Jakie wydatki musi zwrócić pracodawca pracownikowi odwołanemu z urlopu

autor: Tomasz Tatomir02.09.2008, 03:00; Aktualizacja: 02.09.2008, 13:33

Pracodawca, który odwołał pracownika z urlopu, powinien zrekompensować mu poniesione w związku z tym koszty. Czy wszystkie wydatki pracownika pracodawca musi mu zwrócić?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • hjhj(2008-09-02 17:00) Zgłoś naruszenie 00

  "ednoznacznie przyjmuje się, iż koszty zakupu sprzętu turystycznego, odzieży sportowej, niezbędnych szczepionek czy badań lekarskich nie należą do wydatków pozostających w bezpośrednim związku z odwołaniem pracownika z urlopu. Do kosztów tych nie zalicza się także utraconych przez pracownika korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby do odwołania nie doszło (np. zarobki z tytułu pracy sezonowej)."

  przeciez to bzdura. skoro np. szczepionki sa bezposrednio zwiazane z wyjazdem i w innym wyapdku pracownik by ich nei przyjal to sytaucja jest jasna. podobnie sie ma rzecz ze sprzetem sportowym, ktory zostal nabyyt tylko w zwiazku z wyjazdem co latwo udowodnic.

  Odpowiedz
 • prawnik(2008-09-02 08:09) Zgłoś naruszenie 00

  Jednoznacznie przyjmuje się, iż koszty zakupu sprzętu turystycznego, odzieży sportowej, niezbędnych szczepionek czy badań lekarskich nie należą do wydatków pozostających w bezpośrednim związku z odwołaniem pracownika z urlopu.

  Tu autor artykułu nieco uogólnił sprawę. Istnieją bowiem sytuacje, w których pracodawca będzie zobowiązany do zwrotu powyższych kosztów. Dotyczyć to będzie sytuacji, gdy sprzęt turystyczny został dopasowany do nabywcy i z tego powodu nie mozę być użyty przez inną osobę i nie podlega zwrotowi, a jednoczęsnie nie mozę być wykorzystany w późniejszym terminie. Przykłady takich sytuacji, aczkolwiek, raczej jednostkowych, mozna zanleźć w orzecznictwie sądów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane