Tak wygląda edukacja seksualna w szkołach: "woda z octem metodą antykoncepcji, prezerwatywy prowadzą do impotencji"

25.06.2009, 16:31; Aktualizacja: 25.06.2009, 18:12

Zajęcia z edukacji seksualnej w szkołach często prowadzą osoby do tego nieprzygotowane, przekazujące młodzieży swoje poglądy zamiast obiektywnej, neutralnej światopoglądowo wiedzy - wynika z raportu Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • średniowiecze(2009-06-25 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    No tak. Więcej religii w szkole.I katechetom płacimy pensje z naszych podatków. SKANDAL
    Nie powinno być religii w szkłach tylko w salach katechicznych.
    Czego jak czego , ale kościołów mamy pod dostatkiem.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-06-25 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Powstaje pytanie czy tego typu wiedza ma być przekazywana w formie szkolnej bo nawet największy nieuk w tych sprawach radzi sobie całkiem dobrze czasami nawet lepiej niż niejeden profesor. A tak swoją drogą to czy przedmiot nie nazywa się wychowanie do życia w rodzinie? Co to znaczy neutralne światopoglądowo? Przecież socjalizm sprzeciwia się instytucji rodziny w przeciwieństwie do większości religii. Cóż z tego że rodzina ma charakter natralny skoro są tacy co odrzucają prawo naturalne.

    Odpowiedz
  • kazek(2009-06-25 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    chyba jesteś Jehowcem, co za głupi artykuł szkalujący Polaków, mam ponad 60lat i takich bzdur nie opowiadała moja mama, już więcej wiedziała na tematy seksulaności. Nie róbcie z POlaków idiotów, dziwię się,że na inforze klepiecie takie bzdury. Ubolewam
    Religia z tymi sprawami nie ma nic wspólnego czy to w Polsce, czy w Izraelu czy u Arabów

    Odpowiedz
  • debilizm europejski..:/(2009-06-25 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    "Tak wygląda edukacja seksualna w szkołach: "woda z octem metodą antykoncepcji, prezerwatywy prowadzą do impotencji"

    dziwia sie Rokicie..., ze gada glupoty..., jak tu zdawaloby sie osoby majace miec przygotowanie do przedmiotu, wygaduje takie brednie...

    To sa niekompetecje ministerstw, zle przygotowanych programow...a ciagle slyszymy jak to szkolnictwo jest przygotowywane do "standardow' europejskich...Co za idioci europejscy przygotowuja takie bzdury...

    Debilizmem europejskim chca pomalu wszystkich opanowac..:/

    Odpowiedz
  • Polska ciemnogrodem Europy.(2009-06-25 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    TAK WYGLĄDA SYTUACJA W KRAJU, GDZIE WYSTĘPUJE WYŻSZOŚĆ WIARY NAD WIEDZĄ.

    Odpowiedz
  • fotofan(2009-06-25 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    Z tym ostatnim mozna sie tylko zgodzic.Katecheta opowiadal,ze od masturbacji wysycha mozg i potem jak delikwentowi potrzasnac glowa to slychac odglosy jakby potrzasanej puszki z grochem!

    Odpowiedz
  • żal(2009-06-26 00:50) Zgłoś naruszenie 00

    tak wyglada sytuacja w kraju wszyscy jestescie manipulowani, a sprobujcie miec do wszystkiego dystans i neutralne nastawienie do wiary, do wiedzy, do nowoczesnych pogladow, do podawanych wam informacji, tak sie chwile zastanowce uzywajac samego rozumu... prawda nie bedzie ani po jednej ani po drugiej stronie tylko gdzies po srodku

    Odpowiedz
  • 345(2009-06-26 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    CIEMNOGRÓD

    Odpowiedz
  • Anka(2009-07-22 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Wedlug mnie edukacja seksualna swych dzieci powinni zajac sie glownie rodzice. Ja mam 22 lata i pamietam bardzo dobrze, ze to wlasnie moja mama wprowadzala mnie od wczesnego dziecinstwa w sfere tych wlasnie zagadnien. Robila to bardzo delikatnie i dyskretnie, gdy dorastalam kupowala odpowiednia literature i zawsze z nia prowadzilysmy ozywione dyskusje. Nigdy przed mama nie ukrywalam swych problemow, bo od wczesnego dziecinstwa traktowalam te sprawy jak cos zupelnie naturalnego. Miedzy mna i moja mama nigdy nie istniala jakas granica wstydu, czy skrepowania. I do tej pory tak jest, choc juz jestem dorosla.

    Odpowiedz
  • !!!!!!!(2009-08-12 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    A ile jest godzin religii w szkolach?

    Przeciez wiekszosc z nich to szkoly świeckie,w ogole prawie wszystkie szkoly podstawowe i srednie to szkoly swieckie w Polsce!!!

    Dla mnie to powinno wyladowac w TK!!

    Wszystko co sie wiaze z religia,nawet w szkolach wyznaniowych,tak naprawde w UE jest NIEOBOWIAZKOWE!!
    Zascianek edukacyjny!

    Odpowiedz
  • baba jaga(2010-06-08 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    do 2. Skąd ty wyciągnąłeś wiedzę że "socjalizm sprzeciwia się instytucji rodziny". Każda nadinterpretacja tak jak i fanatyzm, w tym religijny, są szkodliwe.

    Odpowiedz