Komisja Trójstronna: ostatnie ustalenia ws. pakietu antykryzysowego

16.06.2009, 16:23; Aktualizacja: 16.06.2009, 19:28

Jutro Komisja Trójstronna (KT) jeszcze raz zajmie się projektem pakietu antykryzysowego. Choć został on już skierowany do Sejmu, to partnerzy społeczni - pracodawcy i związkowcy - będą jeszcze mogli wnosić do pakietu poprawki; jutro w KT zamierzają ostatecznie porozumieć się w tej sprawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Kłamstwo -nie ma Żadnego KRYZYSU(2009-06-17 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce w ramach rzekomego kryzysu organizuje się szopkę pseudo i POwyborczą wydając kilkadziesiąt milionów złoty na wybory i płace wys.brańców a by ONI żyli lepiej i dostatniej!Jest kasa na pseudowybory bez określenia min. frekwencji aby wys.brańcy mogli sami siebie wybrać - to oznacza ,ze nie ma kryzysu!!
    Buzek rozdawał emerytury i urlopy górnicze górnikom po 20 latach pracy a teraz dalej sam siebie wybiera a POtwory ogłaszają zwycięstwo przy 75% antyfrekwencji.

    Odpowiedz
  • nie ma jeszcze porozumienia(2009-06-16 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nie doszlo jeszcze do porozumienia ze zwiazkowcami...

    Odpowiedz
  • konkret(2009-06-17 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    A co z 8,5mld zł z obniżki podatów dla najbogatrzych. Czy nie to przyczyniło się do kryzysu???
    Zamiast uchwalać głuie ustawy należy realnie przeliczyć wynagrodzenia pracowników wg kursu euro co skutkuje podwyżką o 33% bo o tyle spadła złotówka. Rząd bardzo chce euro to niech to przelicza

    Odpowiedz
  • kobieta r. 1954 - 35 l. pracy (składek na ZUS )(2009-06-17 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Komisja Trójstronna powinna wreszcie zająć się sprawą okresu przejściowego w emeryturach dla ludzi z długoletnim stażem pracy. roczniki kobiety z 1954 r. i mężczyźni z rocznika 1949 powinni mieć możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę w wieku 56 lat kobieta i 61 lat mężczyzna. Następne roczniki odpowiednio 2 lata dłużej ,aż do osiągnięcia wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. DLA NAS OSÓB Z DŁUGOLETNIM STAŻEM PRACY nie przewidziano żadnego okresu przejściowego tylko zgotowano nam o 5 lat dłuższą pracę przy emeryturce jedynie od uzbieranych składek. Tak tylko od składek, gdyż ostatnia emerytura mieszana zostanie przyznana w 2013 roku. My natomiast mamy przechodzić na emeryturę od 2014 roku. Wstyd ! Dlaczego dyskryminuje sie ludzi z długoletnim stażem pracy? Dlaczego nikt się za nami nie ujmie? Dlaczego tylko my mamy ponosić w pełni konsekwencje wprowadzenia nowego systemu emerytalnego pomimo, że przed reformą emerytalną mieliśmy po 25 lat opłacanych składek? Dlaczego jesteśmy dyskryminowani ? A jedynym przywilejem jest dla nas praca, aż do śmierci ?

    Odpowiedz
  • janwaw@op,pl(2009-06-17 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    jan 1949-44l pracy.
    Trzeba się organizować i walczyć o nasze prawa!
    Z powodu likwidacji zakładu zotałem żebrakiem po tylu latach pracy.

    Odpowiedz
  • lodzianin(2009-06-18 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    w miesiącu maju miało nastąpić ustalenie wskaźnika waloryzacji emerytur w marcu 2010r i...cisza111.

    Odpowiedz
  • Darek(2009-07-14 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mi natomiast zabrano emeryturę z tytułu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym , bardzo chorym - upośledzonym , chorym na sizofrenię z objawami autyzmu .Mam 35 lat pracy - obecnie nie ma nic w zamian dla mnie o zgrozo...

    Odpowiedz
  • Teresa(2009-09-22 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o przyjrzenie się durnym USTAWOM !!!

    Jestem wdową 16 lata. Mam teraz lat 54.Owdowiałam w wieku 38 lat. w tym czasie wychowywałam dzieci ,które studiowały. Utrzymywałam dom jednorodzinny - remonty domu które są nieodzowne/to b.dużo dla młodej samej kobiety/. To wszystko z mojej b. małej wypłaty. Kiedy miałam lat 49 okazało się ,że mam guza głowy. Operacja ! - udała się-1,5 roku chorobowego rehabilitacyjnego, za mną 2 komisje w ZUS
    -lekarz twierdził ,że rokuję wyzdrowienie. Mam grupę inwalidzką, ale renty nie mam/,bo po przystąpieniu trzeci raz do komisji z ZUS /po dowiedzeniu się ,że dostanę 600,-swojej renty i jeszcze nie wiadomo na jak długo bałam się / prosiłam ze łzami w oczach żeby dał zdolność . A co potem jak wezmą-ja męża nie mam, żeby dał kromkę chleba./ Renta po mężu górniku na dziecko wynosiła 1700,-.Zaczęłam w moim wieku 50 l. starać się o rentę po mężu. I tu straszne rozczarowanie! - mnie chorej renta się nie należy!!!No cóż poszłam do pracy gdzie pracowałam -księgowość całej oświaty w mieście …………./odprowadzam podatki do US/ b. odpowiedzialna praca, a ja jakby nie było jestem chora/grupa inwalidzka/.W dzisiejszych czasach nie ma możliwości wybierania miejsca pracy.
    Pracuję z współpracownicą która spełniła warunki tj. miała skończone 45 lat w chwili zgonu jej męża no i zdziwienie z mojej strony ,bo pracuje i pobiera rentę po zm. mężu. DZIECI JUŻ SĄ DOROSŁE /na swoim/
    Ma 2 pobory. Jak to możliwe ,że pisze się o wdowach, które wychowują dzieci, a nie pisze się ,że po wychowaniu dzieci te same zdrowe wdowy DALEJ POBIERAJĄ RENTĘ .Czytałam, że nawet gdyby wyszła za mąż po 50 roku swojego życia to renta nie jest odbierana po pierwszym mężu.
    Pisałam w swojej sprawie do polityków do P minister Fedak, ale każdy z polityków odpisuje mi -przepisy, a ja te idioctwa znam.
    Proszę ,żeby tym przepisom się przyjrzeć!!! Ja jako osoba chora na pewno poszła bym na rentę po mężu /jest to pewna renta – nie wezmą jej po roku , bo nawet dają zdrowym wdowom / i zwolniła miejsce pracy dla osoby młodej.!

    Odpowiedz