ZUS informuje o stanie kont emerytalnych

autor: Bożena Wiktorowska10.07.2009, 09:50; Aktualizacja: 10.07.2009, 13:47

Do końca czerwca ZUS przesłał 13 mln ubezpieczonym informacje o zwaloryzowanym kapitale początkowym oraz o składkach na ubezpieczenie emerytalne zapisanych na ich kontach emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • A to jest wszystko gów.. warte i bez zaufania ....(2009-07-10 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    zapaść EMERYTUR nadchodzi -pieniędzy na EMERYTURY nie ma i nie będzie,przez LIBERAŁÓW!!bo to oni wszystkim bez względu na zawód – powtarzam bez względu na zawód , zafundowali minimalną płacę..co doprowadziło, że od takiej odprowadzane są szczególnie przez młodych składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma .Przecież do emerytury liczy się ostatni dziesięcio letni z 20 lat okres zarobkowania a pozostałe lata nie są uwzględniane?-więc po co wykazywać wysokie dochody?. Tracą nie tylko pracujący obecnie ale również emeryci i chorzy obecni i przyszli .Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,a jak się to odbije na przyszłym systemie emerytalnym -ZAPAŚĆ . Minimalna płaca musi być określona i uzależniona od wykonywanego zawodu bo inaczej z nami koniec!!Liberalizm to zacofanie i oszustwo!

    Odpowiedz
  • Czytelny podpis:(2009-07-10 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zakład Ubezwłasnowolnień Społecznych

    Szanowny Panie


    w związku z trwającą obecnie dramatyczną sytuacją Zakładu Ubez. Społecznych i wysoką dziurą budżetu państwa wynikającą z poniżej omawianych przyczyn zwracamy się do Państwa o wyrażenie dobrowolnej zgody na powtórne przeliczenie Pani/a emerytury poprzez wypełnienie poniższego formularza zgody.

    Zakładu Ubez. Społecznych zmuszony obecnie jest szukając środków na bieżąca działalność, zaciągać kredyty bankowe.

    Z naszych danych wynika, że Pański 20 letni staż pracy w górnictwie jest stosunkowo krótki w stosunku do obecnie zatrudnionych w przemyśle. Równocześnie z danych tych wynika ,że zakłady pracy w których Pan był zatrudniany nie odprowadzały do ZUS-u żadnych dodatkowych składek wynikających z zatrudniania Pana/i na stanowiskach szkodliwych i niebezpiecznych.

    Prosimy Państwa o wyrozumiałość ale ZUS finansowany jest ze składek odprowadzanych przez samych zatrudnionych i Ich zakłady pracy.

    Dlatego Zarząd ZUS szukając oszczędności przy braku środków na bieżącą działalność prosi Pana o wypełnienie załączonego formularza zgody na ponowne przeliczenie Pana/i emerytury „w celu pomniejszenia przelicznika emerytalnego” i odesłanie go na podany adres zwrotny.
    Tylko w ten sposób Zakład Ubez. Społecznych będzie w stanie dostarczać Wam systematycznie Wasze emerytury.


    Formularz zgody.

    Wyrażam zgodę na ponowne przeliczenie wysokości mojej emerytury ze względu na trudną sytuacje Zakład Ubez. Społecznych spowodowaną stosunkowo krótkim moim stażem pracy oraz faktem ,że zakłady pracy w których pracowałem nie odprowadzały za mnie żadnych dodatkowych składek z tytułu zatrudniania mnie w niebezpiecznych warunkach pracy.


    Data: …...

    Odpowiedz
  • kobieta z 1954r. - 35 lat składek ZUS(2009-07-10 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedź do 1 komentarza . Niestety nie jesteś na czasie w przepisach. Nie ma emerytur liczonych z zarobków z 10 kolejnych lat z ostatnich 20 lat. Koniec tego naliczania. to dotyczy kobiet urodzonych do 1953r. oraz mężczyzn z 1948 roku pod warunkiem, że posiadają 30 kobieta a mężczyzna 35 lat pracy. Wszystkie następne roczniki choćby miały dużo większy staż pracy ( nawet i 40 lat) odejdą na emeryturę po osiągnięciu ustawowego wieku kobieta 60 lat a mężczyzna 65 lat a emeryturę będą mieli naliczoną wyłącznie od kwoty uzbieranych na swoim koncie składek. Nie będzie żadnego okresu przejściowego dla tej grupy ludzi , takie emerytury od wpłaconych składek od 2014 roku będzie nam wyliczał ZUS. KOMENTARZE nr 1 i nr 2 są z tego samego komputera co widać po numerku IP. Oj nieładnie, nieładnie.

    Odpowiedz
  • realista(2009-07-10 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej byc policjantem i po 15 latach nie przejmując sie niczym idziemy na emeryturkę :)

    Odpowiedz
  • ona(2009-07-10 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    No chciałabym wiedzieć ilu ludzi na emeryturze dostaje ponad 1500 zł! A to, że sytuacja w ZUS-ie jest dramatyczna to każdy widzi. Powinni to w diabły zamknąć. Jak najszybciej. Ja już dawno przestałam wierzyć w to, że z tego ZUS-u jakieś przyzwoite pieniądze dostane. Przy wyborze OFE nie liczyłam na ich durne losowanie i cieszę się, że jest coś takiego jak III filar, na którym można odkładać pieniądze i nikt ci jeszcze nie zabierze wypracowanej przez towarzystwo emerytalne części zysku w postaci podatku. Można sobie w dużym, stabilnym towarzystwie takim jak Aviva, czyli jeszcze do niedawna CU, mieć konto emerytalne czy to w II czy III filarze i wiesz ile masz na koncie, w jakiej wysokości jest pobierana prowizja i dokładnie wiesz co się z twoimi pieniądzmi dzieje. A z ZUS-em? Jedna wielka machloja.

    Odpowiedz
  • do kobiety z nr 3 -nieładne to jest że Ty mimo(2009-07-10 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    równości płci odejdziesz 5 lat wcześniej ,czym się różni mężczyzna od Ciebie ,czy On nie chce pożyć na emeryturze?
    A Kto im jeszcze zaufa?-a co ja będę miał za Waszą legalna pracę? --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was ...

    Odpowiedz
  • czytajacy(2009-07-13 06:02) Zgłoś naruszenie 00

    Cytat :" W informacji o stanie konta w ZUS podane są zwaloryzowane składki na ubezpieczenie emerytalne za lata 1999–2006 z wyłączeniem składek do OFE oraz wpłacone za 2007 rok z podziałem na miesiące"- Co za bzdury wypisuje autor tego artykulu? Przeciez taka informacja za wymieniony okres zostala przekazana w roku ubieglym. Artykul napisany rok temu a teraz upubliczniony chyba tylko dla zbicia kasy? Jeśli wszystkie artykuły są tak wiarygodne to GAZETA PRAWNA SCHODZI NA PSY

    Odpowiedz
  • Mężczyzna - 60 lat(2009-08-26 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Niewiem kto podał informację o wysłaniu przez ZUS informacji do wszystkich ubezpieczonych ? Zbliża się 31 sierpnia, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem w tym roku żadnej informacji, więc po co to chwalenie się ZUS-u

    Odpowiedz
  • kobieta lat 54(2009-10-11 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kobieta lat 54- 35 lat pracy w tym oczywiście wspaniały urlop wychowawczy/4dzieci/ i nie zgadzam się z Pan ,który szuka równości płci.Lata pracy powinny decydować o możliwości przejścia na emeryturę.LUDZIE ,którzy są dobrej kondycji i chcą pracować niech pracują nawet powyżej 65 lat.Nie dzielmy się .Ja nie widzę się w swoim zawodzie po 60 a jeszcze gorzej z przekwalifikowaniem .

    Odpowiedz