Szumilas: nauczyciele nie stracą na nowelizacji Karty Nauczyciela

05.09.2008, 18:00; Aktualizacja: 05.09.2008, 18:54

Nauczyciele nie będą mieli obniżonych wynagrodzeń - zapewniała dziś w Sejmie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. Jak powiedziała, każdy nauczyciel dostanie w latach 2009 i 2010 łącznie cztery podwyżki po pięć procent.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • nauczyciel(2008-09-05 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Cztery podwyżki po pięć procent to zaledwie rekompensata za inflację. Pani Szumilas myśli,że nauczyciele nie umieją liczyć?
    Może ministerstwo zajęłoby się stworzeniem jednakowych,czyli godziwych warunkow do nauczania,bo w obecnej rzeczywistości wszyscy jednakowo zarabiają, niezależnie czy uczą w klasie trzydziestoosobowej ,czy dwudziestoosobowej. Jeden polonista sprawdza stertę wypracowań i nie dostaje dodatku finansowego za tę ciężką pracę,ponieważ władze samorządowe odczuwają awersję do ojczystego języka i do filologów,a drugi w innej miejscowości ,w mniej liczebnie klasie zarabia więcej, bo miejscowi radni doceniają ich trud.Chaos ,bałagan to domena współczesnej rzeczywistości szkolnej i lenistwa oświatowych urzędników.
    Pieniądze spoleczne są marnotrawione na kolejne reformy,a w wielu pracowniach językowych nie ma podstawowych środków audiowizualnych.

    Odpowiedz
  • paolo(2008-09-05 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    W tej chwili zarabiam za etat 1660 zł netto i to z 150 zł dodatku motywacyjnego,11 % wysługi lat, 60 zł za wychowawstwo. Jestem mianowanym nauczycielem czyli wg szumicośtam powinienem za goły etat bez dodatków otrzymywć ok 2900 brutto. To wierutne kłamstwo, mam gdzieś takie państwo odchodzę z tego ******

    Odpowiedz
  • n-l(2008-09-05 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Również uważam, że należy poprawić warunki pracy. Językowcy nie mają odpowiedniego sprzętu, a przecież młodzież trzeba przygotować do egzaminu maturalnego. Nie ma dostępu do kserokopiarek, a jeśli jest, to można skserować np. kilkanaście kartek w miesiącu. To jest niepoważne, co robić, jeśli ma się np. 13 grup? Podręczniki nie są idealne i trzeba uzupełniać lekcje dodatkowymi materiałami. Papier i wiele innych przedmiotów kupuje się za własne pieniądze. Smutna rzeczywistość.

    Odpowiedz
  • ja(2008-09-05 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    ooo moja nauczycielka matematyki z podstawówki- ale kariera

    Odpowiedz
  • ania(2008-09-05 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    O co za dar ekipy Donalda ! Nie będziemy mieli obniżonych wynagrodzeń! A ja naiwna myślałam ,że w zamian za pozbawienie pedagogów emerytur czeka nas podwyżka o około 50%. Dziękuję panie Donaldzie , ani ja ani nikt z mojej rodziny na pana już nie zagłosuje.Nigdy!

    Odpowiedz
  • rozczarowana(2008-09-05 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można tak publicznie kłamać, ile maja w sobie obłudy ludzie z rządu Tuska ile razy jeszcze nas zlekceważą i nastawią przeciw nam społeczeństwo. Kłamstwo i bezczelność, nigdy w oświacie nie było dobrych poborów, ale zaden rząd nie był publicznie tak bezczelny. Po 20 latach pracy nauczycilel zarabia 2900 złotych brutto, gdzie są te wymieniane kwoty.

    Odpowiedz
  • jeszcze nauczyciel(2008-09-05 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Który z nauczycieli ma pensję na poziomie 3827? Proszę o wpisy!!! Ja mam tyle, ale na 1,5 etatu. Tak wprowadza się w błąd społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • flora(2008-09-05 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    A w którym miejscu swojego wywodu p. Szumilas odpowiedziała na pytanie ile powinna wynosić godziwa pensja nauczyciela, bo jakoś nie zauważyłam. A może panowie i panie przy władzy powinni sobie przyswoić wiedzę jak są wynagradzani nauczyciele w krajach tzw. starej unii ! I niech w końcu przestaną wszystkim mydlić oczy !

    Odpowiedz
  • małgonia(2008-09-05 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    2416.80 brutto po 27 latach pracy, nauczyciel mianowany... godzin nadliczbowych niestety nie ma.

    Odpowiedz
  • Dida(2008-09-05 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    i gadaj i gadają takie bzdury o wynagrodzeniach i nikt się z to nie weźmie przeciez to kłamstwa za taką średnią można spokojnie pracować ale nikt nie powie że to bzdury bzdury nagle teraz kontrole NIK wypływają teraz gdy trwają rozmowy to nie jest ok p Tusk choćby niewiadomo co nie zagłosuje na pana i nikt z mojej rodziny na platforme pan teraz się cieszy zobaczymy po wyborach a jakbym nauczycielem w szkole gdzie uczy p Szumilas to odpowiednio bym ją przyjął

    Odpowiedz
  • Dida(2008-09-05 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    i ta pani wie co to jest praca w gimnazjum wielka pani pedagog praca z młodzieżą w tym wieku?

    Odpowiedz
  • Willy(2008-09-06 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd Silvio Berlusconiego zamierza zwolnić 87 tys. nauczycieli. - Po co uczniom pierwszych klas po kilku pedagogów, skoro wystarcza jeden? - pyta minister oświaty Mariastella Gelmini. Celem włoskiej reformy pięcioklasowych szkół podstawowych jest powrót do zasady "jeden nauczyciel w jednej klasie", którą w latach 90. zastąpiono rozbiciem programu nauczania początkowego na różne przedmioty nauczane przez różnych pedagogów.

    Na razie włoskie ministerstwo edukacji zamierza do 2010 r. ograniczyć liczbę nauczycieli tylko w pierwszych i drugich klasach, co doprowadzi - jak zapowiedziała wczoraj minister Mariastella Gelmini - do likwidacji ok. 87 tys. nauczycielskich posad z 250 tys. we włoskich szkołach podstawowych.
    Włoska oświata jest na skraju przepaści. Płace pożerają 97 proc. naszego budżetu. Musimy się ratować - tłumaczyła jednak wczoraj minister Gelmini w wywiadzie dla telewizji RAI. Tym samym rozwiała wszelkie złudzenia co do prawdziwych motywów reformy. /cdn/

    Odpowiedz
  • Willy(2008-09-06 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zapowiedziała, że redukcja ilości nauczycieli pozwoli na zaoszczędzenie 7 proc. wydatków.

    - Szkoła zdradziła swoje powołanie i z miejsca nauczania zamieniła się w państwowy instrument ograniczania bezrobocia - podkreślała Gelmini, zapowiadając, że nie zamierza zwalniać pełnoetatowych nauczycieli (uczą 22 godziny lekcyjne tygodniowo), lecz dorabiających emerytów, gospodynie domowe czy też studentów. - Szkoły nie stać na bycie socjalnym schronieniem dla dorosłych - mówiła pani minister. Zapowiedź powrotu do zasady "jeden nauczyciel" już wczoraj doprowadziła do pierwszego protestu pedagogów i rodziców w kilku szkołach w Trieście, a działacze nauczycielskich związków zawodowych ogłosili przygotowania do jesiennych strajków przeciw reformie.

    Odpowiedz
  • Willy(2008-09-06 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    NO comments!Coś mi to przypomina.

    Odpowiedz
  • Emma(2008-09-06 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    U nas jeden nauczyciel uczy w kl.I-III, poprzednie ekipy zrobiły porządek, ale jak mija mój 20 rok w szkole ,takiej rzezi szkolnictwa nigdy nie było w Polsce.

    Odpowiedz
  • Elia(2008-09-06 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Emmo,angielskiego też ten sam?Katechezy?

    Odpowiedz
  • Mural(2008-09-06 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    "Szkoły nie stać na bycie socjalnym schronieniem dla dorosłych"- Za to dostanie się na rządowy stołek ma być luksusowym schronieniem dla niektórych nieudaczników?Pani Hall,Szumilas,pan Tusk-podobno nauczyczyciel-oraz pan Mordasewicz z Lewiatana już dawno to zrozumieli.

    Odpowiedz
  • zła(2008-09-06 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Boże kochany! Niech te kobity, co to są u władzy, przestaną wygadywać głupstwa!Co się która odezwie w sprawie oświatyu to tylko strach i pożoga. Ja też nie zagłosuję na Tuska. A te kobity do garów!!!

    Odpowiedz
  • filologini(2008-09-06 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    Polski rząd, sejm i parlament - to dopiero schronisko dla obiboków o lewych rączkach, bredzących chorych umysłach i parciu na stołki, zaszcyty i kasę. Hall, Szumilas, Fedak, Kopacz - antypatyczne, bezczelne, aroganckie i mało rozgarnięte wredne babska.

    Odpowiedz
  • Dana(2008-09-07 01:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie obrażajmy innych, można wyrazić swój gniew innymi słowami. Podane przez p. Szumilas średnie nauczycielskie to kłamstwo na użytek "pijaru" pisowskiego. Jest to wstyd i hańba dla całej rzeszy n-li!!! Będziemy pamiętać przy wyborach prezydenckich.

    Odpowiedz