Nauczyciele będą mogli uczyć pierwszej pomocy

autor: Dominika Sikora12.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 13.06.2009, 14:47

Nauczyciele, którzy ukończą odpowiednie kursy kwalifikacyjne, będą mogli prowadzić w szkołach zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Muszą jednak zdać egzamin.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Artur(2009-08-27 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  aktualną i przystępnie napisana instrukcję możecie znaleźć tu: www.zamibezpiecznie.pl - za darmo można ja pobrać, polecam

  Odpowiedz
 • EVA(2009-06-13 16:03) Zgłoś naruszenie 00

  JA WŁAŚNIE JAKO NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA UKOŃCZYŁAM TAKI KURS Z WŁASNEJ WOLI.W RAZIE W.. CHCĘ POMÓC.

  Odpowiedz
 • aaa(2009-06-13 15:09) Zgłoś naruszenie 00

  Nauczyciele powinni umieć udzielać pierwszej pomocy i im należy też zapewnić szkolenie z prawdziwego zdarzenia a nie podsyłac przysypiajecego pana bełkoczacego piąte przez dziesiąte o zasadach bhp. A uczyć tego powinni specjalisci w swojej dziedzinie a wiec ratownicy medyczni, lekarze. Będzie tak, że znów na papierze będzie się zgadzać a w realu niekoniecznie. .

  Odpowiedz
 • tik(2009-06-12 09:00) Zgłoś naruszenie 00

  Wydaje mi się, że pomylono pojęcia pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy z pierwszą pomocą medyczną. Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym ściśle określa te pojęcia. Takiego bezkrólewia, jakie jest obecnie w zakresie instrukcji udzielania pierwszej pomocy nie pamiętam. Dawniej CIOP pisał na ten temat bardzo dużo. Teraz można znaleźć jedynie wersje nieaktualne, a każdy tylko proponuje kurs za odpowiednio wysoką odpłatnością. Nawet PCK, ZHP, GOPR, OSP i wszyscy zainteresowani robią tylko biznes. Minister Zdrowia nie jest w stanie wydać instrukcji udzielania pierwszej pomocy, takiej paro stronicowej, bo książek przecież nikt nie ma zamiaru czytać. Kto to ma zrobić? Nikt za nic nie odpowiada?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane