Na jakie podwyżki w 2010 roku mogą liczyć pracownicy sfery budżetowej

autor: Artur Radwan29.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 29.06.2009, 08:58

Członkowie korpusu służby cywilnej mogą w tym roku nie otrzymać zagwarantowanego przez ustawę dodatku specjalnego. Pensje nauczycieli w przyszłym roku mogą wzrosnąć maksymalnie o 5 proc., a nie, jak chcą związki, o 10 proc. Prawie 50 tys. pracowników ZUS otrzyma niższe niż tegoroczne, 4-proc., podwyżki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (31)

  • fima(2009-06-29 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Zmnijeszyc liczbe policjantów, wosjkowych, słuzb celnych, inspekcje transportu drogowego , starażników miejskcih,

    Odpowiedz
  • sc(2009-06-29 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    jestem zatrudniony w państwowej jednostce budżetowej (członek korpusu służby cywilnej) i moje pobory w tym roku wzosły o 2% a nie o 3,9% drobna róznica, więc cos tu nie jest w porządku

    Odpowiedz
  • bazyl(2009-06-29 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Podane % wzrostu nie dotyczą indywidualnych podwyżek a jedynie środków w budżecie przeznaczonych na podwyżki

    Odpowiedz
  • izunia(2009-06-29 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    wcale mi ich nie jest szkoda, co z pracownikami prywatnych firm? oni nie moga liczyc na zadne podwyzki, ba sa nawet "obnizki pensji"
    wiec niech nauczyciele, pielegniarki i inne nieroby na ktore my pracujemy nie narzekaja!

    Odpowiedz
  • PRAKTYKANT(2009-06-29 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    a o urzędnikach URZĘDÓW MARSZAŁKOWSKICH i podległym im biurom cicho !IM PODWYŻKI NIEPOTRZEBNE, tak skonstuowali sobie stanowiska, że na 1 prac. wypada 1 kierownik, specjalista i tp. Z DODATKAMI OD 1 TYS DO 4 TYS. ZŁ fajnie !!!

    Odpowiedz
  • konkret(2009-06-29 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kto wylicza tą inflację - przecież to przekręt. wystarczy zobaczyć w sklepach na ceny towarów. Złoty poszedł w dół o 30% więc i towary poszły w górę a co za tym idzie kwotowo wrósł VAT - ZYSK DLA BUDŻETU z kieszeni biednego pracownika.
    Izunia - pracujesz dla siebie a nie dla innych.

    Odpowiedz
  • mami(2009-06-29 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do Izuni. Hamuj swój język, kobieto. My nie jesteśmy nierobami, przecież dzięki ciężkiej pracy nauczycieli funkcjonujesz - np umiesz pisać.

    Odpowiedz
  • też do izuni(2009-06-29 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że "nierób" pielęgniarka nie odłączyła Ci kroplówki, Izunia. Możesz mieć prywatna całkowicie służbę zdrowia, gdzie akurat pielęgniarka będzie zarabiać 5 tys. zł, a ty bulić za 1 dzień szpitala np. tysiąc zł.

    Odpowiedz
  • Gienia(2009-06-29 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciele,policjanci mają trzynastki,dojazdy,wczasy,nauczyciele świetnie zarabiają za 18 godzin oensum,policjanci nie płacą ubezpieczenia i odchodzą wcześnie na emki,to też skandal.Państwo równych i równiejszych.

    Odpowiedz
  • podatnik sylwester(2009-06-29 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    do7.W wielu zakładach i firmach są obniżane zarobki dobro danej firmy czy zakładu wymaga to.A nauczyciele to grupa społeczna która ma swoje pobory miedzy innymi z takich ludzi którzy muszą płacić podatki jak wyżej wymienieni.
    wiedz nie tylko z punktu moralnego domaganie się podwyżek jest po prostu obrzydliwe.

    Odpowiedz
  • od A do Z(2009-06-29 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    PŁACE POWINNY WZRASTAĆ KWOTOWO, A NIE PROCENTOWO.
    Ci, którzy zarabiają dużo, dostają jeszcze więcej, natomiast ci, którzy niewiele otrzymują, dostają o wiele mniej.

    Odpowiedz
  • Do Gieni i Sylwestra(2009-06-29 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gieni i Sylwestra. Dlaczego nie pracujecie w szkole? Nie macie kwalifikacji? Czy możliwości np intelektualnych czy innych??? Przekwalifikujcie się na nauczycieli, zapraszam do swojej szkoły:))) Poznacie, co to miód oświatowy. Śmiało!!!

    Odpowiedz
  • Mural(2009-06-29 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele też płacą podatki i składki.Nie zatrudniono by was w żadnych firmach,gdyby nie szkoły.Gdzie często przymusem kazano wam się uczyć.Jak widać rząd dotrzymuje tylko 100% zabierania przywilejów zawodowych.Co do swoich obietnic,to już niekoniecznie.Praca nauczyciela to nie wolontariat.Za pracę się płaci,no chyba że NIE,ale wtedy NIE rachunki,zakupy itp.

    Odpowiedz
  • ja.(2009-06-29 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    pracownikom ZUS podwyzka ...za co,

    Odpowiedz
  • zulus(2009-06-29 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak szczujemy szczujemy ;-) jeszcze jeszcze, komu zabrać? komu? Policja ? Niepotrzebna! Darmozjady Wojsko? Niepotrzebne! wichrzyciele, Służba zdrowia? Niepotrzebna! Lenie, Nauczyciele? Niepotrzebni! Półgłówki!!! A teraz spójrz w lustro, popatrz nna siebie i zastanów się kim jesteś? co w życiu osiągnąłeś?

    Odpowiedz
  • filologini(2009-06-29 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do 10: Nie wypowiadam się nt. pracy w innych zawodach, bo nie czuję się upoważniona do roliczania policjantów, czy pielęgniarek z trybu, czy wyników ich pracy.
    Natomiast dla dobra 'mojej firmy' to ja już od 25 lat zaciskam pasa i znosząc cierpkie uwagi męża, regularnie dokładam z własnej kieszeni. Cały swój warsztat pracy wyposażam z własnej kieszeni - szkoła nie daje pracownikowi nic, nawet złamanego ołówka. Żeby lekcje były sprawnie prowadzone oraz atrakcyjne, drukuję materiały na własnej drukarce, tacham swój laptop i swój projektor. Pracuję ponad 40 godzin tygodniowo (udowodnione w rozliczeniu - tzw. arkusz analizy pracy własnej), w tym 18 to są zajęcia dydaktyczne, czyli występy przy tablicy. Jako nauczyciel języka angielskiego, uczę konkretnych umiejętności. Moi uczniowie osiągają na maturze wyniki ponad średnią krajową. I co z tego? 25 lat cierpliwie czekam na to, kiedy hojne dla niektórych grup (np. posłów) i nieludzko skąpe dla innych (emeryci) państwo zacznie płacić godziwie. Przyznam, ze moja cierpliwość własnie się kończy.

    Odpowiedz
  • ktoś z KSC(2009-06-29 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze raz do 10. Dlaczego uważasz, że to Wy nas utrzymujecie, bo płacicie podatki? Muszę Cię zmartwić, my też płacimy podatki i to uczciwie, nie to co u prywaciarza. Sami godzicie się pracować kilkanaście godzin dziennie za które oficjalnie dostajecie najniższą krajową. Kto z Was pryzna się ile naprawdę zarabia. Utrzymujecie prywaciarza (właściciela firmy), a nie nas.

    Odpowiedz
  • Ryszard 1945 olsztyn(2009-06-29 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Chcę dadać że jestem już od roku na emeryturze, pracując w naszym kochanym kraju 47 lat na t/z państwowym i dorobiłem się emerytury ok 1800 zł netto, piastowałem różne stanowiska urzędnicze od specjalisty do kierownika praca często 24 godzin + delegacje i niestety pracuję jeszcze dorabiając bo chciałbym w miarę godnie żyć za swoją wieloletnią pracę a sama emerytura niestety tego nie zapewnia.

    Odpowiedz
  • mechanik 4tys/mc(2009-06-29 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    do IZUNIA,
    Nie chciało się nosić teczki, trzeba ciągnąć dziś woreczki..
    do kogo te pretensje

    Odpowiedz