Kiedy wyjazd pracownika poza stałe miejsce pracy jest podróżą służbową

autor: Arkadiusz Sobczyk22.07.2009, 13:00; Aktualizacja: 22.07.2009, 13:05

Pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie obowiązków służbowych poza zwykłym miejscem świadczenia pracy w kraju lub za granicą. W jakich przypadkach taki wyjazd będzie podróżą służbową?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

 • Piotr(2009-07-22 20:15) Zgłoś naruszenie 10

  Takie cytowanie przepisów w języku prawniczym jest bardzo często niezrozumiałe. Proszę o odpowiedź w mojej i mojego kolegi sprawie - może inni czytelnicy też skorzystają.
  Z dniem 1.03.2009. na podstawie Art. 42 par. 4 Kp pracodawca oddelegował mnie na okres nie przekraczający 3 miesięcy z pracy w miejscowości S. do miejscowości L. Warunki płacy bez zmian. Dnia 1.06.2009. zawarliśmy porozumienie stron - zostaję na stałe w L. Mieszkam w B, odległość B - S, B - L praktycznie taka sama, zorganizowany dojazd z B zarówno do L i do S. Koszty dojazdu - nieznacznie wyższe do L. Pełny etat, czas pracy 8 godz. dziennie, czas od wyjazdu z domu do powrotu do domu - 9,5 godziny. Pytania:
  1. Czy pracodawca powinien płacić codziennie 1/2 diety za oddelegowanie poza stałe miejsce pracy?
  2. Czy pracodawca w okresie oddelegowania powinien w całości pokryć różnicę w kosztach dojazdu do pracy?
  3. Czy pracownikowi K. o identycznym oddelegowaniu, ale mieszkańcowi L. (zredukowanie do zera kosztów dojazdu, praca w miejscu zamieszkania) cokolwiek od pracodawcy z tytułu oddelegowania się należy.
  4. Czy pracownikowi K. za okres oddelegowania będą przysługiwać zwiększone koszty uzyskania przychodu ( miejsce zamieszkania L., praca stała - S., oddelegowanie - do L.)

  Serdecznie dziekuję za wyjaśnienie wątpliwości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane