Nauczyciele będą mogli uczyć pierwszej pomocy

autor: Dominika Sikora12.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 13.06.2009, 14:47

Nauczyciele, którzy ukończą odpowiednie kursy kwalifikacyjne, będą mogli prowadzić w szkołach zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Muszą jednak zdać egzamin.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • tik(2009-06-12 09:00) Zgłoś naruszenie 00

  Wydaje mi się, że pomylono pojęcia pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy z pierwszą pomocą medyczną. Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym ściśle określa te pojęcia. Takiego bezkrólewia, jakie jest obecnie w zakresie instrukcji udzielania pierwszej pomocy nie pamiętam. Dawniej CIOP pisał na ten temat bardzo dużo. Teraz można znaleźć jedynie wersje nieaktualne, a każdy tylko proponuje kurs za odpowiednio wysoką odpłatnością. Nawet PCK, ZHP, GOPR, OSP i wszyscy zainteresowani robią tylko biznes. Minister Zdrowia nie jest w stanie wydać instrukcji udzielania pierwszej pomocy, takiej paro stronicowej, bo książek przecież nikt nie ma zamiaru czytać. Kto to ma zrobić? Nikt za nic nie odpowiada?

  Odpowiedz
 • aaa(2009-06-13 15:09) Zgłoś naruszenie 00

  Nauczyciele powinni umieć udzielać pierwszej pomocy i im należy też zapewnić szkolenie z prawdziwego zdarzenia a nie podsyłac przysypiajecego pana bełkoczacego piąte przez dziesiąte o zasadach bhp. A uczyć tego powinni specjalisci w swojej dziedzinie a wiec ratownicy medyczni, lekarze. Będzie tak, że znów na papierze będzie się zgadzać a w realu niekoniecznie. .

  Odpowiedz
 • EVA(2009-06-13 16:03) Zgłoś naruszenie 00

  JA WŁAŚNIE JAKO NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA UKOŃCZYŁAM TAKI KURS Z WŁASNEJ WOLI.W RAZIE W.. CHCĘ POMÓC.

  Odpowiedz
 • Artur(2009-08-27 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  aktualną i przystępnie napisana instrukcję możecie znaleźć tu: www.zamibezpiecznie.pl - za darmo można ja pobrać, polecam

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane