Przedstawiciele medycyny niepublicznej chcą równego dostępu do środków NFZ

04.06.2009, 18:03; Aktualizacja: 04.06.2009, 18:10

Równy dostęp do środków NFZ, wzmocnienie procesu komercjalizacji i prywatyzacji szpitali, jednolite kryteria finansowania świadczeń ze środków publicznych oraz wprowadzenie dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych - to główne postulaty przedstawicieli medycyny niepublicznej. Ich apel przedstawiono dziś w Warszawie podczas Forum Rynku Medycznego Med Market 2009.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • ue(2009-10-19 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie jest obojetne, czy bedzie mnie leczyl lekarz z sektora publicznego czy prywatnego, byleby dobrze to robil. Ale dla mnie , jako pacjenta ubezpieczonego najwazniesza sprawa jest oplata za leczenie. Powinna byc jak najszybciej przeprowadzona reforma systemu ubezpieczeniowego, a narazie w tym zakresie nic sie nie robi. Pacjent powinien zaplacic za usluge medyczna 100%, obojetnie czy to sektor publiczny czy prywatny, a ubezpieczalnia powinna mu zwrocic znaczna czesc poniesionych kosztow / patrz Belgia, Francja, Luksemburg/, oczywiscie przy podwyzszonej skladce zdrowotnej odliczanej od podatku.
  Poza tym, reforma emerytalna powinna byc zsynchronizowana z reforma zdrowia, jako ze, najczesciej choruja ludzie starsi i emeryci sa najwazniejszym ogniwem posrednim w przeplywie pieniedzy do sluzby zdrowia.
  W interesie obydwu sektorow, zarowno publicznego jak i prywatnego, powinna lezec wlasciwa reforma systemu ubezpieczeniowego.

  Odpowiedz
 • POLAK(2009-06-07 16:12) Zgłoś naruszenie 00

  Śledząc wydarzenia wokół prywatyzacji polskiej Służby Zdrowia dostrzec można coraz wyraźniej, iż interesy prywatnych właścicieli (ewentualnie przyszłych właścicieli) placówek medycznych są identyczne z interesami, którymi kieruje się Ministerstwo Zdrowia, rząd oraz Sejmowa i Senacka większość.
  Zbieżność interesów w trosce o zdrowie i życie obywateli - to piękne i szczytne idee! Chciałbym móc odwdzięczyć się jakoś pani minister kopacz, panu Tuskowi i innym za wielką troskę jaką obdarzają nasz Naród!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane