Wzrosną koszty prowadzenia szkół

autor: Łukasz Guza25.08.2008, 03:00

Nauczyciele nie będą mogli uczyć przedmiotów zbliżonych do ukończonego kierunku studiów. Dlatego małe szkoły będą musiały zatrudnić więcej pedagogów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (36)

  • OECD(2008-08-25 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dania / Polska
    - pensum roczne, godzin 560 / 677
    - rok szkolny, tygodni 42 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 33 092 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 46 500 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne 46 500? / 10 652

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Belgia / Polska
    - pensum roczne, godzin 673 / 677
    - rok szkolny, tygodni 37 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 34 959 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 50 476 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne 60 679 / 10 652

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Austria / Polska
    - pensum roczne, godzin 602 / 677
    - rok szkolny, tygodni 38 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 26 801 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 37 035 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne 56 307 / 10 652

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    USA / Polska
    - pensum roczne, godzin 1080 (łączny czas obowiązkowego pobytu w szkole) / 677 (tylko dydaktyczne)
    - rok szkolny, tygodni 36 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 31 578 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 40 043 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne (brak danych) / 10 652

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Węgry / Polska
    - pensum roczne, godzin 555 / 677
    - rok szkolny, tygodni 37 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 12 789 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 17 913 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne 23 930 / 10 652

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Czechy / Polska
    - pensum roczne, godzin 614 / 677
    - rok szkolny, tygodni 40 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 15 259 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 20 800 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne 26 356 / 10 652

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Luksemburg / Polska
    pensum roczne: 642 / 677 godzin
    rok szkolny 36 / 39 tygodni
    wynagrodzenie rozpoczynającego pracę $ 66 712 / 6 394 rocznie
    wynagrodzenie po 15 latach pracy $ 83 390 / 10 263 rocznie
    wynagrodzenie maksymalne $ 115 899 / 10 652 rocznie

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy / Polska
    pensum roczne: 705 / 677 godzin
    rok szkolny 40 / 39 tygodni
    wynagrodzenie rozpoczynającego pracę $ 42 321 / 6 394 rocznie
    wynagrodzenie po 15 latach pracy $ 51 833 / 10 263 rocznie
    wynagrodzenie maksymalne $ 54 211 / 10 652 rocznie

    Odpowiedz
  • OECD(2008-08-25 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Finlandia / Polska
    - pensum roczne, godzin 553 / 677
    - rok szkolny, tygodni 38 / 39
    - wynagrodzenie początkującego (w USD) 34 825 / 6 394
    - wynagrodzenie po 15 latach (w USD) 43 526 / 10 263
    - wynagrodzenie maksymalne 43 526(?) / 10 652

    Odpowiedz
  • Otto(2008-08-25 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Myslę, że komentarz jest zbyteczny, liczby mówia same za siebie. Chociaż na pewno odezwie się zaraz zgraja skretyniałych "zapracowanych" po 40h/tyg. a jak to nauczyciel ma dobrze, jakie to lenie itp. Powodzenia Polsko w doganianiu 3,4,5,6,7 świata... PS. na pewno trzeba ze szkół pozbyć sie "nauczycieli" bez kwalifikacji, których jest trochę ale to nie zmienia faktu, ze Polska bez sprawnego systemu edukacji i dobrze opłacanych nauczycieli skazana jest na zapaść pod każdym względem.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-08-25 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    "Psie głosy ,acz kierowane w kierunku nieba,nie idą tam".Tylko pies tak myśli.Musimy robić swoje i przestać się przejmować tym,co inni mówią.Bo to doprowadza "innych"do szału i ośmiela do ataków.Wiem,że to trudne ale życie wogóle jest trudne.Tam było chińskie przysłowie.Teraz będzie meksykańskie:"Po ciemnym dniu może być tylko jaśniej."

    Odpowiedz
  • vektor(2008-08-25 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Komentarz zbyteczny , tylko dane nieprawdziwe , i w tym jest problem,
    Do tego jeszcze porównaj to z innymi zawodami w Polsce ,może na godzinę , a wtedy bańka pęknie. Żyjemy tu i teraz , po co marzyć, i żyć kosztem innych to takie niepedagogiczne.

    Odpowiedz
  • Otto(2008-08-25 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł, zeby przedmioty wykładali nauczyciele, którzy mają wykształcenie kierunkowe jest dobry. Dosyć już mamy rusycystek uczących angielskiego po licencjacie, matematyków uczacych fizyki i fizyków informatyki. Dobrze, że polonisci nie biorą się za niemiecki. Niech rząd nie zapomina też o tym, że trzeba obrze takiemu nauczycielowi zapłacić. PS. Raczej dermatolog nie bierze się za leczenie serca:).

    Odpowiedz
  • Tadeo(2008-08-25 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli tu nas nie dowartościowują,szukamy "obcych proroków."Trzeba jakoś żyć.Mural,jeśli chodzi o przysłowia,to nie jestem tak dobry w tym.Ale coś znam/"Jeśli coś jest do wszystkiego,jest do niczego."A znaszych dyskusji często wynika,jaki jest real.

    Odpowiedz
  • Tadeo(2008-08-25 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Vector,kosztem innych to żyje tasiemiec.Inne jakoś nie przychodzą mi do głowy.Kto pracuje,nie żyje kosztem innych.Co do aktualności danych,to nawet jak są sprzed 3 lat,to nie sprzed II wojny światowej.Twoje słowa przeciw słowom "OECD".Człowiekowi można wszystko odebrać,ale nadzieja umiera ostatnia.

    Odpowiedz
  • vektor(2008-08-25 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    No nareszcie wróciło towarzystwo własnej adoracji. Tylko trochę konkretów i prawdziwych danych by się przydało, a nie sama propaganda . Ale karmcie się tak dalej ,, smacznego !!!

    Odpowiedz
  • Mural(2008-08-25 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem ile kosztuje moja godzina pracy.Moja wina ale się dowiem.30 godzin pomnożone przez...?Ale jeszcze smaczniej wypadnie mi przeliczenie np.120 dodatkowych za darmo.Bo to już wypada 4 tygodnie do przodu.A były lata,gdy pracowałam od 8-18,zamiast od 8-14.Sprzątaczka najpierw była przerażona,zdumiona,pokazywała mi grafik mój na drzwiach,a potem z zegarkiem w ręku wchodziła:Pani,niech pani idzie do domu,bo ja muszę sprzątnąć.Jak o tym piszę,to z perspektywy czasu uważam,że byłam osobą chorą.Pracocholizm to słabe określenie.Nie dorobiłam się na tym,a tylko teraz boli bardziej,jak obcinają etaty i latam między 2 szkołami.

    Odpowiedz
  • Tadeo(2008-08-25 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wpiszcie na google.pl zawiść polska cecha.Zobaczcie,jaka kopalnia wam się otworzy.Więc coś jest na rzeczy.Niedługo to będą zazdrościć, że ktoś ma wszy.Bo ma.Przychodzi dziecko z przedszkola.Mama pyta,co tam dziś się wydarzyło.Dziecko-pani pielęgniarka sypała głowy dzieci białym proszkiem.Mama-Tobie też"/mama przestraszona/.Dziecko:mnie nie.Ale BĘDZIE.Bądźmy dorośli.Krytykujmy poglądy a nie osoby.

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-08-25 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ja czekam z Utęsknieniem na Wywalenie Kleru i Religii ze szkoły ! Dość mam tłumaczenia wszystkim że Moje dzieci Nie są Katolikami i Ataków na moje dzieci że nie chodzą na Religię w kraju gdzie Słowo Tolerancja jest Tylko Słowem !!!A każdego nauczyciela po za religią szanuje za Ich Ciężką Pracę !

    Odpowiedz
  • Willy(2008-08-25 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wzrosną koszty prowadzenia szkół.Cóż,dobre nigdy nie jest tanie.

    Odpowiedz