Reforma służb mundurowych dopiero w 2011 roku

autor: Bożena Wiktorowska04.07.2009, 03:00

Przed Świętami Bożego Narodzenia wicepremier Grzegorz Schetyna zapowiedział, że od stycznia 2010 roku wszyscy funkcjonariusze będą pracować dłużej na częściową emeryturę. Rząd przekonywał, że prawdziwym marnotrawstwem jest, aby dobrze wyszkolony policjant, anty-terrorysta czy strażak odchodził ze służby po 15 latach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • snake(2010-11-10 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    mundurowi pracują na swoje pensje a nia jak większość darmozjadów którzy pobierają zasiłki bo im się nie opłaca pracować za 1000 zł

    Odpowiedz
  • agre(2010-05-18 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczycielom zabrali prawa nabyte, nie rozumiem więc, dlaczego rząd pieści się z mundurowymi i te ich prawa nabyte chroni. To rażąca NIESPRAWIEDLIWOŚĆ! Niech mundurki przestaną nas szantażować brakiem naboru. Jeśli obecnie w Polsce są chętni do pracy w BIEDRONCE, to na pewno znajdą się też chętni na mundurki, choćby odarte z przywilejów.

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-01-11 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie służby mundurowe w Polsce są obrzydliwie uprzywilejowane i niesłychanie rozpieszczone, co jest schedą po komuniźmie,czas z tym skończyć!!!

    Odpowiedz
  • zmeczony(2009-09-16 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    ...Reszta nie dostanie nic ekstra, bo jak twierdzi rząd zatrudniając się w policji czy straży wiedzą, na jakie warunki pracy się godzą. Mówcie tak dalej, a nie wiem czy po 2011r. znajdziecie kandydatów do służby w Policji.

    Odpowiedz
  • LUDWIK(2009-08-29 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    kOLEGA poszedł do wojska1988roku wczasie odbywania ZS.W.ULEGLWYPADKOWI trwały uszczerbek na zdrowiu dostał,rente,wojskowom inwalickom,czasowom jak dugo jeszcze musi tak jeżdzic,po komisji?,odp...

    Odpowiedz
  • realista(2009-07-23 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem zainteresowany rozliczaniem pracy w poszczególnych zawodach .Ale w naszym kraju narasta balagan płacowy. W profesjach - np.poseł, władza - opowiedzialności zero, pracy dno, a kasy krocie. Dziw bierze ,że np .zawody z najnizszą krajowa , dalej emeryci, renciści nie ponieśli tego w diabli. NÓŻ się otwiera- wójt pewnej gminy - w/g tabeli płac 13000 br.- gmina biedna , ledwie zipie, gro mieszkańców pod kierownictwem tego włodarza , nie ma takiego brutto przez rok.Uważam ,że wszystko - sprawa emerytur, płac itp. powino być załatwione od ręki- na to nie trzeba kasy . Tylko przepisy lagisłacyjne i...

    Odpowiedz
  • ada(2009-07-06 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7
    Innym grupom zawodowym (oprócz lekarzy) też nie płaci się za nadgodziny - robota ma być zrobiona i tyle, pracodawca nie interesuje się kiedy pracownik to zrobi w sobotę, niedzielę, w nocy a po 15 latach pracy nie przechodzą na emerytury

    Odpowiedz
  • psik(2009-07-05 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Policjantom nie płaci się za pracę:
    - w niedziele i święta (100% dodatek)
    - dodatku za pracę w nocy
    - za nadgodziny oddaje sie 1 godz.za jedną godzinę, ( w normalnym prawie pracy oddaje się za 1 godz, 1,5 godz.)
    Po 30 latach pracy taki policjant jest oszukiwany w świetle prawa na ogromne kwoty pieniędzy lub nieoddany czas pracy. Dlatego emerytury są sprawiedliwe.
    Popieram przy tym w całości powyższą wypowiedz Anny z Białegostoku.
    W NIemczech policjanci pracują dłużej na emeryturę, ale mają prawa, a za nimi pieniądze, których politycy pozbawija naszych policjantów.

    Odpowiedz
  • Anna Białystok(2009-07-05 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    cała Polska pracuje na emerytury mundurowe to niesprawiedliwe określenie ale niech mi ktoś odpowie jak z państwowej kasy niektórzy funkcjonariusze mają po 7 tys. netto emerytury?

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwa reforma emerytalna !!!!!!!!(2009-07-05 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie przeprowadzono reformy KRUS i służb mundurowych jak przechodzili tak przechodzą na emerytury osoby bardzo młode z 15,20 ,25,30 letnim stażem pracy . Dla kobiet z rocznika 1954 35 letni staż pracy to stanowczo za mało dołożono kolejne 5 lat pracy. Podobnie postąpiono z mężczyznami z rocznika 1949 40 lat stażu pracy to za mało dołożono również kolejne 5 lat pracy od 1 stycznia 2009 rok. Czyli reasumując starzy wypracowani często schorowani ludzie pracują do śmierci by zapewnić dobrobyt najmłodszym emerytom. Tak wygląda sprawiedliwość w naszym kraju !!!

    Odpowiedz
  • Mural(2009-07-05 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie w Konstytucji jest to napisane,że są tak wyjątkowi?Nauczyciele w biały dzień pozwolili się okraść,prawo/jakie prawo!/zadziałało wstecz,nawet dla tych,co mają 20-30 lat pracy!Hańba.

    Odpowiedz
  • Takie reformy są potrzebą chwili.(2009-07-05 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    - likwidacja KONKORDATU;
    - dogłębna i poważna reforma KRUS-u;
    - lata emerytalne w SŁUŻBACH MUNDUROWYCH WYDŁUŻONE O 5 LAT /jedną krótką ustawą/;
    - likwidacja PRZYWILEJÓW W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA;
    - SPRYWATYZOWAĆ CAŁĄ GOSPODARKĘ /i tylko ściągać podatki/, bo politycy do reszty wszystko rozkradną.
    Przywrócić w KK PRZEPADEK MAJĄTKU pochodzącego z PRZESTĘPSTWA.

    Odpowiedz
  • ada(2009-07-05 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle Tusk oszukał społeczeństwo. Miał przeprowadzić reformę KRUS I mundurowych a tylko nam od 1 stycznia 2009 dołożył 5 lat. My to zapamiętamy, oby do wyborów!!!

    Odpowiedz
  • Anna Białystok(2009-07-04 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    a ile wynoszą te świadczenia średnio 2600 brotto,znam takich co mają ponad 5000 brutto,a i są tacy co mają ponad 7 tys brutto,a twórca reformy Pan Rapacki Adam ma 7 tys. netto.
    Te informacje można sobie przeczytać z internetu www.zer.gow.pl,zakładka statystyki a wiem to bo mój wnuk był policjantem ale zrezygnował po roku za skandaliczne traktowanie młodych funkcjonariuszy.W Policji dobrze mają kadra kierownicza w KGP i KWP oraz komendanci i Naczelnicy,niewiele robią a biorą duże pieniądze,reszta policjantów około 85 % jest slabo wynagradzanych i pracujących w fatalnych warunkach nie mając przy tym większych mozliwości do awansowania,no chyba ,że się ma pocitka w episkopacie lub w innym ośrodku decyzyjnym.
    Tak samo z emeryturamu sierżant z ulicy ma po 30 latach 2500 zł a ekspert od ochrony informacji niejawnych 5000 tys,ten pierwszy naraża się codziennie a ten drugi ma problem z zagospodarowaniem 8-godzinnego czasu pracy i zylaki na dupie.
    Roizwarstwienie emerytalne i płacowe jest skandaliczne w Policji to trzeba zmienić.Bo policjanci przychodzący do slużby nie są idiotami.
    Trzymam kciuki za tych policjantom co służą każdego dnia narażając życie i zdrowie.

    Odpowiedz