Pełny koszyk świadczeń zdrowotnych nie poprawi sytuacji pacjentów

autor: Dominika Sikora22.07.2009, 03:00

Nic nie zmieni się w systemie ochrony zdrowia, jeśli w koszykach świadczeń zdrowotnych znajdą się wszystkie procedury dotychczas opłacane przez NFZ.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • M.J.(2009-07-23 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do 13,14: Wyjechać, ale gdzie? cały cywilizowany Świat płaci podatki i składki ubezpieczeniowe. Należy dokładnie przyglądać się, w jaki sposób zostają te pieniądze wydawane! Wolna od przymusowych ubezpieczeń jest chyba tylko Afryka, a nic tam nie słychać o dobrobycie. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • wróg ścierwa(2009-07-22 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba się organizować i przegonić tą hołotę bo nas zajeżdżą ścierwa z tych cholernych gangów nas robotników mają tylko po to by nas doić na wszystkie możliwe sposoby(urzędasy,lekarze,adwokaci,sędziowie,politycy,pseudowykształciuchy,etc.)
    trzeba wyjęchać by na tych darmozjadów więcej podatków nie płacić za które nic nam nigdy nie będzie się należało bo tym złodziejom wiecznie mało.

    Odpowiedz
  • marek(2009-07-22 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować NFZ i wrednych warchołów z PO. PRL ganiony przez tych zbrodniarzy jakoś sobie lepiej radził z opieką zdrowotną wszystkich Polaków i nie ściągał takich haraczy.Styropianowe stwory chcą wyniszczyć Naród Polski zgodnie z zaleceniami unijnymi do 17 mln.

    Odpowiedz
  • ada(2009-07-22 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet 100 mld zł (obecnie 54,5 mld ) będzie za mało jeżeli nie będzie kontroli gdzie i jak długo pracują lekarze (patrz art. www.gazeta.pl - 6/23/2009 pt. Lekarz na 25 etatach) cyt. "W ilu miejscach naraz można pracować? Dwa - trzy etaty to dla lekarzy normalka. Rekordzista jest zatrudniony w 25 przychodniach. Wszędzie przyjmuje w tym samym czasie". ciekawa jestem jakie konsekwencje poniesie ten lekarz- oszust. Moim zdaniem powinien stracić prawo wykonywania zawodu oraz ponieść konsekwencje karne z pozbawieniem wolności no i oczywiście zwrócić ukradzione pieniądze. A poza tym co robili jego przełożeni, czy nad lekarzami nie ma żadnej kontroli? Ilu jest lekarzy tak pracujących? Przecież wszyscy wiedzą, że o 12-13 w szpitalu już nie ma lekarzy pracujących rano. Tak samo w przychodniach. Skoro pracują po 3-4 godziny (czasem nawet krócej) to należy im płacić za te 3-4 godziny a nie za cały etat. Wtedy od razu będa pieniądze na leczenie i diagnostykę.

    Odpowiedz
  • dd(2009-07-22 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram w części Pacjenta - składka w Polsce jest za niska: Irlandia - Niemcy 16% z tego 10% płaci pracodawca, bezwzględnie uszczelnienie systemu św. med., kasy fiskalne. Tylko zaaznaczam, ze dopłaty do leczenia nie maja nic wspólnego z podatkiem, Wara to należność budżetu Państwa

    Odpowiedz
  • Alex(2009-07-22 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Sikora zanim coś napisze powinna przeczytać ustawę! Koszyków nie można wysłać teraz do uzgodnień, bo najpierw muszą przejść ocenę w Agencji! Dopiero wtedy można wysłać je do uzgodnień!

    Odpowiedz
  • ala(2009-07-22 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy jestem w jaki sposob "Pełny koszyk świadczeń zdrowotnych nie poprawi sytuacji pacjentów" bo ja widze tylko poprawe

    Odpowiedz
  • Qimuł.(2009-07-22 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    NFZ to firma pobierająca za zarządzanie nią dużą dolę, być może, że to jest przyczyną ciągłych braków na lecznictwo w Polsce, bo jak taki olbrzymi pasożyt siedzi na grzbietach płacących składki to o czym mowa.Ciekawe ile osób w niej pracuje i jakie są ich przeciętne uposażenia, bądź ile wynoszą koszty utrzymania tej firmy a jaka jest wartość składek Polaków.

    Odpowiedz
  • Saba(2009-07-22 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj, jeżeli ci człowieku dolega coś chronicznie, a nie grozi to życiu (np. tłuszczejąca wątroba, którą trzeba od czasu do czasu sprawdzić i podregenerować - częstsza, współczesna przypadłość, niż się może niektórym wydawać i to u ludzi młodych, z powodu nadużywania tabletek przeciwbólowych i fastfoodów!), to zostaje prywatnie zafundować laboratorium i najlepiej z gotowymi badaniami pojść... na zieloną trawkę! Albo do apteki, jak wie się co należy kupić, a można to dostać bez recepty. Kolejki do specjalistów LIMITOWANE PRZEZ enefzet!! Kilkumiesięczne! Prędzej człowiek umrze lub... sam się wyleczy, niż pomoże mu specjalista, np. gastrolog! A potem durne pytania w rodzaju: "dlaczego pani/pan tak późno zgłosił się do lekarza?"
    Znajomy lekarz powiedział mi, że są niepisane, odgórne wytyczne, żeby nie zajmować się (nie dawać skierowań na szczegółowe badania) ludzimi po 65-tym roku życia. Czyli EUTANAZJA przez zaniechanie procedur medycznych!! Oto czego dożyliśmy w tym kraju w dobie unii europejskiej!

    Odpowiedz
  • !(2009-07-22 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo nie od dzis ,ze lekarzom chodzi o wyłudzenie 100% skladki-comiesieczny haracz na ich utrzymanie,plus 100-150% oplat za swoje uslugi,plus inne bonusy.

    Ja osobiscie uwazam,ze priorytetowe dla panstwa finansowane n najwyzszym poziomie powinny byc te dzialy,w ktorych jest najwyzsza umieralnosc,plus system wspolpracy europejskiej.

    Reszta-ubezpieczenia powinny obejmowacbadania,wizyty powinny byc platne ,ceny niezaporowe-max 30 zl doplaty.Opieka stomatologiczna uprzadkowana-ubezpieczenia na srodki niezbedne do leczenia,doplaty za wizyte bez zroznicowania ze wzgledu na chorobe,czy wiek,czy ciaze!!!
    W ten sposob pieniadze beda szly za lekarzami ,ktorzy rzeczywiscie ciezko pracuja!!

    Czas skonczyc z laczeniem publiki i prywaty w reku jednego lekarza,bo to krzywdzace nie tylko dla lekarzy,ale i dla pacjenta!!!

    Ponadto korporacyjne ubezpieczenia zdrowotne dla rodzin pracownikow sluzby zdrowia KAZDEGO SZCZEBLA-ze wzgledu na niskie wynagrodzenia bez wzgledu na inne tytuly ubezpieczen! (odszkodowanie za lata pracy bez odpowiedniego uposazenia materialnego)

    Odpowiedz
  • Kropka(2009-07-22 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    TO MA SENS.
    Jeśli wszystkie świadczenia, które już są finansowane przez NFZ, zostaną ujęte w koszykach , to uważam, że i tak zrobiono jeden, duży krok w uporządkowaniu usług medycznych , z których „bezpłatnie” (finansowane są przecież z naszych składek zdrowotnych) mogą korzystać wszyscy obywatele RP. Należy też określić standard usług medycznych, gdyż mamy dopłacać do korzystania z wyższej jakości niektórych usług. Zadaniem ekspetrtów winno być raczej ustalanie szczegółow tych zmian, a nie podważanie sensu samego rozwiązania. Moim zdaniem, to ma sens, choćby dla ustalenia samego budżetu NFZ. WSZYSCY WIEMY, ŻE I TAK W SZPITALACH, CZĘSTO PŁACIMY DO PRYWATNEJ KASY, ZA TO , CO WINNO BYĆ „BEZPŁATNE” . NO I JESZCZE JEDNO - KASY, KASY FISKALNE ZA KAŻDĄ USŁUGĘ MEDYCZNĄ, BEZ WZGLĘDU NA TO - KTO JĄ ŚWIADCZY !
    Pozdrawiam,

    Odpowiedz
  • wiktor(2009-07-22 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    co za głupia baba z PO pieprzy? Czy on ama mózg?

    Odpowiedz
  • HUMORYSTA(2009-07-22 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    A MOŻE BY SKŁADKĘ ZWIĘKSZYĆ DO 18% DOCHODU I BYŁO BY PO PROBLEMIE FINANSOWYM SŁUŻBY ZDROWIA.
    A URZĘDY SKARBOWE ROZWIĄZAĆ BO BY JUŻ NIE MIAŁY CO POBIERAĆ

    Odpowiedz
  • Ona(2009-07-22 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie składka zdrowotna jest bez sensu... chodzę prywatnie do wszystkich lekarzy (dentysta, ginekolog, okulista itp.) ale oczywiście jak zdarzy mi się jakaś straszna choroba i będę musiała udać się do szpitala to usłyszę. że za to też muszę płacić, bo nie ma tego w koszyku... co miesiąc płacę duże pieniądze i nic z tego nie mam, a teraz się okaże, że nadal będę płacić wysokie składki, ale odbiorą mi część bezpłatnych świadczeń... nie mam słów...

    Odpowiedz
  • Pacjent(2009-07-22 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    Reforma powinna byc przeprowadzona w taki sposob, abym mogla skorzystac w pewnej czesci z placonej skladki zdrowotnej. Obecne kroki reformujace system zdrowotny tego mi nie zapewniaja. Chce placic za wizytyte lekarska 100%, ale ubezpieczalnia powinna mi zwrocic 70-80% poniesionych kosztow na moje konto.
    Skladka zdrowotna powinna byc dwukrotnie wyzsza i odpisywana w calosci od podatku.

    Odpowiedz