Firmy ustalą różne godziny rozpoczęcia pracy

autor: Łukasz Guza18.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 18.06.2009, 09:11

Rodzice będą mogli występować do pracodawcy o ustalenie indywidualnego rozkładu czasu pracy. Firmy łatwiej zobowiążą pracowników do rozpoczynania i kończenia pracy w różnych godzinach. Nowe uprawnienie rodzicielskie może okazać się fikcją, bo to firma decyduje o organizacji pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Niewolnik(2009-06-18 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Donaldzie a mogę na Pana POmysły naszczac.

    Odpowiedz
  • aaa(2009-06-18 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    kolejna bzdura. powodzenia.

    Odpowiedz
  • optymistka(2009-06-18 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    A dla mnie super!
    obecnie pracuje w namiastce elastycznego systemu. Mogę przyjść między godziną 7 a 9 i odpracować 8 godzin. Dzięki czemu bez żadnych nadgodzin mogę zarzadzać swoim czasem i jak potrzebuję coś załatwić po południu to przychodzę wcześniej, a jak mam chęć pospać, to przychodzę później. Już taka elastyczność jest znakomita, ta wspomniana w opisanych przepisach jst dlamnie rewlacją i bardzo mocno powinna ułatwić pracę rodzicom i opiekunom.

    Jednocześnie jeśli ktoś ma pracę, której charakter uniemożliwia wykorzystanie powyższej furtki to może postarać się o przesunięcie w ramach danej organizacji lub zmienić pracę - przecież ludzie dobrowolnie wybierają zawody, zatem jak dla kogoś ważna jest elastyczność godzin pracy to nie będzie asystentką lub pracownikiem produkcji, tylko konsultantem lub prawnikiem.

    Nie szukajmy rozwiazań idelanych dla wszytskich, niech zmiany będą lepsze dla niektórych, a innym nie pogarszają nic i już uważam je za dobre - nawet jeśli jestem w grupie tych co im się nic nie zmienia. Cieszę się wtedy z polepszania innym.

    Odpowiedz
  • zz(2009-06-18 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo fajne przepisy, naprawde moga pomoc.

    Odpowiedz
  • ire(2009-06-18 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem to najleosze rozwiązanie by było aby takich matek zatrudniac na umowe zlecenie w godzinach roznych i wtedy by zapanował lad i porządek zarowno dla rządu jak dla osob potrzbujących zarobic na utrzymanie rodziny Nawet i po 15 co wiekszosc musi brac wolne aby zalatwic w urzedzie nawet drobną sprawe

    Odpowiedz
  • ......Donaldzie Brawo -teraz tylko wprowadź STAN W(2009-08-04 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    gdyż ustawy antykryzysowe z tego okresu już masz! Skoszaruj pracowników i nie będziesz musiał im płacić w ogóle a będą dyspozycyjni 24h na dobę.
    Gdybyś był liberałem to wiedział być Czerwony DONie że jak pracodawca rzetelnie płaci to nie trzeba żadnych ustaw aby pracownik z ochota przychodził do pracy!

    Odpowiedz
  • guzik(2009-08-06 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ośmielam się zwrócić uwagę szanownych ustawodawców, że 11 godz. przerwy to, jak do tej pory czysta fikcja.

    Odpowiedz
  • ewcia(2009-08-08 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wysztkie te zmiany niewiele zmienią zarówno w losie pracodawcy i pracownika bo są tak obstawione róznymi wymaganiami tak więc skorzystają z nich tylko nieliczni czytaj z dojściami

    Odpowiedz
  • Pracodawca(2009-08-14 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma w POLSCE dziedziny gospodarki której DOnald by nie skopał.
    Kopie ta swoja piłkę pustą oby głowę i udaje ,ze się na czymkolwiek zna.
    TV i inni juz za nim powtarzają ,ze to nie ONI brać a Bank Światowy chce nam dać pożyczki -kolejne pożyczki.
    Ciekawe czym Donald zamierza je spłacić ? -swoja emerytura -podejrzewam ,że do niej nie dożyje!

    Odpowiedz
  • pracownik(2009-08-19 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie bez sensu,chyba dla wolnych zawodów i biurowych i tak nie ma możliwości elastycznego czasu pracy.Njlepiej jakby to zostawili ludziom a nie przepisom,bo wtedy mozna się dogadać.

    Odpowiedz