Mniej osób może otrzymać dopłaty do pensji

autor: Łukasz Guza06.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 06.07.2009, 09:29

Senat powinien doprecyzować zasady udzielania subsydiów płacowych dla firm. W przeciwnym razie mogą one trafiać tylko do pracowników zarabiających niewiele ponad płacę minimalną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • A może by tak prośba do ZUSu(2009-07-06 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  ...Zakład Ubezpieczeń Społecznych

  Szanowny Panie


  w związku z trwającą obecnie dramatyczną sytuacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wysoką dziurą budżetu państwa wynikającą z poniżej omawianych przyczyn zwracamy się do Państwa o wyrażenie dobrowolnej zgody na powtórne przeliczenie Pani/a emerytury poprzez wypełnienie poniższego formularza zgody.

  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zmuszony obecnie jest szukając środków na bieżąca działalność, zaciągać kredyty bankowe.
  Z naszych danych wynika, że Pański staż pracy jest stosunkowo krótki w stosunku do obecnie zatrudnionych. Równocześnie z danych tych wynika ,że zakłady pracy w których Pan był zatrudniany nie odprowadzały do ZUS-u żadnych dodatkowych składek wynikających z zatrudniania Pana/i na stanowiskach szkodliwych i niebezpiecznych.

  Prosimy Państwa o wyrozumiałość ale ZUS finansowany jest ze składek odprowadzanych przez samych zatrudnionych i Ich zakłady pracy.

  Dlatego Zarząd ZUS szukając oszczędności przy braku środków na bieżącą działalność prosi Pana o wypełnienie załączonego formularza zgody na ponowne przeliczenie Pana/i emerytury „w celu pomniejszenia przelicznika emerytalnego” i odesłanie go na podany adres zwrotny.
  Tylko w ten sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie w stanie dostarczać Wam systematycznie Wasze emerytury.


  Formularz zgody.

  Wyrażam zgodę na ponowne przeliczenie wysokości mojej emerytury ze względu na trudną sytuacje Zakład Ubezpieczeń Społecznych spowodowaną stosunkowo krótkim moim stażem pracy oraz faktem ,że zakłady pracy w których pracowałem nie odprowadzały za mnie żadnych dodatkowych składek z tytułu zatrudniania mnie w niebezpiecznych warunkach pracy.


  Data: …... Czytelny podpis:

  Odpowiedz
 • stały czytelnik(2009-07-09 07:24) Zgłoś naruszenie 00

  Zus niech tylko zmieni przepisy o rentach albo pracuje albo choruje.
  Ile by było miejsc pracy i wiecej składek ZUS.Dlaczego nikt nad tym nie pomyśli. Zus powinien też prześwietlić sprzed komuny wszystkie stałe renty.
  Oni o tym dobrze wiedza ze ludzie biora renty bo wtedy dawali kto tylko zgłosił sie do zus.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane