Na IKE będzie można wpłacić prawie 10 tys. zł rocznie

autor: Paweł Jakubczak02.09.2008, 03:00; Aktualizacja: 28.10.2008, 16:26

Z IKE w trakcie oszczędzania będzie można wycofać część środków i nie spowoduje to rozwiązania umowy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • Ewa(2008-11-16 22:10) Zgłoś naruszenie 00

  to jaki ten limit w końcu będzie w 2009 roku. Coś wiadomo ?

  Odpowiedz
 • shr(2008-09-02 12:42) Zgłoś naruszenie 00

  do 5: To będą się uczyć na błędach, poza tym powinna być przez jakiś czas stosowna kampania informacyjna. Zresztą tak to właśnie wygląda w USA i jakoś to działa. Jak na razie najlepiej niż we wszystkich innych systemach. Poza tym, ostatecznie można zrobić ubezpieczenia obowiązkowe, ale nie w ZUS, tylko w prywatnych ubezpieczalniach, które zarabiają i inwestują pieniądze. Niech to będzie na zasadzie wolnej konkurencji, jak w przypadku ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów.

  Odpowiedz
 • dsf(2008-09-02 12:23) Zgłoś naruszenie 00

  ale super fajnie juz ide sobe odlozyc

  Odpowiedz
 • Herman von Knypke(2008-09-02 11:43) Zgłoś naruszenie 00

  SHR ty chyba w bajki wierzysz. Ty wiesz co by się stało za kilka lat? Te tysiace bezmyslnych obywateli, co wolą sobie kupic plazmę zamiast ubezpieczenia mieszkania lub domu zdemolowałoby nam STOLYCĘ. Ludziom nie chce się wydac kilkuset złotych na ubezpieczenie majatku a myslisz, że wywala naprawde duża forsę na emerytury ?

  Odpowiedz
 • `wooj(2008-09-02 09:04) Zgłoś naruszenie 00

  Państwo i jego rządy tworzą niemoralne struktury w porozumieniu z bankami i zawsze jego własny obywatel jest stratny w imię rzekomego dobra społecznego.Taki IKE czy dawna Kasa MIeszkaniowa (twory nowej Polski) zawsze dawały wyższy zysk ich twórcom a nie składkowiczom.W OFE tak samo za spadki na giełdzie straty pokrywa ciułacz a prowizje związane z zarządzaniem nie majmą z tym zadnego związku i są na dobrym poziomie.Nawet odszkodowania z tzw.Niemieckiego Pojednania za pracę w obozach dały dobre dochody zarządcom fundacji a dla niektórych poszkodowanych były jak kpina starczego losu.Czy kiedyś dożyję aby sejm rząd włdza w naszym kraju była po stronie własnego obywatela a nie dla siebie.Były Premier tego kraju powiedział,że nie można oskarżyć sejmu za bubel prawny jak było z ustawą "203" i tak jest dalej.Na starość nie ma sprawiedliwości w naszym kraju.Może dobrze że wyjeżdżają?

  Odpowiedz
 • shr(2008-09-02 08:25) Zgłoś naruszenie 00

  Najlepszym systemem jest taki, w którym każdy sam zapracowuje na swoją emeryturę. Jest to system, w którym interwencjonizm państwowy jest ograniczony do minimum, w którym państwo nie decyduje, że wie lepiej od obywatela co zrobić z jego pieniędzmi. To jest jedyne wyjście, inaczej nigdy z tego błędnego koła nie wyjdziemy, zwłaszcza przy recesjach, bessach itp. To jest też jedyny system, który mobilizuje ludzi do uczciwej pracy oraz do odpowiedzialności za własne działania. Zaś system wymiany pokoleń jest po prostu niemoralny. I żadne IKE tego nie zmieni.

  Odpowiedz
 • shr(2008-09-02 08:24) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy nie oszczędzają sami na emeryturę, bo to, co mogliby sami odłożyć zabiera im ZUS. Gdyby mnie ZUS nie zabierał moich własnych pieniędzy, to mógłbym je wpłacać prywatnemu funduszowi. I po osiągnięciu wieku emerytalnego zamiast 500 zł emerytury od ZUS miałbym kapitał, który gromadzony i inwestowany wyniósłby ok. 2 mln złotych. Nie ulgi zatem, ale likwidacja ZUS, szanowny Panie. Ulgi niewiele dadzą, bo nie ma ich od czego naliczać to raz, a dwa - kolejne "ulgi" i mnogość podmiotów powoduje tylko nadmierne skomplikowanie, na którym tylko skarb państwa zarobi. A powinien stracić ZUS, i to wszystko.

  Odpowiedz
 • shr(2008-09-02 08:23) Zgłoś naruszenie 00

  Z czego Polak ma odkładać do IKE? Co mu zostanie po tym, co ukradł mu ZUS? IKE nic się nie różni od III filaru i płacić będą tylko ci, co mają bardzo dużo pieniędzy. Zamiast kontynuować IKE czy OFE należy zlikwidować conajmniej obowiązek ubezpieczeń społecznych w ZUS i zrobić wolną konkurencję pomiędzy ubezpieczycielami, jak to jest w przypadku ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów lub nawet w całości zlikwidować obowiązek ubezpieczeń społecznych, to obywatele sami sobie odłożą na emerytury czy inne świadczenia. Będą płacić 1/4 tego, co złodziejskiemu ZUS-owi, zaś emeryturę będa mieć 4x wyższą niż obecnie.
  ZUS powinien zostać zniszczony. To instytucja pasożytnicza, w najwyższym stopniu szkodliwa dla gospodarki, blokująca jej rozwój oraz rozwój miejsc pracy, nie pozwalająca rozwinąć skrzydeł mikroprzedsiębiorstwom, zarzynając ich nadmiernymi składkami. Nie pomnę, że nie znajdująca oparcia w Konstytucji od 1 stycznia 1997 roku i utworzenia indywidualnych kont emerytalnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane