Coraz mniej szkół językowych obcych zawiesza swoją działalność w wakacje. W związku z dużym zainteresowaniem słuchaczy wakacyjnymi kursami placówki te przygotowują w tym okresie specjalne oferty rabatowe.

Rabaty i dodatkowe usługi

– Część osób chce odświeżyć swoją znajomość języka lub przyspieszyć przechodzenie z jednego poziomu zaawansowania na kolejny. Temu służy np. nasz kurs semestr w miesiąc – mówi Mariusz Mirecki z Profi-Lingua.

Ludka Kotarska z grupy szkół Bell dodaje, że coraz chętniej naukę języka w wakacje wybierają osoby, które w innych miesiącach nie mają czasu na regularną naukę.

– Kursy wakacyjne są zwykle krótkie, ale intensywniejsze od tych semestralnych. Pozwalają nadrobić zaległości. Wybierają je m.in. studenci, którzy myślą o wakacyjnym wyjeździe lub pracy za granicą – mówi Ludka Kotarska.

Szkoły starają się przyciągnąć jak największą liczbę chętnych osób promocyjnymi ofertami, nie tylko dla osób kontynuujących u nich naukę.

– Mamy wakacyjne zniżki sięgające nawet 40 proc. 30-godzinny kurs konwersacyjny kosztuje u nas 594 zł, zamiast 990 zł – mówi Grażyna Pietras z Archibald Centrum Języka Angielskiego.

Miesięczny 60-godzinny kurs obejmujący program jednego semestru nauki to wydatek w Archibaldzie 945 zł zamiast 1390 zł.

W Peritus Speed-School przy korzystaniu z wakacyjnych kursów można liczyć na 20-proc. rabat na naukę języka angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego.

Z kolei w szkole TFLS można zapisać się na wakacyjny kurs ogólny lub konwersacyjny w cenie 229 zł. Ponadto szkoła wprowadziła system licytacji cen kursów.

Z kolei w Instytucie Cervantesa w Krakowie na niższe ceny mogą liczyć osoby, które zapiszą się na lekcje poranne i te odbywające się wczesnym popołudniem. W Instytucie Francuskim w Warszawie kurs wakacyjny jest tańszy o 100 zł od tradycyjnego.

– Jeżeli słuchacz jest zainteresowany zarówno kursem rocznym, jak i wakacyjnym, ten drugi może odbyć za darmo – mówi Justyna Martin z Empik School.

Kursy specjalistyczne

Wiele szkół obok kursów ogólnojęzykowych oferuje też kursy konwersacyjne i tematyczne.

– Słuchacz może wybrać kurs, który jest wstępem do semestralnego modułu przygotowującego do certyfikatów językowych. Mamy też kurs wymowy brytyjskiej i kurs Grammar Session, aktywnej nauki gramatyki – mówi Justyna Martin.

Podobnie jest w Archibaldzie, gdzie można wybrać kursy English in Action oraz Grammar Refresher.

– W wakacje dużo osób chce pogłębiać swoją wiedzę z języka specjalistycznego, dlatego w swojej ofercie mamy np. kursy Business English, English for IT, Medical English – dodaje Iwona Święcka z TFLS.