OFE odrabiają straty

autor: Bartosz Marczuk29.07.2009, 03:00

ZUS przekazał do tej pory do OFE prawie 129 mld zł. Na rachunkach przyszłych emerytów jest 153 mld zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • zxc(2009-08-06 16:53) Zgłoś naruszenie 00

  Do ustawy emerytalnej należy wprowadzić zapis; 1/ 40 lat pracy – M i 35 lat – K.
  2/Jeżeli emerytura obliczona w systemie mieszanym /ZUS-OFE/ - jest mniej korzystna od emerytury tylko z ZUS – należy stosować korzystniejszy sposób obliczenia.
  Młodzież aktualnie nie pracuje. Okaże się, że za 30 lat państwo w 95% będzie wypłacać nie emerytury , a renty socjalne. Taka to jest aktualna polityka.

  Odpowiedz
 • Zeby zarobic to trzeba tanio kupić i sprzedać z(2009-07-29 14:35) Zgłoś naruszenie 00

  Z zyskiem.

  A jak na razie OFE skupują , skupują, skupują...i ciągną w ten sposób kurs w górę.

  A zyski są wyącznie wirtualne - bo nigdy na tej giełdzie się nie sprzeda akcji za 150 mld - jeśli się zacznie sprzedawać po kilka mld miesięcznie to zwali się kurs akcji na pysk

  Odpowiedz
 • granda(2009-07-29 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  W czasie dekoniunktury maleją zyski OFE, ale nie powinno to być argumentem do likwidacji funduszy. Gdy wraca koniunktura, OFE dla klientów zarabiają więcej – mówi prof. Marek Góra z SGH.
  Panie profesorze ( sic! ) : proszę oddać profesurę skoro uważa Pan , że to extra sprawa gdy podczas koniunktury OFE zarabiają . No po prostu załamka .
  Pzdr

  Odpowiedz
 • Wirtualne aktywa OFE(2009-07-29 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  153 mld zł z czego 120 mld w Obligacjach Skarbu Państwa nie wykupowanych tylko zamienianych na kolejne.

  Ciekawe skąd w Polsce weźmie się 120 mld zł na wykup obligacji które kupiło OFE jako zabezpieczenie wypłat przyszłych emerytur.

  Pytanie bez odpowiedzi -

  Odpowiedz
 • LoraK(2009-07-29 12:45) Zgłoś naruszenie 00

  Fundusze typu B to nie jest taki zły pomysł, szkoda tylko, że ministerstwo pracy i polityki społecznej nie pomyślało o tym wcześniej. Akcje rzeczywiście w czasach nienajlepszej koniunktury są bardziej ryzykowne, ale to wszystko powinno zostać uwzględnione już przy tworzeniu systemu emerytalnego. OFE teraz rzeczywiście mają wyniki na plusie, stopy z ostatniego miesiąca wahają się od ok. 1,5 proc., które ma np. Nordea do ok 1,8 proc., które np. osiągnęła Aviva, czasem w rankingach pojawiająca się jeszcze pod nazwą CU (która nota bene w kwietniu tego roku w rankingu Rzeczpospolitej "ocena ryzyka" po raz kolejny wypadła najlepiej). W miesięcznych wynikach nie ma dużych różnic, ale w dłuższych okresach są już bardziej znaczące - w końcu wypracowały razem 24 mld zł.

  Odpowiedz
 • Odrabiają straty??? hahahaha(2009-07-29 07:04) Zgłoś naruszenie 00

  Jak twierdzi gazeta wybiórcza"W dwa dni wyparowało 2 mld zł na nasze przyszłe emerytury Kryzys za oceanem bije w fundusze emerytalne " --TYLKO czy gazeta wybiórcza zauważyła --Ogłoszenie prywatyzacji 740 polskich firm spowodowało zapowiedź nadmiaru towaru nad chłonnością rynku co widać na POL giełdzie w która od tego czasu leci na pysk- przecena na nowe prywatyzowane firmy -polska giełda w ciągu ostatniego roku w WIG 20 straciła 1500 punktów--czy to możliwe aby wartość majątku tak nagle-,Ile przez to idiotyczne ogłoszenie wyparowało kasy z Polskich funduszy EMERYTALNYCH!w ciągu ostatniego roku 2008?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane