Reforma systemu emerytalnego funkcjonariuszy w 2011 roku

autor: Bożena Wiktorowska14.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 14.07.2009, 13:48

Związki zawodowe domagają się, aby renta inwalidzka policjanta mającego orzeczoną całkowitą niezdolność do służby i pracy wynosiła 100 proc. uposażenia z ostatniego miesiąca.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • policjant(2009-07-14 06:51) Zgłoś naruszenie 00

    No to nasi dzielni byli zomo-milicjanic i sb przejdą w następny wiek.
    I tak naprawdę to tam się nic nie zmieni - 30 tys na ulicach -70 tys praca biurowa i narzekanie że brak czasu na kawę i mała kasa-trupy i bandziorów oglądają w telewizji albo na zdjęciach robionych od czasu do czasu przez techników.

    Odpowiedz
  • ada(2009-07-14 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 8 Już teraz mundurowi mają zwolnienia lekarskie płatne 100% i okres ten zalicza się jako okres składkowy (cywile maja płatne 75% - zwolnienie szpitalne i 80% pozostełe i oczywiście okres traktowany jest jako nieskładkowy)

    Odpowiedz
  • sam(2009-09-15 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nie widzicie, że te zmiany emerytalne mundurowych nic nie wnoszą nowego i tylko mydlą oczy dla społeczeństwa bo tak naprzykład po 15 latach było 40% a teraz po 20 latach 45%, ale za każdy przepracowany rok w nowej ustawie jest naliczane 3% a dotychczas było 2,6% więc nic się w praktyce nie zmieni i będzie jak było czyli po staremu i po co ten krzyk związków zawodowych policjantów. Szkoda tylko, że cywilne związki zawodowe nic nie robią w tej sprawie albo tylko udają, że problemu nie ma.

    Odpowiedz
  • bob(2009-08-10 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zlodzieje a moze 300% ostatniego wynagrodzenia, zwykla renta inwalidzka 600zl a policjanta ma byc 4 tys., te zwiazki zawodowe policjantow pogielo, choc na miesiac zagonic ich do prawdziwej roboty tak zeby zapracowal na chleb dla calej rodziny np na budowie. Aha i dlaczego od 2011, pilnie od 2010 i nie tylko z rentami ale takze z calym systemem wczesniejszych emerytur !!!

    Odpowiedz
  • biedny wyrobnik(2009-08-10 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    a moze lepiej to powiazac z najnizsza rentą wyplacana w Polsce np. renta policjanta 2 razy wieksza jak najnizsza w Polsce. I niech nie straszą ze nikt nie pojdzie do policji, ze wszyscy odejda i takie tam ******** - WYWALIC WSZYSTKICH BEZ PRZYWILEJOW, przyjac mlodych nie przesiaknietych ta zgnilizna prl-owska, juz rozwiazali WSI a ile bylo szumu ze sie Polska zawali, smiechu warte

    Odpowiedz
  • tik(2009-07-31 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ta renta, czy emerytura wynosi 250%, tylko proszę za nią opłacić należne składki w wysokości pokrywającej świadczenia za okres do średniej życia!

    Odpowiedz
  • Rozgoryczona.(2009-07-23 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Piszecie związki zawodowe się domagają,,, a gdzie były jak dołożono 5 lat dodatkowo kobietom i od 1954 rocznika ...emerytura przysługuje od 60 lat bez żadnego okresu przejściowego, praw nabytych...a gdzie były wówczas ZWIĄZKI ?

    Odpowiedz
  • były robol z SC Policji(2009-07-14 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Za pracę związaną z odpowiednim ryzykiem powinna być odpowiednia płaca i pracujący powinien decydować ile odłożyć i kiedy przejść na emeryturę. Wszelkie przywileje o kant d...py potłuc. A tak realnie to popieram wypowiedzi kwestionujące przywileje dla wszelkiej maści policyjnych, mundurowych pierdzistołków. Albo jest urzędnikiem i obowiązują go powszechne zasady, albo policjantem (a szczególnie policjantką), a wtedy w patrol i niech gania bandziorów jak inni policjanci.

    Odpowiedz
  • Ewa -1956r.(2009-07-14 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego tylko prawa nabyte dotyczą policjantów?
    Dlaczego kobietom bez żadnej osłony "dodano" 5 lat i bez żadnego okresu ochronnego! (rocznik 1954 i dalsze) !
    Dlaczego zmienia się jednostronnie umowy dot.OFE ! i nie wolno się nam wypisać, i powrócić do ZUS (nam którzy dobrowolnie się zapisali do OFE kobieta -rocznik (1956).
    I to jest Państwo prawa??? taki przykład dajecie młodym!!!

    Odpowiedz
  • andrzej(2009-07-14 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    Prawdziwi funkcjonariusze-TAK,ale sekretarki,kadrowe,księgowe,magazynierzy,BHP-wcy i cała szeroko pojęta i rozbudowana administracja-NIE.

    Odpowiedz
  • płatnik składek(2009-07-14 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    No to mamy jakieś dwie kategorie Polaków. Jedni zasuwają do 65, a jak dostaną rentę to niewiadomo czy te pieniądze mają starczyć na jakiś abonament w śmietniku za stołówką czy na co innego?
    Drudzy, emeryturka po 15 lata, a jak się rozchoruje to czy się stoi czy się leży cała pensja się należy.
    Rozumiem jakieś tam przywileje, ale to już GRUBA przesada.
    100 % renty to może wtedy gdy odniósł ranę na służbie, a nie dlatego, że robił w ogródku i go poszczykło jak marchewkę wyrywał.

    p.s. Bardzo jestem ciekaw ilu by nagle zaniemogło jakby im płacili tyle samo za robienie i za nierobienie.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-07-14 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Od 20 lat MO pod przywódctem MO nic nie robi tylko "walczy" o przwileje. Obecne przywództowo MO przecież w latach 1980-1983 prosiło Kiszczaka o przyjęcie na posadę by bronić socjalizmu jak wolności. I Co ? raptem zminiło zdanie?! Co obecy komendat główny MO nie wie jak jest np. w Niemczech ?

    Odpowiedz
  • biznesmen Maciek z Wroclawia(2009-07-14 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    KOMPROMITACJA
    rząd nie ma pomysłu jak rozwiązać tą skandaliczną sytuację,przyznawania 35-letnim bykom emerytury,to kpina nigdzie na świecie tak nie ma.
    Polska to najgłubszy kraj jaki sobie mozna wyobrazić.Zamiast promować ludzi biednych, pomagać emerytom co maja po 600 zł emki,niepełnosprawnych,wspierać przedsiębiorczość,ułatwiać życie gospodarcze dla młodych,obniżak składki ZUS,obecna przypominam nierobom z Policji to 877 zł i nieważne,że kryzys,trzeba wybulić,bo inaczej ZUS naliczy z odsetkami,a wy nawet nie płacicie składek na ubezpieczenie emerytalne.Czy to nie wstyd,mam wrażenie,że cały ten rząd z Tuskiem na czele czegoś się boi,domyślmy się czego.
    Brawo za zreformowanie emerytur mundurowych,mieli dobrze będą mieli jeszcze lepiej.Jeżeli ustawa wejdzie od 2011 roku,to pierwszy emeryt z nowego systemu bedzie w 2031 roku,POpaprańcy.

    Odpowiedz
  • 997(2009-07-14 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ustawa powinna obowiązywać od święta policji tego roku.
    To jest paranoja żeby w tym wieku komendantem mógł być były zomowiec po szczytnie z tzw. budowlanej lub sportowej kompanii ,szefem niższej komórki organizacyjnej -komisariatu,referatu czy ogniwa nieuk bez matury. A na dodatek
    leń mający prawo do emerytury po 15 latach z podniesionego ostatniego uposażenia Bo jak wytłumaczyć słowa policjanta zarabiającego 3tys. mówiącego jaka płaca taka praca , a trupa bandytę widział w telewizji./ Oczywiście nie dotyczy to wszystkich .
    Są tam ludzie z wykształceniem którzy prawidłowo by wykonywali swoje obowiązki i tak naprawdę im wszystko jedno czy to będzie 20 czy 25 lat,ale cóż jak promuje się młodych ale tzw. plecaków bo promują ich skażeni dawną epoka z obawy żeby czasem młody i wykształcony ich nie przeskoczył
    Pewnie dlatego ta ustawa będzie dalej chronić starych i ich dobre posadki.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2009-07-14 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie Policjanci musicie zrozumieć że te przywileje emerytalne które posiadacie muszą ulegnąć zmianie . Na przechodzenie na emeryturę po 15 latach służby nie ma przyzwolenia społecznego !!! Dla kobiety z 37 letnim stażem pracy urodzonej w dniu 1 stycznia 1954 roku nie zrobiono wyjątku musi dodatkowo jeszcze pracować 5 lat , do osiągnięcia wieku 60 lat. To samo dotyczy męzczyzn z rocznika 1949 - 40 letni staż pracy też nic nie daje dolożono jeszcze 5 lat pracy od 1 stycznia 2009 r emerytura w 2014 roku . Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość w naszym kraju , żeby ludzie starzy schorowani pracowali na Wasz dobrobyt .

    Odpowiedz
  • 121(2009-07-14 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    No to będzie lepiej jak za komuny. Świetne zmiany.

    Odpowiedz
  • Mundurowy(2010-01-18 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    1. Rozmundurować szeroko pojętą administrację.
    2. Dać do wyboru - albo renta, albo emerytura.
    3. Wywalić wszystkich nierobów i zatrudnić takich jak "biedny wyrobnik" - niech zobaczą jaka lekka jest służba w Policji, SG lub SW (nie za biurkiem).
    4. Największe przywileje ma wojsko, dlatego cicho siedzi - popatrzcie na nich.
    5. Prześwietlić ZUS, który krzyczy, że jest biedny, a znam trochę osób z rentą "po znajomości", np. "ślepego", który jest myśliwym i na polowania chodzi.
    6. Każda grupa walczy o swoje - winny jest system, ZUS mówi, że jest biedny - biedny pałacu sobie nie stawia - tak samo NFZ.
    7. Biedny wyrobniku, w małych miasteczkach służby mundurowe nie mają problemu z kadrą, jednak w dużych miastach jest problem i to duży.
    8. Zlikwidować służby mundurowe i społeczną inicjatywą poprzeć wniosek "Broń dla każdego", a co, zaoszczędzimy na służbach, a lud sam porządku niech pilnuje.

    Odpowiedz