Za złe zachowanie uczeń straci prawo do stypendium

autor: Łukasz Guza26.08.2008, 03:00

Nowe prawo - Tylko uczniowie z co najmniej dobrą oceną z zachowania otrzymają stypendia naukowe. Za czas pracy w komisjach maturalnych, przekraczający pensum, nauczyciele otrzymają płacę jak za nadgodziny. Dyrektorzy szkół zdecydują, czy uczniowie będą nosić mundurki i ile zapłacą za obiad w szkole.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Marcelina(2012-06-28 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  W większości szkół na ocene z zachowania ma wpływ i wyłącznie frekwencja. Wystarczy nie usprawiedliwić 4-5 dni (w zależności od ilości godzin lekcyjnych danego dnia) w ciągu całego roku szkolnego a ma się zachowanie naganne. W przypadku zachowania wzorowego możma mieć tylko nie usprawiedliwione 3 godziny. Czy to jest normalne?
  Uczeń uczy się cały rok, wypadnie mu kilka nieobecności które zapomni usprawiedliwić a o stypendium NAUKOWYM może sobie pomarzyć. :p

  Odpowiedz
 • axa(2008-08-26 08:47) Zgłoś naruszenie 00

  Nie do końca rozumiem nasępującego akapitu:

  Natomiast uczestnictwo nauczycieli w egzaminach zawodowych, gimnazjalnych, sprawdzianie szóstoklasistów oraz pisemnych maturach nie będzie wliczane do 18 godz. pensum, lecz traktowane jako inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły.

  Przecież tak do tej pory było.Zapewnialiśmy opiekę w trakcie trwania wymienionych egzaminów w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy i nie otrzymywaliśmy za to dodatkowego wynagrodzenia..Czyżby chodziło o to,że egzaminatorzy sprawdzający te egzaminy i powoływani przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, a więc nie własne szkoły ,nie dostaną za sprawdzanie zapłaty?

  Odpowiedz
 • Robert(2008-08-26 08:13) Zgłoś naruszenie 00

  nauczyciele potrafia byc zlosliwi, a ocena ze sprawowoania jest niewymierna. To wielki blad!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane