PO chce odrzucenia projektu ws. 49-proc. ulgi dla studentów

19.06.2009, 15:31; Aktualizacja: 19.06.2009, 18:56

Platforma Obywatelska zawnioskowała o odrzucenie projektu zakładającego wprowadzenie 49-proc. ulgi na przejazdy komunikacją PKP i PKS dla uczniów i studentów. Projekt poparli posłowie PiS, a także posłowie m.in. PSL i Lewicy, którzy opowiedzieli się za skierowaniem projektu do dalszych prac legislacyjnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • !(2009-06-20 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda,ze nieskuteczna

    Odpowiedz
  • ,(2009-06-19 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    lub dojechac w inne miejsce poza siedziba uczelni
    na takiej trasie powinien wykupowac 100% bilety,a nie jak teraz jezdzic po calym kraju znizkowo

    Odpowiedz
  • mikaa(2009-06-24 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się chce oszczędzać to wypadałoby Panowie-Posłowie zacząć od siebie. I trochę honoru by się przydało. Skoro nie powinno się wyróżniać żadnej grupy społecznej to ŻADNEJ !!! posłów też !!!

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-06-22 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za likwidacją WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW DLA WSZYSTKICH, A ZWŁASZCZA DLA POSŁÓW, SENATORÓW, ITP. Jeżeli jest kryzys, to dotyka przede wszystkim ubogich! Parlamentarzyści, rządzący oraz wszelkiej maści polityczne pociotki, powinny już dawno utrzymywać się sami, za wysokie pensje, króre płaci im podatnik. A oni chcą zarabiać jak w kapitaliźmie, ale mieć przywileje jak w socjaliźmie i za nic nie ponosić odpowiedzialności. To nie jest kapitalizm. to sa rządy oligarchii, jak w Ameryce Południowej! Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • KLAWISZ(2009-06-21 23:55) Zgłoś naruszenie 00

    POLACY NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ POtworom.nie głosujcie wiecej na te hieny . młodzi nie dajcie się nabrać na fałszywy uśmiech donalda tuska. on każdego oszuka ,NIE GŁOSUJCIE WIĘCEJ NA PLATFORMĘ,CHYBA ŻE CHCECIE CZWARTEGO ROZBIORU POLSKI ?ONI SĄ GORSI NIŻ CI Z CZASÓW PRLU!

    Odpowiedz
  • Helikopter(2009-06-21 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    A studenci tak głosowali za PO uahahahahahah !
    A ci w Anglii tez tak głosowali bo tyle miało być w Polsce pracy i zwolnienia z niezapłaconego podatku uahahaha
    A profesorowie z uczelni też na nich głosowali bo mieli dostać dotację na badania uahahahah !
    A środowisko mediów aktorów intelektualistów i kultury też głosowało na PO bo telewizja miała być niezależna uahahah !
    A środowisko lekarzy też głosowało na PO bo mieli dobrze zarabiać tak jak sędziowie, prokuratorzy, policjanci itd. uahahaha !
    A kierowcy mieli głosować na PO bo miały być autostrady bez fotoradarów i mniej wypadków wbrew tym co nie maja prawa jazdy uahahaha !
    Bo Polska miała rosnąć w siłę a ludziom miało się żyć dostatniej

    Odpowiedz
  • Glupcy glosowaliscie na PO to macie ! K.W(2009-06-20 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ukonczylem AGH w Krakowie ale nie glosowalem z moja rodzina ani znajomymi na liberalno-lewackie scierwa.Glosowalem na prawych Polakow i tak bedzie zawsze,bo tylko wyjatkowo naiwni glosuje na to stada barwionych hien i POzwalaja swoje mozgi przeprac w liberalno-lewackiej pralce z trujacym proszkiem PRL-owskiej dziwki PSL,wypelnionej POmyjami.POtwory wami rzadza,takich sobie wybraliscie naiwni to macie.

    Odpowiedz
  • KLAWISZ(2009-06-20 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać wszystkim wszystko, a dać PLATFORMIE ,TA SIĘ SAMA WYŻYWI,JUŻTO KIEDYŚ PRZERABIALIŚMY, tylko po jakiego czorta tyle ludziom obiecywali,z uśmiechem na ustach teraz wszystko robią inaczej. nawet bym nie protestował gdyby tego wszystkiego nie obiecywali,POLACY CZY MY WYGLĄDAMY NA DURNIÓW , ŻE DA SIĘ NAM WSZYSTKO WMÓWIĆ.NIEKTÓRZY Z WAS POWINNI ZAŻYWAĆ LEKI NA PAMIĘĆ, BO JAK WIDZĘ TA NIEKTÓRYCH JUŻ CAŁKIEM ZAWODZI.JA PAMIĘTAM CO NAM OBIECYWALI DRUGĄ IRLANDIĘ, TANIE JABŁKA I DOSTATNIE ŻYCIE, CZEMU POSŁOWIE NIE ZRZEKNĄ SIĘ SWOICH UPRAWNIEŃ NA BEZPŁATNĄ KOMUNIKACJĘ???

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2009-06-20 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    ten rzad jest do dupy gnebi tylko najbiedniejszych i niepelnosprawnych. zycze jemu ostatniego roku rzadzenia.

    Odpowiedz
  • opt(2009-06-20 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    "To jest niedopuszczalne, aby jedną z grup społecznych potraktować inaczej jak pozostałe" - twierdzi posłanka,zapominająć,że posłowie są tym wyjątkiem,którzy sami sobie przyznali ulgi-bo nie Naród w imię zasług.

    Odpowiedz
  • pluszowy miś(2009-06-20 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    PIS jest oczywiście zły, bo chce wprowadzenia ulgi dla studentów(kiedyś już była 50%), natomiast PO jest super, bo nie godzi się na taką "nikczemną" propozycję... Ciekawe co powiedzą piewcy PO jak ta im zafunduje ulgi w postaci kiełbasy wyborczej, ciekawe co wtedy będzie się mówiło o dawnym projekcie PIS... pozdr :)

    Odpowiedz
  • szyblucki(2009-06-19 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie mądra decyzja PO. Brawo!

    Odpowiedz
  • idem(2009-06-19 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    PiS dlatego jest niebezpieczny dla Polski, że gotów jest poprzeć każde populistyczne żądanie, nawet kosztem zaszkodzenia budżetowi. To właśnie trwonienienie publicznych pieniędzy na realizację populistycznych obietnic wyborczych w czasie pisowskich rządów nie pozwoliło na stworzenie rezerwy na czarną godzinę. Teraz taka rezerwa mocno by się Polsce w walce z kryzysem przydała. Dzisiaj znów podpuszczają różne grupy społeczne do skoku na kasę, aby jutro powiedzieć, że Tusk nie umie rządzić, bo się na wszystko godzi, lub, że ludziom coś zabiera. Nie głosujmy na podpuszczaczy. Oni szkodzą Polsce, chociaż zawsze mają pełną gębę Ojczyzny.

    Odpowiedz
  • jar(2009-06-19 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Pis robi kolejne zamieszanie,przecież studenci w większości popierają PO i wręcz sami są za tym by nie było ulgi na przejazdy ,studia były płatne i wiele temu podobnych działań, które odbijają się na ich kieszeni.Ktoś powie że to głupota ,ale nie, to miłość .Miłość zaślepia.

    Odpowiedz
  • obserwatorka sytuacji(2009-06-19 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko wszystkich,bez limitu wieku.Dzisiaj duzo ludzi doksztalca sie platnie

    Odpowiedz
  • kompromisowe rozwiazanie(2009-06-19 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    powinno dotyczyc tez studiow podyplomowych,bo koszt dojazdu przekracza czasami 50% oplat.

    Co do tych biletow-powinny obowiazywac wylacznie do miasta w ktorym znajduje sie siedziba uczelni.Nawet jak ktos chce wysiadac wczesniej,powinine kupowac bilet do miasta w ktorym studiuje

    Odpowiedz
  • tik(2009-06-19 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    350 mln to dużo, a 58 mln to bardzo mało na premie dla urzędasów w Warszawie. Panowie przestańcie robić z nas durniów.

    Odpowiedz
  • KLAWISZ(2009-06-19 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    ZOBACZCIE JAK PRZEPEŁNIONE SĄ POCIĄGI W NIEDZIELĘ WIECZOREM I W PONIEDZIAŁEK RANO . W PIĄTEK PO POŁUDNIU TRUDNO WSIĄŚĆ DO POCIĄGU TYLU STUDENTÓW NIMI JEŻDZI, GDYBY BYLI TACY ZAMOŻNI TO PODRÓŻOWALI BY WŁASNYMI SAMOCHODAMI.JEŻDŻĘ BARDZO CZĘSTO POCIĄGAMI I WIDZĘ JAK WYGLĄDA SYTUACJA. TAKI OLEK TO BY WSZYSTKO LIKWIDOWAŁ. PAMIETAM ZE NAWET STOCZNIE KAZAŁ ZLIKWIDOWAĆ, MOŻE SIE SAM ZLIKWIDUJESZ ,TY LIKWIDATORZE Z BOŻEJ ŁASKI. JA MYŚLĘ, ŻE CI CO FINANSOWALI KAMPANIĘ WYBORCZĄ PALIKOTA TO BYLI SZCZEGÓLNI STUDENCI, TACY PIECHOTĄ NIE CHODZĄ, POCIĄGAMI NIE JEŻDŻĄ, ONI SĄ WOŻENI!!!

    Odpowiedz
  • olek(2009-06-19 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z komuną,zlikwidować wszystkie ulgi i dopłaty do czyjegoś interesu.

    Odpowiedz
  • student(2009-06-19 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj studenci jeżdżą samochodami, taka jest prawda. Tylko po stypendia przychodzą pieszo!

    Odpowiedz