Boni: w sierpniu informacje o podwyżkach dla nauczycieli w 2010 r.

24.06.2009, 19:31; Aktualizacja: 24.06.2009, 20:28

7 sierpnia strona rządowa przedstawi związkom zawodowym działającym w oświacie pierwsze informacje dotyczące możliwości przyszłorocznego budżetu państwa i wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w 2010 roku - powiedział w środę szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera Michal Boni po spotkaniu ze związkowcami.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • konkret(2009-06-25 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    do 2 Maciek - gdzieś Ty widział cywilizację biznesmenie?? Piszesz wierutne głupoty a słoma Ci z butów wychodzi. Poczytaj na ten temat - bo są materiały- a później zabieraj głos , ale cicho.

    Odpowiedz
  • Czy ktokolwiek wierzy Tuskowi(2009-06-25 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Przy systematycznej likwidacji szkół w terenie i zmniejszaniu nakładów na oświatę, prawdopodobnie wyjdą jak Zabłocki na mydle. Będzie jak ze wszystkim co obiecał Tusk.

    Odpowiedz
  • obiecanki(2009-06-24 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kto jeszcze wierzy tym oszustom?? Przeciez oni jak sie pomyla, to prawdy nie powiedza..

    Odpowiedz
  • biznesmen Maciek z Wroclawia(2009-06-25 00:16) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciele powinni mieć podiesione pensum do 35 godzin jak jest w całej cywilizowanej europie,trzynastki,dopłaty do wczasów,ale to zachłanne środowisko mimo kryzysu tętnice by odgryźli je... pijawki.Dać emerytom bo oni mają naprawdę ciężko-trochę moralności

    Odpowiedz
  • do biznesmwna(2009-06-29 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ty biznesmen a wiesz ile dodatkowo nauczuciel musi pracować w domu, gazetku, teatrzyki, itd jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj

    Odpowiedz
  • Doda(2009-07-07 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciele zawsze dostają najwięcej...Są tacy pazerni...W takim tonie są wypowiedzi w prasie i mediach...Ludzie jak owce to powtarzają...bo 5 - 10% jak to brzmi, gdy inne grupy zawodowe dostają tylko po 3% podwyżki.A jak wygląda rzeczywistość?Jestem nauczycielem w szkole specjalnej. Pracuję z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie i niedostosowanymi wychowawczo.Dostaję co prawda dodatek ale został on ustalony kwotowo i wynosi około 240zł brutto do pensji.Moja godzina pracy to 60monut.W tym roku otrzymałam podwyżkę 5% od stycznia, którą spłacono mi dopiero w ostatnim dniu maja( oczywiście bez odsetek) i która opiewała na zawrotną sumę 63zł na rękę.Uważam ,że tego typu podwyżka jest uwłaczająca...Nie rekompensuje to ani mojego wkładu poniesionego na dokształcanie,przygotowywanie się do zajęć( od lat z własnej kieszeni kupuję pomoce dydaktyczne), szalejących podwyżek i idących za nimi kosztów inflacji. Na koniec mam naiwne pytanie :co z solidarnym ponoszeniem przez wszystkich(także posłów, którzy nic nie produkują i bankowców, którym to zawdzięczamy)kosztów tego kryzysu.Dlaczego dotyczy to części z nas.

    Odpowiedz
  • dan.(2010-01-04 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    popieram bo doswiadczam tego samego!wykonuje te sama prace i rowniez wydaje z wlasnej kieszeni na pomoce dydaktyczne,bo szkola dla dzieci nauczanych indywidualnie nie ma nic!wydaje rowniez z wlasnej kieszeni na upominki dla dzieci ktore mam pod opieka( mikolaj,urodziny,dzien dziecka.zabieram na wycieczki ,na dodatkowe specjalne zajecia swoim prywatnym samochodem angazujac męza. Niczego nie żaluje,bo tak czuje swoja prace. Dodam jeszcze ,ze dla kazdego ucznia pisze indywidualny program nauczania,bo miniserstwo takowych dla nas nie ma!!! Nie ma tez specjalnych podrecznikow dlatego sami piszemy, kserujemy...ect.Dojeżdzam do kazdego ucznia do domu ,czesto z jednego końca Bydgoszczy na drugi (bo dyrekcja tak mądrze uklada plan! ) Na samo dojeżzanie trace więcej czasu!!!Za dojeżdzanie do biletu nikt oczywiscie nie doplaca!Dlatego krew sie gotuje gdy czytam lub slyszę tak obrazajace teksty na temat naszej pracy i propozycje rzadu na tak uwlaczajace wysokości podwyzki płacy.

    Odpowiedz