Dla jakich firm dopłaty do pensji dla pracowników

autor: Łukasz Guza, Bartosz Marczuk20.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 20.07.2009, 10:00

Firmy, które ucierpiały w kryzysie, otrzymają dopłaty do pensji pracowników. Wszystkie będą też mogły elastyczniej kształtować czas pracy podwładnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • BRAWO DONALD- a może tak STAN WOJENNY wprowadź(2009-08-03 09:23) Zgłoś naruszenie 00

  aby ludzie "mieli twoją ******* wypłatę i pracę abyś Ty nie musiał im płacić z roztrwonionego (na pensje Eurosamozwańczychosłów) budżetu -zasiłków"?
  Donald wcale nie jest LIBERAŁEM -to chimera...
  Otóż tam gdzie jest liberalizm pracodawca płaci tyle pracownikowi aby ten ochoczo przychodził do pracy lecz Donald jako reprezentant PSEUDOpracodawców nie chce płacić -ON jak za stanu wojennego: chce zmuszać USTAWAMI aby ludzie musieli pracować za nędzne pensje i za rzekome prawo do *******.. pracy.
  Otóż Panie Donaldzie -Pański pakiet kryzysowy to nic innego jak zmuszanie ludzi za nędzną pensję do pozostawania w dyspozycji POtworów i nie ma nic wspólnego z Liberalizmem który polega na tym -płacę i są chętni a nie udaję że płacę a wymagam.

  Odpowiedz
 • Niewolnictwo w Polsce już funkcjonuje zgodnie z pr(2009-08-03 09:27) Zgłoś naruszenie 00

  Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny - --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rząd --- Przecież to Legalne NIEWOLNICTWO!!!--- a gdzie swoboda gospodarcza- czyżby pracownik nie mógł dodatkowo prowadzić działalności gospodarczej po godzinach pracy bo Jan musi pozostawać do usług JAŚNIE PSIE PANA przez całą dobę który płaci za cały dobowy dyżur 5zł.
  Niestety ten sprytny Niewolniczy przepis praktykuje się Już masowo bo pseudo-pracodawcom państwowym pozwala on oszczędzać na ilości etatów osób zatrudnianych!!
  W mojej firmie oszczędza się na pracownikach nakazując dyż domowe ale Prezesów już mamy 4 a dyrektorów 14 . -Oni za to wożą dupska służbowymi pojazdami. Mała firma energetyczna na Śląsku!
  Mało tego Oni zmuszają ludzi aby dojeżdżali na awarie własnymi prywatnymi pojazdami skutkiem czego wielu korzysta już ze świadczeń w ZUS-ie.
  Czy Ktoś ma wątpliwości że jest to początek systemu Niewolniczego w dodatku zaakceptowanego i zalegalizowanego przez SEJM RP.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane