29 czerwca szczegółowe propozycje ws. emerytur mundurowych

08.06.2009, 16:23; Aktualizacja: 08.06.2009, 18:46

Dobiegają końca prace wspólnego zespołu ds. przygotowania założeń nowej ustawy emerytalnej w służbach mundurowych. "Szczegółowe propozycje zostaną omówione na jeszcze jednym spotkaniu, zaplanowanym na 29 czerwca" - poinformował PAP szef NSZZ Policjantów Antoni Duda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Władek(2009-06-08 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno się wprowadzić odpowiednie kryteria w naliczaniu emerytury. Osoby pracujące przy tz służbach mundurowych nie powinni korzystać z przywilejów pomimo, iż posiadali uprawnienia,

    Odpowiedz
  • Dorota(2009-06-08 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego jednakowo są traktowni np.policjanci,którzy pracują na ulicy i ci co w biurze i nigdy nie mają stresu z tym związanego./np magazynier/

    Odpowiedz
  • stanisław wrocław(2009-06-09 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    emerytura równa dla wszystkich 600 netto,składki o połowe niższe jak robi cały świat,dziś policjant zarabia ten początkujący 2000 netto a powiniem według mnie 3000 więc powinien wiedzieć,że jak odejdzie na emeryturą będzie miał grosze i musi zadbać odpowiednio wcześniej ,pewnie zrobi to lepiej niż złodziejskie państwo.Znajomy policjant ma z 45 lat i 5200 brutto emerytury nie uwierzyłem początkowo ale to prawda,czy to nie kpina.

    Odpowiedz
  • proszę o odpowiedż(2009-06-08 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam pytanie
    Ile pokoleń musi upłynąć aby u władzy zasiedli wreszcze mądrzy, uczciwi i szlachetni ludzie, którym będzie zależało nie na rządzeniu ale dobrym i uczciwym zarządzaniu?
    A może to tylko w bajkach jest możliwe "był sobie kiedyś mądry i dobry król, który bardzo kochał swój lud i lud go również miłował".

    Odpowiedz
  • Pawel(2009-06-13 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli tak nam zazdrościcie tej służby, to proszę się zatrudnić i też odejdziecie po 15-tu latach!

    Odpowiedz
  • nick(2009-06-26 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    funkcjonariusze siedzący za biurkiem powinni dłużej pracować i nie mieć takich przywilejów jak funkcjonariusze pracujący na pierwszej linii, należy rozgraniczyć stanowiska, a nie wszystko do jednego worka

    Odpowiedz
  • kadrowiec(2009-06-29 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    popieram Pawła i zapraszam do służb mundurowych, najpierw spróbujcie potem biadolcie

    Odpowiedz
  • radomiak(2009-11-10 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    z tych wypowiedzi wynika, że sami nie macie szacunku do policjantów, a jak was zatrzyma policjant to żądacie pobłażliwości. wszedzie jest policja: w Wenezueli, w Szwajcarii i musi być w Polsce. jak uważasz że emerytura policyjna po 15 latach słuzby (a przecież te 15 lat trzeba przeżyć) w wys. 1400zł to dużo!!! to chyba sam nie wiesz o czym mówisz!!! po prostu niektórzy narzekają, nieważne na co, po prostu Narzekać! Narzekać! a mało jest konkretnych pytań...

    Odpowiedz
  • j(2009-12-16 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego tak zazdrościcie tych marnych pieniedzy policjantom i wojskowym czy to bylo w latach poprzednich czy teraz zaden wysoko postawiony osobnik nie oddał swojego syna ani do wojska ani do policji / milicji/ ani na górnika do pracy na dole chyba ze od razu na posadkę. Zepytajcie kto spal w lesie pod namiotem w czapce uszance zapietej pod brda w butach na nogach, kurtce bh pozapinanej przy temop . okolo -30 stopni przestancie sie zajmowac nie swoimi sprawami . Prosze pomyslec o milosci do blizniego przeciez to wszyscy katolicy.

    Odpowiedz