają przygotowania. Trzeba np. wybrać, jakim środkiem lokomocji zamierzamy podróżować. Najważniejsze jest jednak to, aby podróż była przede wszystkim bezpieczna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • marcin(2010-12-13 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawi mnie jak przepis o przewozie dzieci w fotelikach ma się do kierowców taksówek? Czy jak kierowca nie ma fotelika, a wiezie pasażerkę z 3-letnim dzieckiem, to dostanie mandat? Piszę o tym, bo mieszkam w Lublinie. Mamy tu akurat akcję "taksówka z fotelikiem" w ramach której taksówkarze dostali w prezencie foteliki od Liberty Direct. Ale jest przecież wiele miast w całej Polsce, gdzie matki muszą wozić swoje dzieci na kolanach. Jak to się ma do obowiązującego prawa?

    Odpowiedz
  • Bogdan(2010-08-06 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Czy dziecko mające 4 lata może jechać w foteliku zamontowanym na przednim siedzeniu samochodu.

    Odpowiedz
  • tiggrra@interia.pl(2009-09-23 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    mój wnuczek (6 lat) zawsze jeździ na poduszce i w pasach. Był mniejszy, jeździł w foteliku. Dla mojego kochanego psa, który jeździ z nami, kupiłam specjalne szelki do mocowania w samochodzie spełniające funkcję pasów. Włosy stają mi dęba kiedy widzę dzieci w czasie jazdy samochodu ,,luzem" na tylnej kanapie lub stojące miedzy oparciami przednich foteli. Ich rodzice to potencjalni dzieciobójcy! Za takie przestępstwa kierowałam bym sprawę do sądu rodzinnego o próbę zabicia własnego dziecka. SPÓŹNIONA ABORCJA?

    Odpowiedz
  • magziel5(2009-09-14 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze,dzieci do 12 lat.moja córka ma 11 lat 156 wzrostu i 46 kg wagi może mi ktos powie jak mam ją wsadzic do siedziska.ona jest wyższa od mojej kuzynki która ma35 lat i prawo jazdy.
    pytam się,ponieważ córa chce jeżdzic z przodu a nigdzie nie jest określone w jakim wieku i wzroscie można to czynić.jeśli ktoś wie prosze o podpowiedz.

    Odpowiedz
  • Gosia(2009-08-17 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Drogi PODRÓŻNIKU , zyczę Ci żebyś nigdy nie pluł sobie w twarz że przez własna głupote zabiłeś lub okaleczyłeś swoje dziecko !!!

    My tez jezdzimy w długie trasy i córa miała 1,7 a syn zaledwie 1 mies i zatrzymywalismy sie tyle razy ile było potrzeba . Wyjedz wczesniej a zdążysz napewno !!!

    Dla NAS najwazniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda maszych DZIECI ( nie oszczędzalismy na fotelikach)

    Odpowiedz
  • Gosia(2009-08-17 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam dwójke dzieci 3 i 5 lat , córa nigdynie chciała siedziec w foteliku już od najmłodszego , ale niestety ja byłam twardsza i nie dałam siĘ .
    Moje dzieci tak sa wyłuczone że bez PASÓW nie odjedziemy !!!
    RODZICE WY jesteście najlepszym przykładem , zapinajcie pasy to i dzieci będa.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Marti(2009-08-11 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    ja sobie nie wyobraam zeby moje dziecko nie jezdzilo w foteliku samochodowym.
    co do wygody to sa juz naprawde na rynku takie rozwiazania, np. fotelik ramatti z krzyzowymi pasami-rewelacja.

    moze ta granica wieku do 12 lat, to przesada, ale bezpieczenstwo dziecka jest najwazniejsze!

    Odpowiedz
  • podróżnik(2009-08-09 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka, że niemowlak ma swoje zasady, którymi się kieruje i żadne przepisy go nie obchodzą. Żeby było jasne, nie jestem zagorzałym przeciwnikiem przepisów prawa ale staram się myśleć racjonalnie. Racjonalnego podejścia oczekuję również od stanowiących prawo oraz je egzekwujących. Jeśli jadę z dzieckiem w podróży 5-6 godzinnej i w połowie drogi dziecko zanosi się od płaczu to co mam zrobić? Przystawanie co kilometr nic nie daje, po prostu tak jest. Moje dziecko uspokaja się w czasie jazdy tylko przy mamy cycu i tyle. A półrocznemu dziecku to możecie sobie tłumaczyć panowie policjanci. Aaaa... mam nie jeździć z dzieckiem w takie trasy? Jasne, a na specjalistyczne badania to mnie NFZ za free zawiezie. Pociąg? W tym syfie spędzić naście godzin z maluchem - wolę mandat zapłacić. Prawo ma służyć ludziom a nie ludzie prawu. Popieram wcześniejsze wypowiedzi - niektóre przepisy są oderwane od rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • fima(2009-08-09 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Barany spróbujcie sami jechać w tych durnych fotelikach przez kilka godzin. lepiej zatroszczcie sie chorymi niemającymi opieki, bezdomnymi , bezrobotnymi a nie kierowcami ręce precz od tego rodzaju bzdurnych przepisów !! o jest kraj terroru i reżimu. Zlikwidować inspekcje transportu samochodowego, służbę celne, straż miejska zmniejszyć o polowe liczbę policjantów, ochronę środowiska, straż graniczną, straż leśną, to może będzie troche wolności !

    Odpowiedz
  • tak czuję(2009-08-09 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    "Spróbuj mu wytłomaczyć , że warto siedzieć w foteliku" - dot dziecka 0d 0 - 2 lat.

    Mozna mu śpiewać.
    A jak dziecko ma dosyć i fotelika i śpiewu, chce na kolana , łamie zasady.
    To co należy w takim przypadku zrobić, zamknąć buzię , i wypreswadować niemowlęciu , że musi się przystosować do przepisów ruchu drogowego.
    Ten przepis wdrożyła w życie osoba wogóle nie mająca własnych dzieci. A to jest wielka różnica ,najpierw powinien przetestować na swoim dziecku, a potem wdrażać w życie.
    Dziecko kieruje si ę własnymi prawami, i my się musimy dostosować do niego, a nie niemowlak do nas.

    Odpowiedz
  • MB(2009-08-08 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kierowcy łamią przepisy drogowe przewożąc własne małoletnie dzieci bez fotelików. Na telefoniczne zgłoszenie policja od razu nie reaguje i zastanawia się. a my podatnicy mamy problemy z dostaniem się do stomatologa, musimy czekać dwa tygonie na wizytę rejestrując się na przód, nawet z bólem.

    Odpowiedz
  • kazek(2009-08-08 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    niektóre bzdurne przepisy. Jak może podrózować dziecko 11 letnie i o wzroście 148cm na przykład. Bezpieczniejsze zapięte pasami na tylnym siedzeniu

    Odpowiedz