Zadaniowy czas pracy w orzecznictwie Sądu Najwyższego

autor: Leszek Jaworski04.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 05.06.2009, 09:12

Zadaniowy czas pracy może być wprowadzony w przypadkach uzasadnianych rodzajem pracy, jej organizacją lub miejscem wykonywania pracy. Jest on stosowany przede wszystkim w sytuacjach, w których pracodawca nie ma możliwości (lub potrzeby) sprawować bezpośredniego nadzoru nad świadczeniem pracy przez pracownika. W systemie tym pracownik samodzielnie określa rozkład czasu pracy: jej początek i koniec w danym dniu oraz przerwy w pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • hejhejtuhajbej(2009-06-04 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają absolutnie typowe przedstawicielki zawodu radcy prawnego - jeśli miałby mi się przyśnić radca prawny płci żeńskiej to wyglądałby niemalże jak P. Giżejowska lub P. Bajerska. Oczywiście chodzi mi tylko o wygląd zewnetrzny. Gdybym zobaczył te zdjęcia bez opisu i miał powiedzieć czym zajmuja się sfotografowane Panie to bez namysłu powiedziałbym, że są radcami prawnymi. Ciekawe jest to, że każda grupa zawodowa ma w sobie coś charakterystcznego co ją wyróżnia wśród innych. Juz np Panie prokurator wyglądałyby inaczej!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane