Za wadliwe wykonanie pracy nie należy się pensja

autor: Leszek Jaworski18.07.2009, 03:00

Jeżeli pracownik z własnej winy nie wykonał albo nienależycie wykonał swoje obowiązki, pracodawca może nie wypłacić albo odpowiednio obniżyć pensję z tego powodu. O fakcie tym powinien poinformować pracownika pisemnie oraz wskazać przyczynę swojej decyzji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Trocky(2009-07-18 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mówcie tego Balickiemu. Bo przestanie w ogóle płacić.

    Odpowiedz
  • BARDZO TO POPIERAM!!!(2009-07-18 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    1/Powinno odejść w niepamięć powiedzenie " CZY SIĘ STOI, CZY SIĘ LEŻY, 5tys. SIĘ NALEŻY".
    2/Firmy samozwańcze /firma krzak - naciągacze wszelkiej maści/ , niech wyciągną sobie wnioski - ŻE NA WSZYSTKO TRZEBA UCZCIWIE ZAPRACOWAĆ.
    3/ Bez pracy nie ma kołaczy.

    Odpowiedz
  • realista(2009-07-18 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    W takim razie posłowie powinni jeszcze płacić odszkodowania za swoją pracę, a nie brać pobory.

    Odpowiedz
  • !(2009-07-18 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ta zasada ma zastosowanie poza zakładami RODZINNYMI...I wobec osób spoza klanu,którym mozna w takiej atmosferze zarzucić wszystko.

    Odpowiedz
  • filologini(2009-07-18 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczynamy od rządu i polityków:) Niech dadzą dobry przykład. Społeczeństwo jest klientem.

    Odpowiedz
  • grzegorz t(2009-07-19 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    jak się patrzy na drogowców i ich owoce pracy to faktycznie można sobie zadać pytanie za co im płacić?.

    Odpowiedz
  • JakoTako(2009-07-19 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    -"Polega ona na braku wywiązania się z obowiązku należytej staranności z winy umyślnej, jak również nieumyślnej, w tym niedbalstwa." - Bardzo mi to pasuje do naszych urzędników administracji samorządowej i rządowej tylko czy ten przepis będzie ich dotyczył !!?

    Odpowiedz
  • ir(2009-11-19 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jak chcą zwolnic to dziurę w całym Takiego bezprawia to nigdy nie było Chyba im pasuje tak zmieniac pracowników

    Odpowiedz