Bezrobotny ujawni, czy ma inne mieszkanie

autor: Bożena Wiktorowska21.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 21.07.2009, 10:21

Osoby bezrobotne ubiegające się o dopłaty do kredytu będą musiały we wniosku o pomoc wskazać sposób rozwiązania umowy o pracę oraz ujawnić, czy posiadają inne nieruchomości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • tak myślę(2009-07-21 07:30) Zgłoś naruszenie 00

  Chodzi o bezrobotnego , czy bezdomnego.
  1)Bezrobotny traci z dnia na dzień pracę, a więc traci zarobki , które tak jak w państwie liczyły sie w bużecie rodzinnym. Zaspakajały wsztkie potrzeby własne i rodziny oraz jak były na przyzwoitym poziomie ,można było odłozyć .
  Ponieważ bezrobotny nie z własnej winy jest bezrobotnym, pracy wokół nie ma , a żeby szukać zagranicę albo wiek nie ten, albo języka sie nie zna.
  Taki bezrobotny ma prawo do otrzymania pomocy , bez wymyślonych przez Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych zbędnych oświadczeń, zaświadczeń oraz ujawniania nieruchomości .
  Ministerstwo niech zaoferuje godna pracę, a bezrobotny zrzeknie się natychmiast pomocy w spłatacie zaciągniętego kredytu .
  2) Bezdomnych można się zapytac kto skazał ich na nędze , spanie pod mostem . Czy przypadkiem nie zaciągneli długu w Bankach i nie spłacają, a nieruchomość jest w posiadaniu kogo innego. A sami bezdomni nie są temu winni , że nie mają mieszkania , ponieważ lubią świeże powietrze i śpiew ptaków.

  Odpowiedz
 • Ad(2009-07-21 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Znam takich, co budują domy i tego na pewno nie ujawnią! Poza tym zasiłek dla bezrobotnych to nie renta, czy stały dochód panie "tak myślę" tylko pomoc państwa w przetrwaniu trudnego okresu po stracie starej i poszukiwaniu nowej pracy. Wiemy wszyscy, że rzetelnych bezrobotnych jest garstka w porównaniu z tymi, którzy pracują na lewo i czerpią z bezpłtnego ubezpieczenia zdrowotnego latami. Spora część bezdomnych z kolei to alkoholicy stawiający wyżej wódkę niż dach nad głową. I na pewno nie jest to wina rządu.

  Odpowiedz
 • 123(2009-07-21 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  do :Ad 2 masz racje , do 1 filozofujesz i nic wiecej winni pokazac wszystko to co maja, socjalizm sie skonczyl wiem najlepiej wyciagac raczki do panstwa a swoj majatek ukryc nie!!!

  Odpowiedz
 • tak myślę(2009-07-21 13:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ja nie myślę o takich cwaniakach którzy zarabiają krocie i wzięli kredyt na budowę domu lub domów po to tylko , żeby fiskus nie zorientował sie ile maja dochodu i skąd czerpią dochód. Takich jest sporo i to oni zyskują wszędzie . Raz , że kominowe zarobki dla nich ,wiedzą jak się ustawić , by zewsząd korzystać. Wstydu za grosz nie mają.Otrzymują wysokie pobory , odszkodowania wrazie utraty pracy i jeszcze chcieliby z korzystać z tej ustawy. A skorzystają napewno i odbiorą z Urzędu Skarbowego przy odliczenia od podatku rocznego.
  Tylko o tych co uczciwie pracowali , a obecnie nie mają pracy bo ich zakłady zostłay zlikwidowane , a państwo nie zapobiegło likwidacji. Przeważnie to sa ludzie młodzi którzy zaciągneli kredyt na mieszkanie lub dom . I znaleźli się w sytuacji nieciekawej . Jak nie zapłaca raty , to ich czeka eksmisja , gdzie pod most. I zasilą grono już nie bezrobotnych , a bezdomnych, którym państwo nie dało szans wcześnie. Czy oto chodzi.

  Odpowiedz
 • oo(2009-07-21 13:46) Zgłoś naruszenie 00

  A udział w spadku? Masz 1/10 domu jednorodzinnego, w którym nie mieszkasz. To też będzie dyskwalifikacja.

  Odpowiedz
 • Helikopter(2009-07-21 19:10) Zgłoś naruszenie 00

  O tych dopłatach więcej się gada niż robi żeby zrobić wrażenie że rząd coś działa !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane