PO chce odrzucenia projektu ws. 49-proc. ulgi dla studentów

19.06.2009, 15:31; Aktualizacja: 19.06.2009, 18:56

Platforma Obywatelska zawnioskowała o odrzucenie projektu zakładającego wprowadzenie 49-proc. ulgi na przejazdy komunikacją PKP i PKS dla uczniów i studentów. Projekt poparli posłowie PiS, a także posłowie m.in. PSL i Lewicy, którzy opowiedzieli się za skierowaniem projektu do dalszych prac legislacyjnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • jar(2009-06-19 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Pis robi kolejne zamieszanie,przecież studenci w większości popierają PO i wręcz sami są za tym by nie było ulgi na przejazdy ,studia były płatne i wiele temu podobnych działań, które odbijają się na ich kieszeni.Ktoś powie że to głupota ,ale nie, to miłość .Miłość zaślepia.

    Odpowiedz
  • tokaj(2009-06-19 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo słusznie. Jeżeli studenci są na tyle zamożni, aby finansować kampanię wyborczą p. Janusza Palikota, to te grosze za bilet mogą zapłacić. Dlaczego mają do nich dokładać inni, ubożsi obywatele naszego pięknego kraju ??/

    Odpowiedz
  • Ted(2009-06-19 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wcześniej Lewica z PSL zmniejszyla ulgi dla studentów,a teraz w kryzysie chcą je przywracać!Więcej odpowiedzialności za Państwo!!

    Odpowiedz
  • Ted(2009-06-19 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nikt nie proponuje likwidacji darmowych przelotów i przejazdów poslów i senatorów , za które placa podatnicy? Czyżby poslowie mieli mniejsze dochody od uczniów i studentów?

    Odpowiedz
  • guzik(2009-06-19 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    ulga dla studentów jest mniejszym wydatkiem dla budżetu niż doplata do benzyny na dojazdy do uczelni

    Odpowiedz
  • PSL jest za tym?(2009-06-19 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    psl znowu cos miesza jak tak dalej pojdzie to sie pozegnaja z koalicja

    Odpowiedz
  • student(2009-06-19 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj studenci jeżdżą samochodami, taka jest prawda. Tylko po stypendia przychodzą pieszo!

    Odpowiedz
  • olek(2009-06-19 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z komuną,zlikwidować wszystkie ulgi i dopłaty do czyjegoś interesu.

    Odpowiedz
  • KLAWISZ(2009-06-19 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    ZOBACZCIE JAK PRZEPEŁNIONE SĄ POCIĄGI W NIEDZIELĘ WIECZOREM I W PONIEDZIAŁEK RANO . W PIĄTEK PO POŁUDNIU TRUDNO WSIĄŚĆ DO POCIĄGU TYLU STUDENTÓW NIMI JEŻDZI, GDYBY BYLI TACY ZAMOŻNI TO PODRÓŻOWALI BY WŁASNYMI SAMOCHODAMI.JEŻDŻĘ BARDZO CZĘSTO POCIĄGAMI I WIDZĘ JAK WYGLĄDA SYTUACJA. TAKI OLEK TO BY WSZYSTKO LIKWIDOWAŁ. PAMIETAM ZE NAWET STOCZNIE KAZAŁ ZLIKWIDOWAĆ, MOŻE SIE SAM ZLIKWIDUJESZ ,TY LIKWIDATORZE Z BOŻEJ ŁASKI. JA MYŚLĘ, ŻE CI CO FINANSOWALI KAMPANIĘ WYBORCZĄ PALIKOTA TO BYLI SZCZEGÓLNI STUDENCI, TACY PIECHOTĄ NIE CHODZĄ, POCIĄGAMI NIE JEŻDŻĄ, ONI SĄ WOŻENI!!!

    Odpowiedz
  • tik(2009-06-19 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    350 mln to dużo, a 58 mln to bardzo mało na premie dla urzędasów w Warszawie. Panowie przestańcie robić z nas durniów.

    Odpowiedz
  • obserwatorka sytuacji(2009-06-19 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko wszystkich,bez limitu wieku.Dzisiaj duzo ludzi doksztalca sie platnie

    Odpowiedz
  • kompromisowe rozwiazanie(2009-06-19 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    powinno dotyczyc tez studiow podyplomowych,bo koszt dojazdu przekracza czasami 50% oplat.

    Co do tych biletow-powinny obowiazywac wylacznie do miasta w ktorym znajduje sie siedziba uczelni.Nawet jak ktos chce wysiadac wczesniej,powinine kupowac bilet do miasta w ktorym studiuje

    Odpowiedz
  • idem(2009-06-19 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    PiS dlatego jest niebezpieczny dla Polski, że gotów jest poprzeć każde populistyczne żądanie, nawet kosztem zaszkodzenia budżetowi. To właśnie trwonienienie publicznych pieniędzy na realizację populistycznych obietnic wyborczych w czasie pisowskich rządów nie pozwoliło na stworzenie rezerwy na czarną godzinę. Teraz taka rezerwa mocno by się Polsce w walce z kryzysem przydała. Dzisiaj znów podpuszczają różne grupy społeczne do skoku na kasę, aby jutro powiedzieć, że Tusk nie umie rządzić, bo się na wszystko godzi, lub, że ludziom coś zabiera. Nie głosujmy na podpuszczaczy. Oni szkodzą Polsce, chociaż zawsze mają pełną gębę Ojczyzny.

    Odpowiedz
  • ,(2009-06-19 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    lub dojechac w inne miejsce poza siedziba uczelni
    na takiej trasie powinien wykupowac 100% bilety,a nie jak teraz jezdzic po calym kraju znizkowo

    Odpowiedz
  • szyblucki(2009-06-19 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie mądra decyzja PO. Brawo!

    Odpowiedz
  • !(2009-06-20 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda,ze nieskuteczna

    Odpowiedz
  • pluszowy miś(2009-06-20 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    PIS jest oczywiście zły, bo chce wprowadzenia ulgi dla studentów(kiedyś już była 50%), natomiast PO jest super, bo nie godzi się na taką "nikczemną" propozycję... Ciekawe co powiedzą piewcy PO jak ta im zafunduje ulgi w postaci kiełbasy wyborczej, ciekawe co wtedy będzie się mówiło o dawnym projekcie PIS... pozdr :)

    Odpowiedz
  • opt(2009-06-20 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    "To jest niedopuszczalne, aby jedną z grup społecznych potraktować inaczej jak pozostałe" - twierdzi posłanka,zapominająć,że posłowie są tym wyjątkiem,którzy sami sobie przyznali ulgi-bo nie Naród w imię zasług.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2009-06-20 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    ten rzad jest do dupy gnebi tylko najbiedniejszych i niepelnosprawnych. zycze jemu ostatniego roku rzadzenia.

    Odpowiedz
  • KLAWISZ(2009-06-20 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać wszystkim wszystko, a dać PLATFORMIE ,TA SIĘ SAMA WYŻYWI,JUŻTO KIEDYŚ PRZERABIALIŚMY, tylko po jakiego czorta tyle ludziom obiecywali,z uśmiechem na ustach teraz wszystko robią inaczej. nawet bym nie protestował gdyby tego wszystkiego nie obiecywali,POLACY CZY MY WYGLĄDAMY NA DURNIÓW , ŻE DA SIĘ NAM WSZYSTKO WMÓWIĆ.NIEKTÓRZY Z WAS POWINNI ZAŻYWAĆ LEKI NA PAMIĘĆ, BO JAK WIDZĘ TA NIEKTÓRYCH JUŻ CAŁKIEM ZAWODZI.JA PAMIĘTAM CO NAM OBIECYWALI DRUGĄ IRLANDIĘ, TANIE JABŁKA I DOSTATNIE ŻYCIE, CZEMU POSŁOWIE NIE ZRZEKNĄ SIĘ SWOICH UPRAWNIEŃ NA BEZPŁATNĄ KOMUNIKACJĘ???

    Odpowiedz