2,3 mld zł mniej na pomoc społeczną i świadczenia rodzinne

15.07.2009, 16:30; Aktualizacja: 15.07.2009, 18:57

W związku z nowelizacją ustawy budżetowej, wydatki resortu pracy na pomoc społeczną i świadczenia rodzinne zostaną zmniejszone o 2,3 mld zł - przewiduje projekt, przyjęty dziś przez Komisję Polityki Społecznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • ASIA(2009-07-15 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego nie przywrocą starych progow podatkowych ?- boją sie że im za duzo zabiorą? niech ICH SZLAG TRAFI!!!

    Odpowiedz
  • ROZGORYCZONY(2009-07-15 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH ZLIKWIDUJĄ KRUS!!! I NIECH ZREZYGNUJĄ DLA DOBRA BUDŻETU I PANSTWA Z CZĘSCI SWOJEJ PENSJI ZA SIEDZENIE NA DUPIE!!!

    Odpowiedz
  • szyblucki(2009-07-15 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry ruch. Teraz likwidować kretynskie instytucje jak RPO, minister do.s rownouprawnienia Izba turystyczna itp.

    Odpowiedz
  • b(2009-07-15 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Samozatrudniajacym sie menadzerom podwyzszyc prog z 19% na 40% i nie zabierac pieniedzy biednym dzieciom, ktorych okolo 20-3-% zyje w nedzy.

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-07-15 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    kryzys boli niestety.państwo staje przed faktami a fakty są takie pieniędzy podatnika polskiego jest kilkanaście miliardów zł mniej niż rok temu, wiec z dzielenie tych co są to prawdziwy dramat a nie zapowiada się w kolejnych latach ze będzie lepiej nie patrząc jaka opcja polityczna będzie przy władzy.Tak naprawdę to tylko ludzie którzy mają i będą mieć prace będą jako tako żyli dla reszty ,a tym bardziej ludzi korzystającej z opieki społecznej to koniec.

    Odpowiedz
  • 3(2009-07-15 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    tytul powinien brzmiec: "rozdamy 2,3 mld pln mniej". panstwo ma pomagac i chronic a nie dawac.

    Odpowiedz
  • Realista(2009-07-15 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ WYBORCZYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

    Polska zasługuje na cud gospodarczy
    ________________________________________
    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy

    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty

    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic

    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ

    5. Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych

    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012

    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce

    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet

    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.


    Nie ma co narzekać

    W końcu liczyliśmy na CUDA

    Odpowiedz
  • młody liberał(2009-07-15 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    do realista;wymieniłeś 10 punktów z kampanii wyborczej PO OK. TO JA MAM DLA CIEBIE PARĘ PYTAŃ
    1.wymień mi postulaty które zostały zrealizowane poprzednia a wiec koalicja PIS LPR SAMOOBRONA.
    2 Pokaz mi kraj na świecie gdzie jest przynajmniej 60 % realizowane zapowiedzi z kampanii politycznej .
    3.czy wierzysz jak by dzisiaj rządziła inna opcja polityczna obietnice wobec wyborców by spełniała?.

    Odpowiedz
  • Paulina(2009-07-15 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    PO nie zależy na wspieraniu rodziny, dąży do zlikwidowania zasiłków rodzinnych na dzieci. W innych krajach starej UE zasiłki rodzinne dostają wszystkie dzieci, dlaczego u nas prowadzona jest polityka antynarodowa i zabiera się pieniądze dla dzieci ? TO JEST JAK ZŁY SEN !!!

    Odpowiedz
  • s(2009-07-15 23:36) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego nie ureguluje się sprawy krus , dlaczego nie sciaga sie naleznych podatków, dlaczego nie przywróci sie poprzednich progów podatkowych itd itd...
    zabiera sie najbiedniejszym

    Odpowiedz
  • caterpillar(2009-07-16 04:12) Zgłoś naruszenie 00

    nawiązując do wypowiedzi "młody liberał": życzę "Tobie" takiej pracy, która to "jako tako" zapewni, spróbuj popracować za minimum, w pracy bardziej skomplikowanej od "Twojej" pismaku, a jeśli powiesz mi jeszcze że podpiszesz na siebie lojalkę, albo weksel ... bo tego chce Twój pracodawca, to wtedy chyba będziesz mógł zamieszczać "Twoje" "liberalne" komentarze.

    Odpowiedz
  • Do liberała(2009-07-16 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Takiego rządu , który tyle naobiecywał , a przy tym nic nie zrealizował jeszcze nie mieliśmy. Tusk przewodzi - jest w tym najlepszy. Podaj mi przynajmniej jeden pozytywny konkretny przyklad spełnienia obietnic. Tylko dlatego nie ogłasza się całkowitej plajty, bo mamy jeszcze co sprzdawać ze "sreber narodowych". Bez sprzedaży majatku narodowego i przeznaczenia środków na przejedzenie, rząd nie utrzyma się. Przyznał to sam Pawlak. To nie jest rządzenie, a żenada. lepiej żeby Tusk został sobie na boisku i kopał piłkę, bo rządzić to nie potrafi.
    Takiego dna za PISu nie mielismy.

    Odpowiedz
  • zrozpaczona matka(2009-07-16 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    To smutne i przygnębiające co dzieje się w naszym kraju, znowu zabiorą najuboższym, bo tak najłatwiej, a powinni zacząć od siebie, uszczuplić diety, premie, zmniejszyć administrację itp. na wieżowce za 200mil to ich stać czy wypłacać mediom takie pieniądze...nie ma i nie będzie sprawiedliwości na tym świecie. Dlaczego np. Niemcy płacą rodzinnego na zdrowe dziecko 150 euro tj.około 600zl , a ja pobieram na niepełnosprawne dziecko 420zl i jeszcze mogę to stracić jak nie zniosą kryterium dochodowego...wyć się chce!!!

    Odpowiedz
  • PRZERAŻONA JUTREM MATKA(2009-08-05 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    TO MOŻE JEDNAK EUTANAZJA CHORYCH I NAJUBOŻSZYCH.WTEDY DLA PROMINENTÓW ZOSTANIE JESZCZE WIĘCEJ DO PODZIAŁU.

    Odpowiedz
  • Paulina(2010-06-12 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie "WYPAROWAŁY" posty napisane po 5.08.2009 ?
    Czy GP stosuje cenzurę?

    Odpowiedz